Євросоюз отримав усі відповіді України на анкету ЄС — Вархелі

. Дмитро Кулеба і єврокомісар Олівер Вархелі / Фото: Twitter Дмитра Кулеби

Євросоюз отримав усі відповіді України в опитувальнику, заповнення якого є необхідним кроком для отримання статусу кандидата в ЄС.

Про це повідомив єврокомісар з питань розширення та політики добросусідства Олівер Вархелі після зустрічі з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою.

"Усі відповіді на анкету ЄС отримано. Зараз Комісія готує висновок для Євроради щодо заявки України до ЄС", — написав він у Twitter.

Своєю чергою Кулеба заявив, що настав час юридично закріпити Україну на шляху до ЄС.

"Обговорили з комісаром ЄС Олівером Вархелі надання Україні, яка зараз захищає європейські цінності від російської агресії, статусу кандидата в ЄС. Настав час юридично закріпити Україну на шляху до ЄС і зробити Європу сильнішою, безпечнішою та квітучою", — зазначив Кулеба.

Що відомо

  • 8 квітня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн офіційно передала президенту Володимиру Зеленському опитувальник, заповнення якого є необхідним кроком для надання Україні статусу кандидата в ЄС.
  • 18 квітня Офіс президента повідомив, що Володимир Зеленський передав главі представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікасу заповнену анкету-опитувальник для отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС.
  • 9 травня президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна заповнила другу частину анкети-опитувальника Європейської комісії, яка необхідна для отримання статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.
  • 9 травня президент Франції Емманюель Макрон закликав створити альтернативу євроінтеграції, оскільки для вступу в ЄС країнам-кандидатам можуть знадобитися "кілька десятиліть".
  • Після цього Польща підтримала пропозицію Словаччини лобіювати лідерів держав Західної Європи, які "займають більш стриману позицію" щодо надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.
  • Згідно з опитуванням групи "Рейтинг", оприлюдненим 17 лютого, вступ до ЄС підтримують 68% українців, до НАТО — 62% громадян, що є найвищим показником за всю історію подібних спостережень із 2014 року.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 82. Текстовий онлайн

ЄС у червні вирішить, чи давати Україні статус кандидата на членство

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу