Переговори між Україною та РФ не можуть відбутися без Білорусі — Лукашенко

Переговори між Україною та РФ не можуть відбутися без Білорусі — Лукашенко

Переговори між Україною та РФ не можуть відбутися без Білорусі — Лукашенко
Фото: АР

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що Білорусь має брати безпосередню участь у перемовинах між Україною та Російською Федерацією.

Про це Лукашенко заявив на засіданні Ради безпеки країни, передає пресслужба невизнаного низкою країн президента Білорусі.

"Не може бути переговорів без участі Білорусі. Оскільки ви втягнули нас до цього, в першу чергу західні країни, позиція Білорусі, природно, повинна бути озвучена на цих переговорах", — сказав Лукашенко.

Він додав, що не може бути ніяких окремих домовленостей за спиною Білорусі, оскільки війна в Україні "серйозно впливає" на ситуацію в державі. Крім того, Лукашенко звинуватив європейські країни у корисливості, коли мова йде про допомогу у відновленні України.

"І якщо вони (український уряд) думають, що західні держави просто прийдуть безкорисливо та Україна буде відновлена, нічого подібного! Якщо вони побудують і відновлять будь-який завод в Україні, це не буде український завод. Це буде завод країни, який буде відновлений. Таким чином, найжорстокіша небезпека полягає в тому, що в Україні взагалі нічого українського", — сказав президент Білорусі.

Натомість Лукашенко заявив, що Україна, Росія та Білорусь можуть досягти "домовленості на рівних".

Що відомо

  • Президент України Володимир Зеленський офіційно призначив делегатів на переговорах з Росією.
  • Володимир Зеленський припустив, що, можливо, зустрічі між ним та президентом РФ Володимиром Путіним не буде.
  • Представники семи країн — США, Великої Британії, Туреччини, Польщі, Німеччини, Франції та Ізраїлю — готові обговорювати з українською стороною гарантії безпеки для України.
  • Під час перемовин у Стамбулі 29 березня Україна запропонувала нову систему гарантій безпеки — міжнародний документ з конкретним механізмом, який мають підписати країни-гаранти.

Читайте також

Війна Росії в Україні. День 43. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок