Шанси не нульові: військовий експерт з Чернігова про ймовірність вторгнення Білорусі на територію України

Шанси не нульові: військовий експерт з Чернігова про ймовірність вторгнення Білорусі на територію України

Шанси не нульові: військовий експерт з Чернігова про ймовірність вторгнення Білорусі на територію України
ФОТО: Суспільне Чернігів

Напад зі сторони Білорусі наш Генштаб відпрацьовує ще з 24 лютого. Не тільки в Чернігівську й Київську області, де вторгнення було російське пряме, а і в інші три області, що межують з Білоруссю. Про це в ефірі регіонального телемарафону "Суспільний спротив" розповів військовий експерт з Чернігова Михайло Жирохов. За його словами, там постійно знаходяться бойові бригади, які готові до відбиття атаки зі сторони Білорусі.

Наскільки загрозливим є повторний напад з боку Білорусі? Зважаючи на те, що вдалося витіснити російських окупантів з Чернігівської та Київської областей?

На сьогодні це не нульовий шанс. Білоруси зараз проводять величезні військові навчання. Величезні по міркам Білорусі. Але військ російських на території Білорусі явно зараз не достатньо для того, щоб підтримати майбутній наступ, якщо він планується. Тому немає ніяких маркерів, з військової точки зору, що в найближчі тижні ситуація може змінитися, і білоруські війська можуть піти у самовбивчу таку атаку на Україну.

Це – можливість відволікти увагу?

Так, але на фоні того, що зараз – літній період навчання в білоруської армії. Бо ж вона в більшості своїй є не контрактною, а строковою. І там є два періоди навчання: зимовий і літній. І от літній саме зараз і триває. І зараз проходять ці всі навчання, які викликають певні занепокоєння у нашого Генштабу.

Яких заходів вживає країна, щоб вберегти себе від імовірного нападу з боку Білорусі?

Всі необхідні заходи проводяться. Я це можу сказати як житель Чернігівської області. Але всі вони не публічні. Це, перш за все, підсилення прикордонників, місцевої ТРО, а також висування деяких бойових бригад – вони завжди знаходяться біля кордону й готові до відбиття такої атаки.

Аналізуючи імовірне вторгнення білорусів – для чого це їм зараз?

У білорусів власних цілей немає. Все, що зараз є, – це підтримка Росії, яка вже має величезні проблеми з особовим складом і технікою. Вона хоче залучити білоруські збройні сили – для цього Путін використовує, перш за все, економічний шантаж.

Економіка Білорусі, яка була в певній мірі залежна від імпорту західного, зараз знаходиться у повній залежності від кредитів Кремля. Тобто, якщо не буде грошей, економіка розсиплеться, а значить, і розсиплеться весь режим Лукашенка. Путін видачею чергового кредиту прив’язує до активностей або прямої участі Білорусі у війні в Україні.

У заяві Олексій Рєзнікова (за підсумками його візиту до Брюсселю, де було засідання контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн») повідомляється, що використовувати отриману від міжнародних партнерів зброю для нападу на Росію чи захоплення її територій Україна не збирається. Ваша думка.

Західні держави зайняли таку позицію, яка дещо незрозуміла для нас, українців. Вони не хочуть провокувати Путіна. Вони вважають, що обстріли території Росії можуть призвести до ядерної війни. Це – найбільша погроза, як вони вважають, з боку РФ. Але ми повинні розуміти: без того, щоб знищувати ворога на його території, ця війна не обійдеться.

Читайте також:

Командир 1 танкової бригади Леонід Хода: про трофеї, знищених росіян і звання Героя України

Більше аналітики від Михайла Жирохова – в його інтерв'ю для Суспільне Чернігів:

На початок