Перейти до основного змісту
Чим відрізняються РСЗВ MLRS та HIMARS — пояснює Генштаб ЗСУ

Чим відрізняються РСЗВ MLRS та HIMARS — пояснює Генштаб ЗСУ

Чим відрізняються РСЗВ MLRS та HIMARS — пояснює Генштаб ЗСУ
. Чим відрізняються MLRS та HIMARS, колаж: Генштаб ЗСУ

У Генеральному штабі Збройних сил України пояснили, чим відрізняються реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) MLRS та HIMARS. Основні відмінності – це база шасі та кількість пускових контейнерів.

Чим відрізняються MLRS та HIMARS — пояснює Генштаб ЗСУ
Чим відрізняються MLRS та HIMARS — пояснює Генштаб ЗСУ. MLRS M270. Фото: Wikipedia

Система MLRS М270 пересувається на гусеничній базі і має два окремих пускових контейнери та відповідно до компоновки ракет – різну їх кількість, дальність та спроможності ураження ворога. Кожен контейнер може бути споряджений шістьма або однією ракетою. Така РСЗВ є універсальною у використанні.

Чим відрізняються MLRS та HIMARS — пояснює Генштаб ЗСУ
Чим відрізняються MLRS та HIMARS — пояснює Генштаб ЗСУ. РСЗВ M142 HIMARS / Фото: defence-ua.com

Водночас головною особливістю системи HIMARS є її мобільність. Зазначається, що М142 отримала вже колісну базу, меншу масу та все таку ж універсальність. Комплект ракет для пускового контейнера (вже для одного) такий же як для MLRS. Тобто можливий запуск одної ракети ATACMS з дальністю в 300 кілометрів або 6 ракет із дальністю до 70 кілометрів.

"У реаліях нашої війни ми будемо отримувати обидві системи – MLRS та HIMARS із ракетами для дальності до 70 кілометрів. Для активного знищення російської армії, штабів, пунктів управління, логістичних сполучень та живої сили на великих відстанях – це ідеальна заміна системам «Смерч» та «Ураган»", — наголошують у Генштабі.

Що відомо

  • Реактивні системи залпового вогню M142 HIMARS вже працюють в інтересах оборони України.
  • Міністерство оборони США планує збільшити постачання Україні реактивних систем залпового вогню HIMARS, повідомляє видання Politico із посиланням на джерела в Пентагоні.
  • 17 червня Мініоборони США оприлюднило повний список озброєнь, техніки та спорядження, яке надає Україні для боротьби зі збройною агресією РФ на загальну суму у більш як 6 мільярдів доларів.
  • 1 червня президент США Джо Байден повідомив, що США нададуть Україні новий пакет військової допомоги, який включатиме ракетні системи залпового вогню великої дальності HIMARS із боєприпасами. Загальна сума допомоги сягне 700 мільйонів доларів. Окрім HIMARS, пакет включатиме: п'ять протиартилерійських радарів; дві радіолокаційні станції повітряного спостереження; 1000 "джавелінів" та 50 командно-пускових установок; 6000 одиниць протитанкової зброї; 15 000 155-мм артилерійських снарядів; чотири гелікоптери Мі-17; 15 тактичних машин; запчастини та обладнання.
  • Велика Британія також планує передати Україні понад 20 самохідних артилерійських установок M109.

Читайте також

MLRS та HIMARS: які реактивні системи залпового вогню надають Україні союзники

"Зброя, здатна знищити цінні російські цілі": що таке HIMARS

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Топ дня
Вибір редакції
На початок