"Як бути, коли порушили правила карантину", - пояснює юрист

"Як бути, коли порушили правила карантину", - пояснює юрист

"Як бути, коли порушили правила карантину", - пояснює юрист Олег Мицик

Львівський юрист Олег Мицик у інтерв’ю Українському радіо: Львів пояснив, що робити громадянам України, які порушили норми карантину, затверджені Кабміном.

Як пояснює юрист, громадяни не можуть ігнорувати вимог, затверджених 4 квітня, адже ті були вимушеними. Рішення щодо порушень прийматимуть суди.

За словами юриста, люди повинні бути максимально уважними під час складання адмінпротоколу правоохоронцями. Зокрема, найважливіше, не чинити непокори.

«Якщо ви не можете переконати працівника поліції, що ви діяли вимушено, вам треба уважно віднестися до того, що ви вкажете у адміністративному протоколі. Там є графа – пояснення особи. Якщо ви вважаєте себе не винуватим, у тій графі пишете: «вину не визнаю», та вказуєте причину вимушеної дії, наприклад, «я йду в аптеку за маскою, чи на роботу, бо мене звільнять», - пояснює Олег Мицик.

За словами Олега Мицика, людина обов’язково має отримати протокол або копію протоколу. Це дасть можливість звернутися за правовою допомогою.

«Прагніть отримати цей протокол. Усі копії протоколів мають бути читабельними. Особа повинна, оскільки терміни розгляду короткі, негайно звернутися за правовою допомогою», - каже Олег Мицик.

Юрист також додає, що суд може розглянути справу без присутності обвинуваченого.

«Найкращий спосіб захисту у такій ситуації – це є письмові пояснення особи, які вона подасть одразу, вони залишаться у матеріалах справи. Адміністративний процес не передбачає звукозапису та протоколу судового засідання і дуже часто покази особи викладаються помічником з записок-чернеток судді, тому можливі спотворення інформації», - каже Олег Мицик.

Штраф від 17 тисяч і більше та оскардження рішення суду упродовж 10 днів.

Юрист зазначає, що поки немає прикладів, коли оскарження розглядали пізніше через карантин. Розмір штрафу, тобто покарання, за словами Олега Мицика, є непропорційним. Суд не має права зменшувати штраф, тож він може винести виправдувальне рішення, у зв’язку з дріб’язковістю порушення.

«Наприклад, людину застали у безлюдному місці без маски. Вона не могла у цю хвилину мати маску, бо та була мокра або впала. Суд не штрафуватиме», - каже Олег Мицик.

Громадянин має спілкуватися із правоохоронцями так, аби на нього не відкрили іншого провадження, в тому числі кримінального, каже юрист.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди