Серед країн Європейського Союзу наявні три країни, які досі не хочуть надавати Україні статус кандидата на вступ до блоку, при цьому ще сім країн-членів пропонують альтернативу такому статусу.
Про це 9 червня під час візиту до Брюсселя заявила віцепрем'єрка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина, інформує Deutsche Welle.
За словами Стефанішиної, сім країн Євросоюзу висловились проти надання Україні статусу кандидата, пропонуючи при цьому інший формат.
"У цілому приблизно сім країн Євросоюзу — це не східноєвропейські та не балтійські країни, як ви можете собі уявити, — висловлювали пропозиції щодо якогось іншого формату, пропонували екстракандидатство чи умовне кандидатство. Було дуже багато різних пропозицій, але, фактично, є три основні країни, які сьогодні не хочуть давати зелене світло для України", — зазначила вона.
Стефанішина не навела перелік цих країн.
"Якщо ви не хочете, щоб рішення було ухвалено 24 числа (на саміті ЄС 23-24 червня, — ред.), то давайте я їх назву, і ми будемо сидіти та обговорювати", — зауважила вона.
При цьому віцепрем’єрка переконана, що 24 червня жоден з лідерів ЄС не наважиться відмовити Україні. Також вона вважає, що надання України іншого статусу послабить Європейський Союз.
Водночас Стефанішина зазначила, що у разі відмови від надання кандидатського статусу Україні буде сприйнято українцями як зрада.
"Я думаю, що це рішення нас розчарує, буде сприйнято як зрада в нас. Ми, звичайно, не відмовимось від європейської інтеграції, але будемо відчувати, що європейські лідери свій історичний шанс змарнували", – сказала віцепрем'єрка.
Що відомо
- Євродепутати ухвалили резолюцію, відповідно до якої ЄС має надати Україні статус кандидата на членство у Євросоюзі, а також забезпечити потреби країни у зброї.
- 6 червня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна наразі не розглядає жодної альтернативи вступу до Європейського Союзу, зокрема альтернативою ЄС не можуть бути й домовленості з Великою Британією про додатковий оборонний союз.
- Європейська рада розгляне питання щодо членства України в ЄС у червні.
- Австрія пропонує для України проміжний етап перед вступом у ЄС.
- 9 травня президент Франції Емманюель Макрон закликав створити альтернативу євроінтеграції, оскільки для вступу в ЄС країнам-кандидатам можуть знадобитися "кілька десятиліть".
- Після цього Польща підтримала пропозицію Словаччини лобіювати лідерів держав Західної Європи, які "займають більш стриману позицію" щодо надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.
- 16 травня єврокомісар з питань розширення та політики добросусідства Олівер Вархелі повідомив, що Євросоюз отримав усі відповіді України в опитувальнику, заповнення якого є необхідним кроком для отримання статусу кандидата в ЄС.
- Європарламент заявив, що рекомендуватиме лідерам держав та урядів Євросоюзу на саміті 23-24 червня надати Україні статус країни-кандидата на вступ до ЄС.
Читайте також
Міністерка закордонних справ Німеччини заявила про підтримку вступу України до ЄС
Вступ до ЄС підтримують однаково на заході та у центрі України — дослідження
Більшість великих країн ЄС не підтримують вступ України до блоку — прем’єр Італії
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!