Яхти, вертольоти, нерухомість: ЄС заморозив активів російських олігархів на 12,5 млрд євро

Яхти, вертольоти, нерухомість: ЄС заморозив активів російських олігархів на 12,5 млрд євро

Яхти, вертольоти, нерухомість: ЄС заморозив активів російських олігархів на 12,5 млрд євро
Прапор РФ. Getty Images

Брюссель досяг значного прогресу в санкціях проти російських олігархів у Європі. Вони втратили розкішні яхти, вертольоти, картини, нерухомість та інше майно на суму 12,5 млрд євро, пише Die Welt.

За даними Єврокомісії, сума конфіскованих російських активів із квітня подвоїлася.

"Сума заморожених активів російських олігархів майже подвоїлася з 6,7 млрд євро у квітні до понад 12,5 млрд євро", — повідомив офіційний представник Єврокомісії з питань юстиції Крістіан Віганд.

Що відомо

  • Європейський Союз вивчає можливі шляхи використання заморожених активів російських олігархів для фінансування післявоєнної відбудови України.
  • 25 травня країни Європейського Союзу повідомили про заморожування близько 23 мільярдів євро (24,5 мільярда доларів) активів російського Центрального банку.
  • Російські олігархи готові пожертвувати Україні мільярди доларів в обмін на зняття санкцій, запроваджених проти них країнами Заходу через військове вторгнення Росії в Україну, заявила очільниця Мінфіну Канади Христя Фріланд.
  • За даними британської розвідки, 15 тисяч мільйонерів (у доларах США) намагаються покинути Росію, щоб уникнути санкцій через війну в Україні.
  • Літаки російських олігархів продовжують літати над Європою в обхід санкцій. За даними видання Welt, загалом було зафіксовано близько 30 таких рейсів.
  • 28 лютого Європейський Союз оголосив про нові санкції проти росіян через напад РФ на Україну. До списку потрапили 25 людей — це політики, олігархи та пропагандисти медіа.Аналогічні обмеження запровадили Велика Британія і Канада.
  • 2 червня стало відомо, що посли Європейського Союзу затвердили шостий пакет антиросійських санкцій через вторгнення РФ в Україну. Із санкційного списку був виключений російський патріарх Кирил, водночас обмеження запроваджуються щодо олігархів, пропагандистів та членів їхніх родин. Про це повідомляється в офіційному Twitter Французького головування в ЄС.
  • 31 травня повідомлялось, що лідери країн ЄС на саміті Європейської ради у Брюсселі дійшли згоди до кінця 2022 року заблокувати більшу частину імпорту російської нафти у відповідь на вторгнення РФ до України, зробивши тимчасовий виняток для палива, яке постачається трубопроводами. Окрім того, представники ЄС домовились запровадити санкції проти 80 олігархів та трьох телеканалів РФ, а також відключити російський "Сбербанк" від платіжної системи SWIFT.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 117. Текстовий онлайн

Росія втратила у війні з Україною близько 33 800 військових — Генштаб

На Донбасі РФ інтенсивно застосовує авіацію — Генштаб

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne 3.0

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок