Білорусь не може бути посередником між Україною і РФ — Подоляк

Білорусь не може бути посередником між Україною і РФ — Подоляк

Білорусь не може бути посередником між Україною і РФ — Подоляк
Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк. Фото: Уніан

Білорусь не може бути ні посередником, ні однією зі сторін у переговорах між Україною і Росією через повномасштабне вторгнення, оскільки вона є суб'єктом, який виступив у війні проти України на боці агресора.

Про це заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв'ю білоруському виданню "Дзеркало".

"Білорусь не може бути посередником у переговорах чи одній із сторін цього процесу. Поведінка Білорусі буде описана юридичними формулами як країна-сателіт, яка сприяла вторгненню до суверенної держави. І територіально, і інфраструктурно, і розвідданими", — сказав Подоляк.

Радник голови ОП припустив, що Лукашенко не розуміє, як працює міжнародне право і що воно не має терміну давності щодо воєнних злочинів.

"Все, що відбувалося в Київській області, робили російські військові частини, які заходили з території Білорусі. Я хочу, щоб офіційні особи Білорусі почали про це думати", — сказав він.

Подоляк зазначив, що Білорусь є суб'єктом, який виступив у війні проти України на боці агресора і Лукашенко відчуває, що увійшовши в переговорний процес зможе дистанціюватися від Росії і якось інакше позначити свою позицію в юридичній площині.

"Якщо війна закінчиться правильно, поразкою РФ, то у Білорусі у рамках міжнародного права настає велика відповідальність, зокрема особисто у Лукашенка. Він дуже хитрий і довго перебуває при владі. Лукашенко інтуїтивно відчуває, де і як треба повернутись для того, щоб уникнути максимальної відповідальності", — сказав Подоляк.

Що відомо

  • Лукашенко вважає, що Білорусь має брати безпосередню участь у перемовинах між Україною та Російською Федерацією.
  • Лукашенко також заявив, що не очікував на "затягування" війни Росії в Україні. А проте, він вважає, що Москва не може програти в конфлікті "за визначенням".
  • До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.
  • Білорусь офіційно спростовувала свою участь у війні проти України, але Олександр Лукашенко визнавав, що дозволив РФ скористатися своєю військовою інфраструктурою, щоб завдати удару по Україні нібито для попередження вторгнення в Білорусь.
  • 26 травня Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною.
  • На початку травня у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України.
  • На початку травня моніторингова група "Беларускій Гаюн" порахувала, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну з боку Білорусі по українських територіях російські війська випустили щонайменше 631 ракету.

Читайте також

Білорусам вимикають інтернет, щоб приховати пересування російської техніки — розвідка

Чи воюватиме Білорусь в Україні. Що відповів Лукашенко

Вторгнення Росії в Україну, день 110. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок