"Це було небезпечно". Світовий рекордсмен Дуплантіс ледь уник серйозної травми через організаторів змагань: що сталося

"Це було небезпечно". Світовий рекордсмен Дуплантіс ледь уник серйозної травми через організаторів змагань: що сталося

"Це було небезпечно". Світовий рекордсмен Дуплантіс ледь уник серйозної травми через організаторів змагань: що сталося
Diamond League

Швед каже, що нічого подібного раніше не бачив.

22-річний шведський стрибун з жердиною Мондо Дуплантіс розпочав літній сезон 2022-го року з суцільних перемог. Його безпрограшна серія складає уже 13 поспіль турнірів (на відкритому повітрі та у приміщенні). Свій тринадцятий виграш атлет здобув на етапі Діамантової ліги в Осло, паралельно встановивши найкращий результат сезону в світі - 6.02 м.

Але цього могло й не трапитися.

Етап Діамантової ліги в Осло тривав у дощову погоду, який то посилювався, то ставав слабшим. Через постійний дощ організатори змагань робили технічні перерви, аби створити належні умови для стрибунів, зокрема.

Читайте також: Українка Рижикова здобула перше "срібло" сезону Діамантової ліги у бігу на 400 м/б на етапі в Осло

І після однієї з таких пауз Дуплантіс при виконанні свого стрибка ледь зміг уникнути травми. У ямі, куди стрибуни направляють жердину для відштовхування, представники організаторів залишили вологу ганчірку. Нею вони витирали воду з ями, і цю процедуру виконували неодноразово навіть за вечір в Осло.

Однак перед стрибком Мондо - друга спроба на 5.92 м - ганчірку не забрали. Якби Дуплантіс сам не помітив її, то ризикував би зірватися при виконанні свого стрибка. Швед зупинив свій стрибок і вказав на ганчірку, після чого виконав повторну спробу (не підкорив висоту).

"Я радий, що здоровий, бо це була небезпечна ситуація", - сказав Мондо уже після змагань.

Під час трансляції було помітне роздратування стрибуна, про що його запитали журналісти шведського видання Expressen.

"Що я відчував? Це було щось типу... "що за чортівня"... На секунду, я не зрозумів, що сталося. Я хотів стрибати, але глянув під ноги. Якщо я впав на землю з п'яти метрів, погані речі могли б трапитися".

Дуплантіс також заявив, що ніколи нічого подібного не траплялося з ним, а організатори змагань вибачилися.

Зрештою, з третьої спроби Дуплантіс взяв висоту 5.92 м, після чого зміг підкорити найкращий результат сезону в світі - 6.02 м.

Читайте також: 6.20 м! Швед Дуплантіс встановив абсолютний світовий рекорд у стрибках з жердиною на ЧС
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо