Чехія припинила видачу віз росіянам та білорусам

Чехія припинила видачу віз росіянам та білорусам

Чехія припинила видачу віз росіянам та білорусам
Столиця Чехії Прага. Фото: verelq.am

Уряд Чеської Республіки ухвалив рішення про припинення видачі віз та посвідок на проживання громадянам Росії та Білорусі до кінця березня 2023 року. З відповідною пропозицією звернулося Міністерство закордонних справ Чехії, повідомляє Радіо Прага.

Після вторгнення в Україну російської армії чеський уряд ухвалив рішення про зупинення видачі віз громадянам РФ, а пізніше і Білорусі, за винятком випадків гуманітарного характеру.

У МЗС уточнили, що заяви на надання права перебування в Чехії, які будуть подані в дипломатичні представництва громадянами Росії та Білорусі, згідно з новим положенням закону, вважатимуться неприйнятними і їх розглядатимуть.

"Цей крок має служити для захисту зовнішньополітичних інтересів Чеської Республіки у зв'язку зі збройним конфліктом на території України, викликаним вторгненням військ РФ і підтриманим республікою Білорусь", – йдеться у заяві МЗС.

Метою такого заходу є тиск на Росію та Білорусь задля припинення вторгнення та забезпечення безпеки Чехії.

При цьому зазначається, що росіян та білорусів, які вже мають дозвіл на проживання у Чехії, нововведення не стосуються. Вони й надалі можуть подавати заяви на подовження права на проживання, які розглядатимуться у стандартному режимі, передбаченому законом про перебування іноземців на території Чехії.

Також нова ухвала не поширюється на заяви на отримання короткострокових віз, якщо заявник є членом сім'ї громадянина Чехії чи іншої країни ЄС. Заборона не поширюється на видачу віз, посвідки на проживання чи постійного місця проживання, якщо перебування заявника в Чехії – в інтересах країни. Це повинен підтвердити міністр закордонних справ.

Що відомо

  • З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Чехія видала понад 377 тисяч віз тимчасового захисту вимушено переміщеним громадянам України.
  • За даними МВС Чехії, з моменту вторгнення Росії в Україну у Чехії тимчасовий захист отримали 357 566 українців.
  • Чеський перевізник RegioJet з 11 червня запустив регулярне залізничне сполучення між Прагою, Львовом та Києвом.
  • 18 травня уряд Чехії ухвалив зміни до закону про допомогу українцям на тлі війни з Росією, які стосуються виплат грошової допомоги біженцям із України та розгляду заявки про надання тимчасового захисту.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 120. Текстовий онлайн

Афера на ухилянтах: як українським чоловікам продають документи для виїзду за кордон

"Неоціненний життєвий досвід, який нікому не варто пережити" — історія лікаря з Маріуполя

"Плагіат є плагіат, що під час війни, що під час мирного часу" — інтерв'ю з міністром освіти Шкарлетом

Через війну Україна втратила 460 тис. га аграрних територій, — заступник міністра аграрної політики Висоцький

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок