"Має бути спілкування учнів з вчителем", - думки про школу онлайн

"Має бути спілкування учнів з вчителем", - думки про школу онлайн

"Має бути спілкування учнів з вчителем", - думки про школу онлайн

6 квітня в Україні стартував проєкт “Всеукраїнська школа онлайн” для учнів 5-11 класів. 40 педагогів з Києва дистанційно навчають українських школярів під час карантину. Програму цих навчань розробило Міністерство освіти й науки спільно з учителями. Вона включає 11 предметів: українську мову, літературу, історію, фізику, алгебру, геометрію, хімію, біологію, географію, англійську мову та фізкільтуру.

Уроки для кожного з класів транслюють окремо на кількох телевізійних каналах у будні. А розклад можна дізнатися з програми телепередач кожного телеканалу. Ще одна можливість навчатися дистанційно через "Facebook" та " YouTube".

Десятикласник Любомир Кіндрат дивиться перший відеоурок з української мови.

«Відеоурок був справді цікавим, захоплюючим. Сьогодні ми змогли перебувати на уроці з української мови, де ми взяли тему «Службові частини речення». Надалі, я планую дивитися відеоуроки з інших предметів. Вчителі досить легко пояснюють матеріал, тому я з легкістю його зрозумів», - ділиться враженнями після першого перегляду відеоуроків учень Любомир Кіндрат.

"Має бути спілкування учнів з вчителем", - думки про школу онлайн

"Має бути спілкування учнів з вчителем", - думки про школу онлайн

Вчителька історії і правознавства Наталка Добрянська з початком карантину працює з учнями в онлайн режимі. На дистанційному навчанні використовує платформи Зум та Класрум. Також рекомендує своїм учням дивитися і відеоуроки.

«Дітям рекомендовано дивитися в будь-якому випадку, єдине що, якщо це тема, яку ми вже пройшли, вони розуміють, вони вже в курсі про що, вони можуть не дивитися. Якщо це нова тема, ми її не проходили або ми її не настільки деталізували, то краще подивитися. Це й досвід, як вчителька в класі розказує і якась там відома особистість чи вчителька з Києва, подивитися – це напевно буде цікаво», - каже вчителька історії Наталка Добрянська.

У Міністерстві освіти та науки кажуть, нікого не перевірятимуть.

«Це додаткова можливість опанування матеріалу. І ніякого контролю ні з боку міністерства, ні з боку директорів точно не буде», - пояснює очільниця Міністерства освіти та науки Любомира Мандзій.

Директорка Львівського навчально-методичного центру освіти Леся Приставська, каже такі відеоуроки потрібні для учнів з віддалених районів, де є проблеми з інтернетом.

«Це є хороша річ, оскільки якщо брати великі міста, вчитель має більше можливостей використовувати різних засобів, якщо брати маленькі міста чи села гірські, де недоступний інтернет, звичайно, що це є вихід з ситуації - дати можливість дітям переглянути ці уроки. Але кожен вчитель має самостійність і може використовувати інші засоби для навчання своїх учнів», - каже Леся Приставська.

Леся Приставська додає, такі відеоуроки – це додатковий матеріал і, окрім них, обов’язково має бути спілкування учнів з вчителем. Так можна перевірити чи засвоїли учні матеріал. Нагадаємо, карантин у львівських школах розпочався 12 березня і його продовжили до 24 квітня. Весь цей час школярі навчаються дистанційно.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди