Європарламент рекомендуватиме лідерам ЄС надати Україні статус кандидата

Європарламент рекомендуватиме лідерам ЄС надати Україні статус кандидата

Європарламент рекомендуватиме лідерам ЄС надати Україні статус кандидата
. pixabay

Європарламент рекомендуватиме лідерам держав та урядів Євросоюзу на саміті 23-24 червня надати Україні статус країни-кандидата на вступ до ЄС.

Про це під час пленарного засідання Європарламенту у Страсбурзі заявив голова Комітету ЄП із закордонних справ Девід Макалістер, передає "Укрінформ".

Він оприлюднив вісім пунктів рекомендацій Європарламенту для учасників саміту ЄС, що так чи інакше пов’язані із ситуацією в Україні. Серед згаданих пропозицій вказані такі:

 • швидка імплементація Стратегічного компасу ЄС, зокрема, в частині розвитку оперативних спроможностей сил швидкого розгортання ЄС;
 • перегляд та направлення місій та операцій ЄС в рамках Спільної політики з безпеки й оборони, їх адаптація до нових геополітичних реалій, зокрема, для надання належної підтримки урядам України й Молдови;
 • швидке завершення роботи над третьою Спільною декларацією ЄС-НАТО, погодження положень Стратегічного компасу ЄС та нової Стратегічної концепції НАТО, для забезпечення їх взаємного доповнення;
 • перегляд Європейської політики сусідства з метою глибокої оцінки впливу російської агресивної війни проти України на співробітництво в рамках Східного партнерства та на посилення політики розширення ЄС;
 • активне долучення Європарламенту до належної імплементації Спільної зовнішньої та безпекової політики (СFSP) та Спільної політики з безпеки й оборони (CSDP), включаючи імплементацію Стратегічного компасу ЄС та Європейського фонду миру;
 • забезпечення Спільної політики з безпеки й оборони ЄС належними фінансовими ресурсами, з метою підвищення її ефективності та надійності.

Макалістер зазначив, що через російську агресію проти України перед викликом постала вся Європа, тому ЄС має дати належну відповідь на глобальне стратегічне суперництво та на складні загрози у сфері безпеки.

"У наших рекомендаціях для Ради ЄС та для високого представника ми оцінюємо ініціативи ЄС у цій сфері та надаємо конкретні пропозиції для просування вперед. Ми сформували вісім ключових пунктів, які мають бути враховані під час зустрічі Європейської ради 23-24 червня, а також під час наступного саміту НАТО у Мадриді 29-30 червня", — зазначив він.

Спільну доповідь Комітету із закордонних справ та підкомітету з безпеки й оборони Європейського парламенту винесуть на голосування під час пленарного засідання Європарламенту у Страсбурзі 8 червня.

Що відомо

 • 6 червня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна наразі не розглядає жодної альтернативи вступу до Європейського Союзу, зокрема альтернативою ЄС не можуть бути й домовленості з Великою Британією про додатковий оборонний союз.
 • Європейська рада розгляне питання щодо членства України в ЄС у червні.
 • Австрія пропонує для України проміжний етап перед вступом у ЄС.
 • 9 травня президент Франції Емманюель Макрон закликав створити альтернативу євроінтеграції, оскільки для вступу в ЄС країнам-кандидатам можуть знадобитися "кілька десятиліть".
 • Після цього Польща підтримала пропозицію Словаччини лобіювати лідерів держав Західної Європи, які "займають більш стриману позицію" щодо надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.
 • 16 травня єврокомісар з питань розширення та політики добросусідства Олівер Вархелі повідомив, що Євросоюз отримав усі відповіді України в опитувальнику, заповнення якого є необхідним кроком для отримання статусу кандидата в ЄС.

Читайте також

Міністерка закордонних справ Німеччини заявила про підтримку вступу України до ЄС

Вступ до ЄС підтримують однаково на заході та у центрі України — дослідження

Більшість великих країн ЄС не підтримують вступ України до блоку — прем’єр Італії

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок