"З клаптика вийде двоє трусільов": як на Рівненщині волонтерки шиють військовим спіднє

"З клаптика вийде двоє трусільов": як на Рівненщині волонтерки шиють військовим спіднє

Ексклюзивно
"З клаптика вийде двоє трусільов": як на Рівненщині волонтерки шиють військовим спіднє
Фото: Суспільне Рівне

Волонтерки з села Могиляни Острозької громади пошили чотири тисячі пар спідньої білизни для військових. Для цієї справи у тамтешній школі облаштували швейний та закрійний цехи. Там працюють місцеві вчителі та пенсіонери, долучаються до процесу переселенки з зони бойових дій. Труси шиють зі старих підковдр та вживаного одягу.

Вчителька математики могилянської школи Ніна Головко організувала швейну артіль. Щодня з однодумицями вона шиє для воїнів спідню білизну. Ідею принесла в колектив вчителька фізики. Тканину збирали по селу, доки та не закінчилася. Тепер її везуть з сусідніх сіл та Рівного, у цьому допомагають підприємці.

"Ось колись бабусі собі купувала на сукенки, тепер воно нам згодилося. З клаптика вийде двоє трусільов. Люди почали приносити і досить багато. Хтось десь мав шити підковдру чи щось ще інше. Вчора принесли нам шматок льону величезний", — каже організаторка швейного волонтерського осередку Ніна Головко.

"З цього клаптика вийде двоє трусільов": на Рівненщині волонтерки шиють військовим спіднє
Фото: Суспільне Рівне

Десяток майстринь шиють пів сотні трусів за день. Вікторія Андрєєва взялася за цю справу, бо хотіла спробувати щось нове. Вона приїхала до Могилян із Харківщини.

"Селище Старий Салтів — мальовниче селище на березі аорти сходу, Сіверський Донець. Там зараз точаться бої. Коли ми були в окупації, я собі пообіцяла, що я жодного дня не витрачу даремно, без допомоги фронту. Ось в пригоді стало таке заняття. Це не моя професія, це моє хобі", — каже жінка.

Білизну виготовляють різних розмірів та кольорів.

"Повірте, ми зіткнулися з тим, що хлопці місяцями там... Місяць-півтора ходять в одних і тих самих. То вони згідні вдягнути і ці — і в квіти, і в собачки, і в зайчики, і в метелики, і в будь-що", — пояснює Ніна Головко.

"З цього клаптика вийде двоє трусільов": на Рівненщині волонтерки шиють військовим спіднє
Фото: Суспільне Рівне

Для бійців у шпиталях шиють білі труси і речі на липучках.

"Якщо ми знаємо, що там потрібно, ми туди шиємо на липучках. Це для важкопоранених. Тетяна Михайлівна десь почерпнула це з Острога і привезла нам викрійку", — каже організаторка швейного волонтерського осередку.

Майстриням у могилянській школі виділили два кабінети: під швейний цех та закрійний відділ.

"З перших днів війни у нашому селі люди дуже згуртувалися. Кожен намагався робити якомога більше. Розпочали ми з плетіння сіток, згодом почала працювати кухня. Кухня і зараз працює. Щодня виготовляють наші і вчителі, і технічні працівники, і люди з села долучаються. І ті, які переїхали до нас", — додає директорка Могилянівської школи Ірина Томашевська.

Виробництво безвідходне: із залишків тканини роблять перев'язувальні матеріали та серветки. Їх теж передають військовим.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок