Вступна кампанія -2022. В НАЗК розповіли про ризик корупції

Вступна кампанія -2022. В НАЗК розповіли про ризик корупції

Вступна кампанія -2022. В НАЗК розповіли про ризик корупції
Університет в Хмельницькому. Фото: Суспільне

Цього року через заміни у правилах вступу до ВНЗ є більший ризик порушень і необ’єктивних рішень, вважають в Нацагентстві запобігання корупції. Там вже провели оцінку ризиків корупції і підготували рекомендації для вишів. Як саме держава планує цього року уникнути корупції при вступі у вищі навчальні заклади в ефірі "Українського радіо" розповів керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач.

Чому більший ризик корупції при мультипредметному тесті

Цього року через повномасштабну війну на зміну ЗНО ввели мультипредментийЦе комп’ютерний онлайн-тест, що складатиметься з трьох блоків: українська мова, математика та історія України. Тестування не можна буде пройти вдома, воно відбуватиметься в спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах (приміщеннях шкіл, університетів), створених у населених пунктах України (за погодженням з органами державної влади), а також у деяких країнах Європи. тест, мотиваційний лист, інтерв’ю та творчі конкурси. Загалом виші можуть встановити власні правила вступу. Саме в цьому, каже Сергій Деркач , є ризик порушень. Адже зовнішнє незалежне оцінювання і мало на меті забезпечувати чесний вступ абітурієнтів.

"Тест один на декілька предметів, тож абітурієнтам не доведеться здавати різні предмети, як було раніше. Відтак велика кількість абітурієнтів, які можливо негативно здали би ЗНО, зможуть мати кращий бал. Саме тому, аби взяти кращих абітурієнтів, виш націлений на оцінку мотиваційних листів, а також проведення творчих конкурсів чи інтерв’ю", — пояснює представник антикорупційного відомства.

Що рекомендує НАЗК вишам, аби запобігти корупції

НАЗК рекомендує навчальним закладам прописати зрозумілий порядок оцінювання мотиваційних листів, творчих конкурсів та інтерв’ю. По-друге, треба уникати конфлікту інтересів, коли в приймальній комісії є людина, яка може прийняти необ’єктивне рішення щодо абітурієнта.

"Рекомендували залучати до приймальної комісії громадськість, а всі рішення приймальної комісії мають бути публічними. Тому має бути створений реєстр всіх абітурієнтів, мотиваційних листів та результатів інтерв’ю, який також має бути публічним, аби всі абітурієнти та їхні батьки могли його побачити”, — розповідає посадовець. І разом з тим дає: рекомендації НАЗК мають лише рекомендаційний характер та не є обов’язковими для виконання.

Що відомо:

  • Національний мультипредметний тест замість тестів з кожного предмету складатимуть цьогорічні вступники. Тест матиме 60 завдань з трьох предметів: української мови, математики та історії України. Він відбуватиметься онлайн. Відразу після його завершення учасники на екрані бачитимуть свій результат. Суспільне розповідало, які завдання готують для мультипредметного тесту і яку максимальну кількість балів можна набрати.
  • Зпалановано декілька сесій тестування. Коли точно воно відбудеться стане відомо після 12 липня 2022 року.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

З 1 липня на Львівщині стартує вступна кампанія: які її особливості

Мультитест для випускників шкіл триватиме 120 хвилин — Шкарлет

Вибір редакції

На початок