Півника з Бородянки покажуть на виставці у Києві

Півника з Бородянки покажуть на виставці у Києві

Півника з Бородянки покажуть на виставці у Києві
Суспільне Тернопіль

Керамічний півник з Бородянки став одним із символів стійкості українського народу після публікації фотографії вцілілої кухонної шафи на стіні зруйнованого авіабомбою будинку. 30 червня його покажуть на виставці в Києві. Про це повідомила Печерська районна держадміністрація у Facebook.

Виставку "Український Фенікс. Васильківська майолікаРізновид кераміки із випаленої глини з використанням мальованої глазурі" представить Національний музей українського народного декоративного мистецтва разом з Національним музеєм Революції Гідності. Акцент інсталяції зосереджений на темі образу півня в історії народного мистецтва кераміки та авторства головного героя виставки – "бородянського півника".

Крім того, на виставці представлять роботи художників та майстрів українського гончарства Михайла Денисенка, Прокопа Бідасюка та Омеляна Желєзняка. Вхід — безкоштовний, усі деталі можна знайти тут.

У 50-70-х роках минулого століття на Васильківському майоліковому заводі були виготовлені сотні таких керамічних півників. Його авторами є майстри художньої кераміки Валерій та Надія Протор’єви. Раніше Суспільне повідомляло, що у Василькові планують встановити монумент, присвячений керамічному півнику з Бородянки.

Півника з Бородянки покажуть на виставці у Києві
Півника з Бородянки покажуть на виставці у Києві. Фото: Печерська районна в місті Києві державна адміністрація/Facebook

Більше про сучасне мистецтво

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок