Перейти до основного змісту
Вікіпедія судиться з Роскомнадзором через статті про війну в Україні

Вікіпедія судиться з Роскомнадзором через статті про війну в Україні

Вікіпедія судиться з Роскомнадзором через статті про війну в Україні
. Фото: Pixabay

Фонд Вікімедіа, якому належить Вікіпедія, подав апеляцію на рішення Московського суду з вимогою видалити інформацію, пов’язану з російським вторгненням в Україну. Вікіпедія заявляє, що люди мають право знати правдиві факти війни.

Як пише Reuters, у квітні суд оштрафував фонд на 5 мільйонів рублів (88 тисяч доларів) за відмову видалити з російськомовної Вікіпедії статті про війну: "Вторгнення Росії в Україну", "Військові злочини під час російського вторгнення в Україну" та "Бійня в Бучі". У суді їх назвали дезінформацією.

"Уряд (РФ - ред.) націлений на інформацію, яка є життєво важливою для життя людей у ​​час кризи. Ми закликаємо суд переглянути рішення на користь права кожного на доступ до знань і свободу вираження поглядів", – сказав заступник генерального юрисконсульта Фонду Вікімедіа Стівен Лапорт.

Читайте також: Роскомнадзор воює з Вікіпедією – вимагає видалити п’ять статей про війну проти України

Московський суд стверджував, що те, що він назвав дезінформацією у Вікіпедії, становить загрозу для громадського порядку в Росії, і що Фонд зі штаб-квартирою в Сан-Франциско, Каліфорнія, працює в Росії.

Фонд притягнули до відповідальності за законом про не вилучення забороненої інформації. Справу порушив російський "Роскомнадзор".

6 червня організація подала апеляцію, стверджуючи, що статті містять "перевірені знання з хорошого джерела" і що Росія не має юрисдикції щодо всесвітньо діючого фонду Вікімедіа. Російський уряд матиме можливість відповісти протягом найближчих тижнів.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Стаття про очільника Миколаївської обласної військової адміністрації Віталія Кіма у Вікіпедії увійшла до топ-35 найпопулярніших статей на ресурсі серед українців за час повномасштабної війни. Вона перебуває на 32-му місці й станом на 3 червня її прочитали понад 257 тисяч користувачів.
  • Раніше Facebook й Instagram, тимчасово дозволили користувачам "у деяких країнах" закликати до насильства проти російських військових, які вторглися в Україну.
  • 14 березня компанія Meta, якій належить Facebook та Instagram заборонила бажати смерті Путіну та розповсюджувати ненависницький контент про росіян.
  • Соцмережа Instagram заблокована у Росії з 14 березня рішенням "Роскомнадзору".
  • 4 березня "Роскомнадзор" заборонив в країні соцмережу Facebook.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Топ дня
Вибір редакції
На початок