Препарати для лікування хворих на коронавірус отримала Сумщина

Препарати для лікування хворих на коронавірус отримала Сумщина

Препарати для лікування хворих на коронавірус отримала Сумщина

Сумська область бласть отримала 73 упаковки препарату «Плаквеніл», який затверджений у протоколі лікування COVID-19. Цього препарату, за словами головної інфекціоністки області Ірини Троцької, вистачить на лікування 365 людей.

Ліки розподілили між дев’ятьма лікарнями області, що визначені закладами першої хвилі, інфекційною лікарнею, обласним перинатальним центром, міською дитячою лікарнею та шістьма районними лікаренями. Сьогодні, 8 квітня, препарати отримали сумські заклади.

"Препарат відноситься до групи протималярійних препаратів, але все-таки йде мова про вірус. Цей препарат, він блокує той рецептор, до якого вірус чіпляється в нашій дихальній системі, і вірус дуже сильно «розстраюється» з цього приводу і покидає організм». Як і будь-який інший препарат, «Плаквеніл» має і побічну дію, тому ми його можемо призначати тільки якщо є справжні покази, особам з легкими формами він не показаний. Ми застосовували цей препарат для лікування хворої в одному з районів. Хвора була в тяжкому стані. Це жінка похилого віку з двобічною пневмонією, і цей препарат «Делагіл», схожий препарат, і ми побачили ефективність цього препарату, і пацієнтка почувається краще. Що стосується інших препаратів, мова йде про «Калетра» - противірусні препарати для лікування дещо інших хвороб, але вони можуть застосовуватись, і їх поки що немає. Але я сподівають і вірю, що буде якась допомога з держави. Щодо тих препаратів, розподілу в область, поки що я не чула", - розповіла головна інфекціоністка області Ірина Троцька.

Протокол лікування коронавірусу, затверджений п’ятого квітня МОЗ України, співпадає з тим, який зо два тижні до того розробили на Сумщині. Над протоколом працювали науковці Сумського державного університету, головні інфекціоністи Сум та області, лікарі з інших регіонів. Вони врахували міжнародні рекомендації, узагальнили досвід лікування CОVID-19 в інших країнах – і розробили свій протокол лікування.

Препаратами від малярії, зокрема, гідроксихлорохіном, лікують хворих на коронавірус і в Іспанії. Є в тамтешньому протоколі і противірусний "Лопинавір", котрий виписують пацієнтам з ВІЛ-інфекцією. Суспільному про це розказав Роман Глущенко з Донецька, котрий нині працює в одній з іспанських лікарень. Каже - препарати від інших хвороб іноді доводиться виписувати пацієнтам, щоб просто перевірити, спрацюють ці ліки, чи ні.

"Проблема в тому, що ми зіткнулися з чимось принципово новим на цій планеті. Тому всі протоколи лікування - експериментальні. За 1-2 місяці неможливо ані фізично, ані етично провести повноцінні експерименти з контрольною групою, з групою плацебо. І мало в кого є можливості здійснити ці дослідження за умов таких навантажень на лікарні. Саме тому всі схеми лікування - експериментальні. Іноді - неетичні. Все робиться методом проб і помилок у різних країнах. В Україні, наскільки я знаю, протокол не дуже відрізняється від іспанського. Але в Україні - більша свобода дій: офіційно дозволяють використовувати і протоколи з усього світу, і ті препарати, які не зареєстровані в Україні", - розповів Роман Глущенко.

Що відомо:

  • Міністерство охорони здоров'я запровадило єдиний протокол лікування хворих на COVID-19.
  • Протокол лікування коронавірусу від МОЗ України збігається з розробленим на Сумщині.
  • Лікар-анестезіолог та експерт МОЗ Сергій Дубров розповів про особливості запровадженого урядом Єдиного державного протоколу лікування хворих на COVID-19, наголосивши, що запропонована протоколом терапія має надаватись винятково пацієнтам із тяжкою формою хвороби.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди