Перейти до основного змісту
Лідери "Бухарестської дев’ятки" закликали РФ вивести свої війська з України

Лідери "Бухарестської дев’ятки" закликали РФ вивести свої війська з України

Лідери "Бухарестської дев’ятки" закликали РФ вивести свої війська з України
. Лідери "Бухарестської дев’ятки". Фото: president.pl

Лідери "Бухарестської дев’ятки""Бухарестська дев'ятка" (B9) — міжнародна ініціатива дев'яти країн-членів НАТО Центральної та Східної Європи (Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина та Чехія), створена з метою поглиблення військової співпраці між країнами східного флангу Північноатлантичного альянсу та обговорення ключових питань політики безпеки. (B9) закликали Росію вивести війська з української території та підтримали європейські та євроатлантичні прагнення України.

Про це йдеться в спільній декларації, ухваленій на зустрічі президентів країн B9 у Бухаресті.

Лідери країн B9 засудили "неспровоковану та невиправдану" агресію Росії проти України у співучасті Білорусі та використання акваторії Чорного моря, що спричинило "одну з найсерйозніших безпекових криз в Європі упродовж десятиліть".

"Ми закликаємо Росію змінити свою агресивну поведінку, вивести свої війська з міжнародно визнаної території України, визнати відповідальність за воєнні злочини та звірства та діяти відповідно до міжнародного права", — йдеться у документі, оприлюдненому на сайті польського лідера Анджея Дуди.

Лідери країн також підтримали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також її євроатлантичні прагнення та інтеграцію до Євросоюзу.

"Ми налаштовані продовжувати та посилювати нашу допомогу Україні, оскільки сильна та демократична Україна важлива для безпеки та стабільності в Європі", — наголосили вони.

Крім того, лідери "Бухарестської дев’ятки" закликали НАТО зробити необхідні висновки стосовно своїх відносин з РФ та посилити пильність на південному фланзі Альянсу. Вони висловили впевненість, що наступна Стратегічна концепція НАТО, яка буде ухвалена на саміті альянсу в Мадриді в кінці червня, відображатиме, серед іншого, "нову реальність безпеки, виділить Російську Федерацію як найбільш значущу та пряму загрозу євроатлантичній безпеці" та приділить особливу увагу колективній обороні. Вони також наголосили, що НАТО має зберегти політику "відкритих дверей" та привітали рішення Швеції та Фінляндії стати членами Альянсу.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • 25 лютого президент України Володимир Зеленський звернувся до "Бухарестської дев'ятки" щодо оборонної допомоги, санкцій та тиску на Росію.
  • 3 січня державний секретар США Ентоні Блінкен обговорив дестабілізуюче військове нарощування Росії вздовж кордону України з представниками МЗС країн-членів "Бухарестської дев'ятки" (B9).

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 107. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок