Як лікуватимуть коронавірус. Уряд затвердив єдиний протокол

Як лікуватимуть коронавірус. Уряд затвердив єдиний протокол

Як лікуватимуть коронавірус. Уряд затвердив єдиний протокол

Міністерство охорони здоров'я запровадило єдиний протокол лікування хворих на COVID-19. Розробка протоколу велася протягом двох днів.

Про це йдеться на Facebook-сторінці МОЗ.

Як зазначається у повідомленні, протокол створили для того, щоби встановити чіткий алгоритм призначення та застосування лікарських засобів для лікування пацієнтів з діагностованим COVID-19 при середньотяжкому, тяжкому та критичному перебігу хвороби.

Відповідний наказ і текст протоколу оприлюднено на сайті міністерства. Також до протоколу додається єдина форма інформованої згоди пацієнта з COVID-19 на проведення діагностики та лікування згідно з клінічним протоколом медичної допомоги.

У документі йдеться, що на момент його затвердження відсутнє специфічне противірусне лікування COVID-19, але у світі проводиться понад 350 клінічних досліджень потенційно ефективних проти коронавірусу лікарських засобів. При цьому протокол передбачає використання препаратів, які зареєстровані з іншими показаннями або не зареєстровані в Україні, але застосовуються у низці країн світу для лікування окремих груп пацієнтів з коронавірусною хворобою.

Для оцінки клінічного стану шпиталізованого з COVID-19 пацієнта протокол передбачає проведення низки обстежень, зокрема електрокардіограми, загального клінічного аналізу крові з підрахунком форменних елементів, загального клінічного аналізу сечі, біохімічного аналізу крові та визначення рівня глюкози в крові.

Для лікування хвороби передбачається застосування препаратів на основі хлорохіну, зокрема гідросихлорохіну, а також лопінавіру/ритонавіру, осельтамивіру, ремдесивіру та тоцилізумабу. У разі виникнення вторинних інфекцій дозволяється використання антибіотиків або протигрибкових засобів.

У тексті протоколу зазначається, що в березні – квітні 2020 року захворюваність на COVID-19 характеризується стрімким зростанням, а кількість пацієнтів, що потребуватимуть шпиталізації, оцінюється у 15%, тяжкий і критичний перебіг хвороби очікується у 5% випадків.

Протокол призначений для всіх медичних працівників, які надають допомогу пацієнтам з коронавірусом.

Що відомо

  • В Україні станом на 2 квітня відомо про 804 випадки захворювання на коронавірус.
  • 11 березня Кабінет міністрів ухвалив рішення про обмеження проведення масових заходів за участі 200 і більше осіб і введення карантину в навчальних закладах по всій Україні на три тижні з 12 березня по 3 квітня.
  • Пізніше уряд ввів надзвичайну ситуацію по всій Україні та продовжив карантин до 24 квітня.
  • 16 березня Кабмін ухвалив рішення щодо суттєвого обмеження внутрішніх пасажирських перевезень та закриття метрополітенів. Дозволяється перевезення не більше ніж 10 осіб у міському електричному та автомобільному транспорті.
  • З 23 березня заборонено їздити у громадському транспорті всім, окрім медиків, правоохоронців та працівників стратегічних підприємств. Також у майбутньому не виключено закриття в'їздів та виїздів з Києва.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила епідемію вірусу COVID-19 пандемією.
  • Люди молодше 18 років переносять COVID-19 набагато легше, ніж особи старшого віку.
  • Китайські вчені визначили, що 80% хворих на коронавірус мають слабкі симптоми та одужують.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди