Нова транспортна мережа у Полтаві: як це працює

Нова транспортна мережа у Полтаві: як це працює

Нова транспортна мережа у Полтаві: як це працює
фото: Суспільне Полтава

У Полтаві змінили мережу маршрутів громадського транспорту. Діють інші номери лише в автобусах. Іще два маршрути повністю скасували, а натомість додали стільки ж нових. Про це Суспільному розповів перший заступник голови Полтавської громади Валерій Пархоменко.

"Раніше був 43-й (маршрут № 43 – ред.) – Левада (мікрорайон у Полтаві – ред.), а зараз – "Центр – Огнівка", — каже полтавець Едуард Глизь.

У Полтаві від 13 червня діють нові номери на громадському транспорті. Це стосується лише автобусів – і приватних, і комунальних.

"До всього ж можна звикнути. Основне – щоб їх було багато, скажімо так. А не так, що прийшов, стоїш на зупинці, 40 хвилин його чекаєш. Ось це погано", — додає Едуард Глизь.

Нова транспортна мережа у Полтаві: як це працює
Тролейбус на зупинці громадського траснпорту у Полтаві. фото: Суспільне Полтава

Маршрути для тролейбусів лишилися ті ж самі. Нумерацію автобусів змінили у зв’язку із впровадженням нової транспортної мережі, каже Валерій Пархоменко.

"У нас є маршрути, які не діють, або не їздять. Ми приведемо нумерацію у відповідність. Систематизуємо і зробимо логічною нашу роботу, бо, наприклад, 52-й маршрут – у нас нема цього маршруту. Він був зроблений штучно від якогось перевізника. Сьогодні в нас близько 300 автобусів їздить на вулицях міста", — говорить перший заступник голови Полтавської громади Валерій Пархоменко.

"Взагалі маршрути мене не турбують особливо. Проблема в ціні. Це, я думаю, зараз всіх турбує в Полтаві – в першу чергу, зміна ціни", — каже полтавець Ігор Малярчук.

Нова транспортна мережа у Полтаві: як це працює
Маршрутка поблизу зупинки у Полтаві. фото: Суспільне Полтава

Нових маршрутів з’явилося лише два – це "малі кільцеві", каже Євгеній Зайцев.

"Зміни незначні. 17-й маршрут – "Оцевум – Паровоз" – його нема і 25-й маршрут – "Огнівка – Центр" через Алмазний мікрорайон – його теж нема. Але замість цих двох маршрутів ми зараз працюємо, маршрут новий називається "малий кільцевий" – 56-й (номер – ред.) в один бік, 57-й в інший бік", — повідомляє начальник підприємства "Полтаваелектроавтотранс" Євгеній Зайцев.

Автобус № 56 курсуватиме вулицею Соборності, з’їжджатиме на вулицю Симона Петлюри, а далі слідуватиме через мікрорайони Огнівка, Сади-2, Алмазний, Половки та Юрівка. Маршрут № 57 їхатиме за таким же маршрутом, однак у зворотному напрямку.

"Я його вже, мабуть, бачив, зранку, а інформацію перед цим я прочитав у соцмережах. Я думаю, що він потрібен. Думаю, що в перші дні, перший тиждень буде якась плутанина, але ж, як то кажуть, можна спитати, можна дізнатися в інших людей, соцмережі", — говорить полтавець Віталій Тупік.

Що відомо:

  • Зміни до маршрутів громадського транспорту в обласному центрі ухвалили на засіданні міськвиконкому на початку грудня минулого року.
  • Від 11 червня в автобусах та тролейбусах у Полтаві впровадили нову вартість проїзду. Тариф на проїзд у громадському транспорті Полтави зріс до 10 гривень у тролейбусах, 12 гривень – у комунальних автобусах, а в приватних – до 15 гривень. Таке рішення ухвалили на засіданні виконавчого комітету 2 червня.
На початок