Росія відновлена в правах у санному спорті. Що це означає та як реагує на ситуацію Україна

Росія відновлена в правах у санному спорті. Що це означає та як реагує на ситуацію Україна

Ексклюзивно
Росія відновлена в правах у санному спорті. Що це означає та як реагує на ситуацію Україна
AP Photos

Це перша федерація, яка повернула права росіянам.

Федерація санного спорту Росії відновлена в правах у статусі повноцінного члена Міжнародної федерації санного спорту (FIL). Відповідне рішення ухвалив Апеляційний суд FIL за розглядом апеляції росіян на відсторонення. Про це повідомляє офіційний сайт FIL.

Росія та Білорусь були безстроково відсторонені рішенням FIL від 2 березня 2022 року у зв'язку з повномасштабним вторгненням в Україну. Згідно до відсторонення, спортсмени обох країн не могли бути представлені на міжнародних старти, а в самих країнах не могли проходити змагання.

Читайте також: РФ подала апеляції на покарання за війну в Україні до Спортивного арбітражного суду: список позовів

Росіяни подали апеляцію на це рішення, яке розглянув Апеляційний суд FIL - і в четвер, 7 квітня, було ухвалене рішення про відновлення Росії в усіх правах. Це означає, що спортсмени країни зможуть змагатися на стартах, а також змагання можна буде проводити на території Росїі.

У відповідь на це рішення Апеляційного суду, FIL зібрала термінове засідання Конгресу. Його проведення ініціювали шість країн - Австралія, Канада, США, Ірландія, Велика Британія та Нова Зеландія. України серед країн, що скликали Конгрес, немає.

На порядку денному було виключення Федерації санного спорту Росії з членів FIL. Для цього потрібно було зібрати 2/3 голосів засідання (усього було 31 голосів). Утім, лише 15 учасників Конгресу проголосували "за" виключення ФССР, ще 12 були проти, а 4 - утрималися. Це означає, що ФССР залишається членом FIL, а спортсмени - відновлені в правах.

Конгресу вдалося лише виключити зі складу членів Виконавчої ради представників Росії, для цього потрібна була більшість - 16 голосів "за", 13 "проти" та 3 утрималися.

"Ми зробили історію, провели перше екстраординарне засідання Конгресу в історії FIL, але це сумний день, оскільки ці дії були спровокані вторгнення Росії та Білорусі в Україну. Я закликаю Росію негайно припинити війну в Україні та завершити страждання людей", - заявив президент FIL Ейнарс Фогеліс.

Суспільне Спорт звернулося за коментарем щодо цієї ситуації та відсторонення до президента федерації санного спорту України Анатолія Малищика. Він відповів, що в неділю відбудеться засідання Федерації санного спорту України, на якому буде ухвалена реакція федерації на дії та рішення FIL.

Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо