Віцепрезидент федерації фігурного катання України виступив на льодовому шоу у Росії під час війни

Віцепрезидент федерації фігурного катання України виступив на льодовому шоу у Росії під час війни

Віцепрезидент федерації фігурного катання України виступив на льодовому шоу у Росії під час війни
Instagram Ice Queen FS

Олімпійський чемпіон зустрів війну в Україні, але потім опинився у Росії.

Віктор Петренко - один із найуспішніших фігуристів в історії України. Петренко здобув дві медалі Зимових Олімпійських ігор у 1988 та 1992 роках, представляючи команди СРСР та Об'єднаної командиУ 1992 році Україна не була представлена на Зимовій Олімпіаді - натомість української спортсмени увійшли до складу Об'єднаної команди..

Петренко тривалий час займає в Україні посаду віцепрезидента федерації фігурного катання. І на початку повномасштабного вторгнення Росії, яке розпочалося 24 лютого, перебував у країні.

На початку липня в Росії відбулося льодове шоу колишньої російської фігуристки Тетяни Навки - дружини Дмітрія Пєскова, що є прессекретарем президента Росії Владіміра Путіна і на яку наклали санкції через вторгнення РФ. Участь у льодовому шоу Навки взяли фігуристка Каміла Валієва, у якої виявили допінг на Олімпіаді-2022, а також Петренко, який виконав одну з ролей.

Читайте також: У лідерки збірної ОКР з фігурного катання Каміли Валієвої виявили допінг: чи будуть наслідки

Крім Валієвої, учасниками льодового шоу також були інші фігуристи збірної Росії Вікторія Сініцина і Нікіта Кацалапов. Саме вони у березні взяли участь у концерті на честь 8-річниці анексії Криму РФ.

Читайте також: Спортсмени збірної Росії взяли участь у концерті на честь восьмих роковин незаконної окупації Криму

За увесь період війни Петренко майже не висловлював позицію щодо вторгнення Росії в Україну. На другий день з початку повномасштабного вторгнення він виклав допис в Instagram, у якому обмежився написом "Ні війні".

До повномасштабної війни Росії в Україні Петренко також брав участь участь у льодових шоу в РФ. І був одним із регулярних членів акторського складу.

При цьому Петренко продовжує залишатися на посаді віцепрезидента федерації фігурного катання. Тоді як у березні зі складу збірної України була виключена ексросіянка Анастасія Шаботова - учасниця Олімпіади-2022.

Читайте також: Ексросіянку Анастасію Шаботову виключили зі складу збірної України з фігурного катання

Що відомо

  • Петренко виступав за збірну України на Зимовій Олімпіаді-1994. Але зупинився у кроці від нагороди - четверте місце в одиночному фігурному катанні.
  • Крім "золота" та "срібла" на Олімпіадах у 1992 та 1988 роках, Петренко здобув шість медалей чемпіонатів світу та чотири нагороди на рівні Євро.
  • У 2021 році на честь Петренка відкрили турнір з фігурного катання в Одесі, де він народився.

Вибір редакції

На початок