Шольц — про гарантії безпеки для України: "Вони не можуть бути такими, як для країн НАТО"

Шольц — про гарантії безпеки для України: "Вони не можуть бути такими, як для країн НАТО"

Шольц — про гарантії безпеки для України: "Вони не можуть бути такими, як для країн НАТО"
. Фото: AP

Канцлер Німеччини Олаф Шольц знову пообіцяв дати Україні довгострокові гарантії безпеки, але не в сенсі автоматичної військової допомоги у разі нападу, як це передбачає стаття 5Стаття 5 Північноатлантичного договору встановлює, що збройний напад на одну або кілька країн-членів НАТО у Європі чи у Північній Америці вважатиметься нападом на них усіх і кожна з країн-учасниць зобов'язана надати допомогу стороні або сторонам, які зазнали нападу, включаючи застосування збройної сили. договору НАТО.

Про це він заявив виступаючи перед депутатами Бундестагу, передає Sueddeutsche Zeitung

За словами Шольца, як такі гарантії можуть виглядати в конкретному плані, нині обговорюється з іншими державами та Україною, але вони не можуть бути "відповідними до статті 5 договору НАТО". Швидше, вони мають бути "адаптовані до конкретної ситуації".

Шольц вкотре не став уточнювати, якими будуть гарантії безпеки. Канцлер лише зазначив, що завжди можна використати "високоефективні санкції", запроваджені проти Росії Євросоюзом, США та іншими західними країнами після вторгнення в Україну.

Що відомо

  • Раніше представниця уряду ФРН Крістіне Гоффманн заявила, що питання надання Україні гарантій безпеки перебуває в стані обговорення, тож говорити про конкретику зарано.
  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц після саміту G7 заявив, що наразі зарано говорити про завершення воєнного вторгнення Росії в Україну та додав, що всі накладені на РФ санкції залишаються. Важливим, за його оцінкою, стало підтвердження намірів посилити економічну, фінансову, гуманітарну, а також військову підтримку України
  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що російський президент Володимир Путін готувався до війни з Україною "щонайменше рік", а тому, ймовірно, зможе вести повномасштабний наступ ще "тривалий час".
  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що наразі зарано говорити про завершення вторгнення Росії в Україну та додав, що всі накладені на РФ санкції залишаються, а єдиний варіант, щоб захід подумав про їх перегляд, "лише якщо президент РФ Володимир Путін визнає, що його план не вдався".
  • 17 травня радник керівника ОП Михайло Подоляк повідомив, що перемовини щодо мирного врегулювання військового конфлікту між Україною та Росією тимчасово припинились. В Міністерстві закордонних справ Росії заявили при цьому, що "Україна вийшла фактично з переговорного процесу".
  • За словами президента Володимира Зеленського, Україна повернеться до переговорного процесу з Росією після деокупації територій, захоплених після 24 лютого.
  • Раніше Подоляк заявив, що одним з ключових питань, які обговорюють Україна та Росія під час перемовин, є договір про міжнародні гарантії безпеки для України.
  • 29 березня у Стамбулі відбулись офлайн-перемовини української та російської делегацій щодо припинення війни. Сторони розглянули питання Договору про гарантії безпеки для України. Ці пропозиції були надані російській стороні.
  • Президент Володимир Зеленський вважає, що договір про мир із Росією має складатися із двох документів, один з яких містив би гарантії безпеки для України.
  • Країнами-гарантами можуть стати Велика Британія, КНР, Польща, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Ізраїль та Росія. До договору зможуть приєднатися й інші країни. Умова — країни не мають заперечувати вступу України до ЄС, а навпаки, сприяти цьому.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 133. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок