Окупаційна влада Херсонщини намагається взяти під контроль всі підприємства в регіоні

Окупаційна влада Херсонщини намагається взяти під контроль всі підприємства в регіоні

Окупаційна влада Херсонщини намагається взяти під контроль всі підприємства в регіоні
Фото: Суспільне Херсон

На Херсонщині окупаційна влада намагається схилити до співпраці працівників комунальних та державних установ. Для цього проводять збори колективів.

29 червня зібрали трудовий колектив "Укрпошти". Керівник херсонського відділення Віктор Фірман, повідомив працівникам про припинення роботи філії "Укрпошти" на Херсонщині.

На збори працівників прийшов так званий "голова" Херсонської ВЦА Володимир Сальдо. Він схиляв людей до співпраці, розповідав про її переваги, і врешті заявив, що у них просто немає іншого вибору.

Натомість працівниця центру управління персоналом філії розповіла на зборах про три шляхи, які Укрпошта наразі може запропонувати своїм працівникам.

"Ви маєте можливість написати заяву на звільнення за згодою сторін. Ми ці заяви приймаємо. Укрпошта розрахується з вами. Вам буде виплачено всі компенсації відпусток, які вам належать. Також ви можете зареєструватися дистанційно, стати в центр зайнятості і отримати державну допомогу від держави України.", - сказала працівниця центру управління.

Також у працівників є й друга позиція - не звільнятися, а залишитися в призупиненні.

"Наша трудова діяльність буде призупинена, на жаль, наказом по Укрпошті. Ніякі заяви писати не треба", - каже жінка.

За її словами, коли буде відновлено роботу херсонської філії "Укрпошти", всім працівникам, які не звільнилися і не співпрацювали з окупаційною владою виплатять по 30 % від окладу. А ті хто зараз захоче виїхати, зможе влаштуватися у відділення на підконтрольній території.

Голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко розповів, що надійшла інформація про те, що керівник херсонського відділення пішов на співпрацю з окупаційною владою.

Працівникам міського водоканалу та Херсонобленерго також пропонували співпрацювати, - говорить Самойленко.

Як треба чинити, коли окупаційна влада примушує до співпраці, обговорювали в колективі Херсонводоканалу, розповіла його працівниця.

"Хочемо працювати для міста, але залишатися зрадниками теж не хочемо, тобто ситуація патова. Наче говорять, що ми можемо працювати і за українськими законами нам нічого не буде, але це не ясно ще", - каже жінка.

Співпраця з окупаційною владою є колабораціонізмом, говорить юрист Дмитро Діяментович.

"Позиція нашої прокуратури полягає в тому, що у будь-якому випадку вони в цьому вбачають колабораціонізм. Тому людям треба чекати, утримуватися від написання заяв щодо працевлаштування", - розказав юрист.

На сьогоднішній момент Російська Федерація не дотримується норм Женевської конвенції стосовно утримання окупованих територій, сказав адвокат.

Що відомо:

  • Третина нарахувань бюджетних виплат Херсонщини під загрозою через викрадення російськими військовими мера міста Ігоря Колихаєва.
  • Акціонерне товариство "Херсонобленерго" не може нараховувати та виплачувати заробітну плату своїм працівникам через окупацію підприємства.

Читайте також:

  • Гуманітарна криза, спротив русифікації, ситуація на фронті - на брифінгу говорили про стан окупованої Херсонщини

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок