"Ми відпрацьовуємо механізм надання доступу до освіти дітям Херсонщини" — заступник голови облради

"Ми відпрацьовуємо механізм надання доступу до освіти дітям Херсонщини" — заступник голови облради

"Ми відпрацьовуємо механізм надання доступу до освіти дітям Херсонщини" — заступник голови облради
Фото: Pexels

Окупаційна влада почала підготовку до навчального року за російською програмою. Для цього вони продовжують тиснути на українських педагогів, які відмовляються від будь-яких форм спілкування з ними.

Про це в етері телемарафону розказав заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

За словами Соболевського, в окупаційної влади не виходить налагодити систему освіти на Херсонщині.

"Окупаційна влада почала підготовку до навчального року за російською програмою. Але для цього потрібно, щоб цей процес був організований. Потрібні директори шкіл, керівники управлінь освіти в громадах, вчителі, які будуть це роботи. Станом на сьогодні у них цього немає. Тому, що українські педагоги відмовляються співпрацювати. Дійшло до того, що директорів шкіл затримують, кидають в камери саме за те, що вони відмовляються збирати трудовий колектив та працювати на росіян", - розказав заступник голови облради.

Соболевський каже, що якщо до вересня не буде звільнена Херсонщина, росіяни зможуть відкрити 10 % шкіл, які будуть не повністю укомплектовані вчителями.

"Мета РФ - зробити картинку та видимість. У дітей на цих територіях буде доступ до освіти, якщо буде працювати інтернет-зв'язок. Але ми розуміємо, що це дуже велика проблема на Херсонщині. Необхідно встановлювати VPN, хто ще цього не зробив. Доступ до онлайн освіти буде. Ми відпрацьовуємо механізм, надання доступу до освіти дітям, які не зможуть виїхати, щоб вони не втратили рік навчання", - розказав Юрій Соболевський.

За словами Соболевського жителі тимчасово окупованої Херсонщини очікують на звільнення від окупаційної влади та військових РФ.

"Треба запастися терпінням. Херсонщина буде звільнена. На жаль, жителі міста та області нині змушені перебувати в стані постійного терору. Росіяни блокують зв'язок, доступ до інформації, посилюють терор, постійне затримування, знущання з людей, фільтрація та блок-пости", - говорить заступник голови облради.

Окупаційна влада продовжує намагатись запровадити “рубльову зону”, і під дулами автоматів її вводить. Проте на Херсонщині велика кількість суб'єктів підприємництва, які залишилися і продовжують діяльність та відмовляються працювати за рублі.

"Росіяни намагаються зробити повний вакуум та блокують українській владі всі можливості допомагати людям", - каже Соболевський.

Що відомо:

  • Більша частина Херсонщини окупована російськими військами. Військові РФ створили так званий "уряд Херсонської області" і готуються до проведення так званого "референдуму".
  • На Херсонщині окупаційна влада призначає на керівні посади в містах та селах колаборантів, намагається створити рублеву зону та взяти під контроль всі підприємства та організації.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок