Перейти до основного змісту
Вторгнення Росії в Україну, день 106. Текстовий онлайн

Вторгнення Росії в Україну, день 106. Текстовий онлайн

Онлайн
Вторгнення Росії в Україну, день 106. Текстовий онлайн
. Чоловік відкриває двері бомбосховища в селі Маяки Донецької області, 27 травня 2022 р. Фото: АР

9 червня — 106 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Військові РФ намагаються взяти під контроль Сєвєродонецьк на Луганщині, ідуть бої на Донбасі, війська РФ тимчасово окупували частину Запорізької області, Херсонську.

Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни Росії проти України. Попередні головні новини читайте тут текстовий онлайн англійською — тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Суд до страти в "ДНР", "народне ополчення" Білорусі, втрати ЗСУ. Війна. Головне за 9 червня

Головне на цей час

  • В так званій "ДНР" засудили до страти трьох іноземних добровольців — громадян Великої Британії Ейдена Есліна та Шона Піннера, а також підданого Королівства Марокко Брагіма Саадуна. Усі вони воювали на боці ЗСУ та мають місяць на оскарження рішення.
  • Україна щодня втрачає до сотні бійців вбитими та до 500 пораненими, а Росія "несе величезні втрати", але поки що має сили для просування на окремих ділянках фронту, тож Україні потрібне важке озброєння, і дуже швидко, заявив міністр оборони України Олексій Резніков.
  • Щоб зупинити контрнаступ української армії на Херсонщині, війська РФ мінують територію радянськими мінами, які виготовлені в 1950-х роках, повідомляє Головне управління розвідки.
  • У Запорізькій області відбувся обмін тілами загиблих військових між Україною та Росією за формулою "50 на 50". З 50-ти захисників, 37 – оборонці "Азовсталі".
  • Росія вкрала близько 600 тисяч тонн з аграрних підприємств України. Продукцію спершу вивозили на територію окупованого Криму, а потім до міжнародних портів. Україна почала обговорювати з Туреччиною механізми розблокування портів і експорту зерна, кажуть в ОП. Водночас турецька сторона також веде перемовини й з Росією щодо цього питання.

Суспільне завершує текстовий онлайн 106-го дня повномасштабної війни. Хроніку 10 червня — читайте тут.

Вторгнення Росії в Україну, день 106. Текстовий онлайн
Українські військові, Донецька область, Україна, 9 червня 2022 року. Фото: АР

Харків'яни повідомляють про вибух у місті, інформує Суспільне Харків.

НБУ викупив військові облігації на 70 мільярдів гривень

Національний банк викупив військові облігації внутрішньої позики на суму у 70 мільярдів гривень, повідомляє пресслужба НБУ.

"Зважаючи на збереження значних потреб бюджету та зменшення надходжень до нього на тлі знижених податків, незначних обсягів ринкових боргових залучень та уповільнення надходження офіційного фінансування, Національний банк 9 червня здійснив ще один викуп військових ОВДП — на 70 мільярдів гривень", — йдеться у повідомленні.

Як зазначає регулятор, дохідність за військовими облігаціями, викупленими в червні, є плаваючою та прив'язана до облікової ставки. Відтак цінові умови їхнього випуску наближені до ринкових.

"Підвищення дохідності й за іншими гривневими облігаціями Міністерства фінансів відповідно до останніх змін облікової ставки дасть змогу збільшити обсяги ринкових запозичень і відповідно мінімізує ризики для фіскального сектору", — підкреслили в НБУ.

На Херсонщині окупаційна влада назначила нову "керівницю" Каховського геріатричного пансіонату

У Каховці окупаційна влада назначила нову "керівницю" Каховського геріатричного пансіонату Херсонської облради Ларису Колосову, повідомив журналіст Олег Батурін на своїй сторінці у Facebook.

За даними Батуріна, повноправного директора пансіонату Віталія Бадризлова окупаційна влада "звільнила" та висунула йому безліч обвинувачень: нібито він вкрав 27 свиней з підсобного господарства пансіонату, використовував землю пансіонату не за цільовим призначенням, смерть підопічного пансіонату через ненадання йому медичної допомоги.

Армія РФ сконцентрувалася на терорі жителів Харківщини — Синєгубов

Російська армія тероризує жителів Харкова та області, щоб населення не мало змоги повернутися додому. Окупанти також знищують критичну інфраструктуру Харкова та найближчих населених пунктів, повідомив в ефірі національного телемарафону голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

За його даними, 8 червня армія РФ двічі ракетами била по цивільній інфраструктурі.

"Троє людей, на жаль, загинули, п’ятеро людей дістали поранення", — сказав він.

Загалом протягом доби у регіоні від обстрілів п’ятеро людей загинули, ще 14 дістали поранення.

У Сєвєродонецьку російські окупанти з артилерії знищили Льодовий палац — Гайдай

У Луганській області російські військові з артилерії знищили палац з 50-ти річною історією. Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

"Знищили один із символів Сєвєродонецька. Льодовий палац згорів. Лід, фігурне катання, хокей, волейбол, спортивна школа, концерти, випускні - майже 50 років історії спортивного та культурного розвитку нашого Сєвєродонецька", — повідомив Сергій Гайдай.

За словами Гайдая, будівля вигоріла вщент.

У результаті ДПТ за участю військових РФ у Херсоні загинув водій легкового авто

У середмісті Херсона сталася ДТП за участю російських військових. Загинув 35-річний пасажир легкового автомобіля, повідомила Суспільному речниця Нацполіції Херсонської області Тетяна Скуба.

За її словами, правоохоронці переглянули відео-публікацію одного з місцевих Телеграм-каналів.

"Транспортний засіб "Урал", який належить російським військовим, їхав з мікрорайону Шуменський у протилежному боці. Військовий автомобіль порушив правила дорожнього руху, тому що рухався по односторонній смузі та повернув під міст. В результаті чого сталося зіткнення з цивільним легковим автомобілем. Пасажир легкової автівки загинув на місці", - розказала Тетяна Скуба.

Дані про інших постраждалих під час ДТП встановлюються. За фактом події внесли відомості до реєстру судових розслідувань за фактом "Порушення законів та звичаїв війни".

Президент Нікарагуа дозволив введення військ РФ у країну

Президент Нікарагуа Даніель Ортега дозволив перебування на території країни іноземних військ, зокрема російських, повідомляє El Pais.

"Персонал, кораблі та авіація Збройних сил Російської Федерації можуть заходити для участі у тренуваннях та навчаннях, а також в операціях з надання гуманітарної допомоги, пошуково-рятувальних та аварійно-рятувальних роботах при надзвичайних ситуаціях або стихійних лих", — зазначає видання.

Нові положення також стосується військових США, Мексики, Куби, Венесуели, Гватемали, Сальвадора, Гондурасу та Домініканської Республіки.

Три країни ЄС не хочуть надати Україні статус кандидата — Стефанішина

Серед країн Європейського Союзу наявні три країни, які досі не хочуть надавати Україні статус кандидата на вступ до блоку, при цьому ще сім країн-членів пропонують альтернативу такому статусу. Про це 9 червня під час візиту до Брюсселя заявила віцепрем'єрка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина, інформує Deutsche Welle.

За словами Стефанішиної, сім країн Євросоюзу висловились проти надання Україні статусу кандидата, пропонуючи при цьому інший формат.

Білорусь почала формувати "народне ополчення" — Генштаб

Білоруське керівництво активізувало формування "народного ополчення" та проводить військові збори, щоб пояснити білорусам причини таких дій, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

"Активізовано процес формування так званого "народного ополчення" Республіки Білорусь. У військових комісаріатах проводяться збори з місцевими жителями з метою роз’яснення необхідності створення зазначених підрозділів", — йдеться у повідомленні.

"Азов" показав, як медики лікували поранених у боях на "Азовсталі"

"Азов" опублікував відео, де бойові медики рятують життя бійців, які потрапили під артилерійський обстріл під час захоплення позицій військ РФ.

Український літак збив російську крилату ракету над Сумщиною

Над Роменським районом у четвер, під час повітряної тривоги, літак Повітряних Сил України збив ворожу крилату ракету. Про це повідомив голова Сумської ОДА Дмитро Живицький.

7 червня протиповітряна оборона збила над Запоріжжям ракету.

У Криворізькому районі через обстріли зруйновані 179 будинків

Внаслідок російських обстрілів у Криворізькому районі Дніпропетровської області пошкоджені та частково зруйновані 179 будинків, загинули 6 людей.

Про це повідомив голова Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко, який сьогодні провів день у Криворізькому районі.

"Найбільше потерпають Зеленодольська та Широківська громади. На жаль, там загинули 6 людей. Зруйновано та пошкоджено 179 житлових будинків, 2 школи, дитсадок і лікарня. Через обстріли села та міста засіяні касетними боєприпасами, а люди часто залишаються без газу, світла та води", — зазначив він, додавши, що ситуація напружена, але контрольована ЗСУ.

У Миколаєві чути вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного.

Відновленням Миколаєва призначили посадовця, який є фігурантом справи про привласнення 26,8 млн грн

У Миколаєві створили робочу групу, яка займатиметься відновленням Миколаєва. Головою робочої групи обрали заступника міського голови Сергія Коренєва, який є фігурантом справи про привласнення 26,8 мільйона гривень під час реконструкції Соборної площі у Миколаєві.

У ЄС є три країни, які поки не хочуть давати статус кандидата Україні — Стефанішина

Сім країн Євросоюзу висловлювали пропозиції надати Україні інший формат, а не статус кандидата, заявила Ольга Стефанішина в Брюсселі, передає DW. Головний спротив іде від трьох держав ЄС.

"У цілому приблизно сім країн Євросоюзу — це не східноєвропейські та не балтійські країни, як ви можете собі уявити, — висловлювали пропозиції щодо якогось іншого формату, пропонуючи екстракандидатство чи умовне кандидатство. Було дуже багато різних пропозицій, але, фактично, є три основні країни, які сьогодні не хочуть давати зелене світло для України", — розповіла вона.

Віцепрем'єрка не назвала ці країни, додавши: "Якщо ви не хочете, щоб рішення було ухвалено 24 числа, то давайте я їх назву, і ми будемо сидіти та обговорювати". Ідеться про саміт 23-24 червня, на якому можуть ухвалити рішення щодо статусу кандидата. "Я впевнена, що 24 червня жоден з лідерів Європейського Союзу не зможе сказати Україні "Ні", — водночас зауважила Стефанішина.

В Європі перебувають щонайменше 4,8 млн біженців з України – УВКБ ООН

За оновленими даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, в Європі зареєстровано щонайменше 4,8 млн біженців з України. Про це повідомляє УВКБ ООН.

Відтак Управління представило приблизну кількість біженців, зареєстрованих у 44 країнах Європи, а також оновлення про перетин кордону з України з 24 лютого, рух назад в Україну та реєстрацію тимчасового захисту в Європі. Станом на 7 червня було зареєстровано близько 7,3 млн перетинів кордону з України і ще 2,3 млн – в Україну.

Згідно з новими даними, отриманими від влади України та зібраними УВКБ ООН, по всій Європі зареєстровано щонайменше 4,8 млн біженців з України, включаючи тих, хто спочатку перетнув кордон із сусідніми країнами, а потім переїхав до інших країн.

Із 4,8 млн українських біженців, зареєстрованих в Європі, 3,2 млн зареєструвалися у програмі тимчасового захисту або подібних національних програм захисту.

Управління також зазначило, що в Європі найбільше українських біженців у Польщі – 1,15 млн, Німеччині – 780 тис., Чехії – 366 тис. У Росії, за оцінками УВКБ ООН, перебуває 1,1 млн українців.

Росіяни обстрілюють Лисичанськ з великого калібру, який пробиває бетон — Гайдай

Війська РФ обстрілюють Лисичанськ на Луганщині з великого калібру, який пробиває бетон. Про це повідомив глава Луганської ОВА Сергій Гайдай.

"Орки потужно обстрілюють Лисичанськ з великого калібру, який пробиває бетон. Містянам вкрай небезпечно перебувати, навіть в укриттях. Боїв всередині та навколо міста немає", — сказав Гайдай.

Також, за його словами, тривають запеклі бої всередині Сєвєродонецька. "Буряти відступили, бо значно слабші за наших захисників".

"Через спеку рівень води у річці Сіверський Донець впав — це означає, що рашисти знову спробують кинути переправи. Слідкуємо, в разі чого — діятимемо на випередження. Втрати рашистів значно перевищують наші", — повідомив Гайдай.

Білорусь почала формувати "народе ополчення" — Генштаб

Білоруське керівництво активізувало формування "народного ополчення" та проводить військові збори, щоб пояснити білорусам причини таких дій. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у вечірньому зведенні.

"Активізовано процес формування так званого "народного ополчення" Республіки Білорусь. У військових комісаріатах проводяться збори з місцевими жителями з метою роз’яснення необхідності створення зазначених підрозділів", — йдеться у повідомленні.

Також в Генштабі повідомили, що на Сєверодонецькому напрямку росіяни силами мотострілецьких підрозділів за підтримки артилерії вели штурмові дії в місті Сєвєродонецьк, однак зазнали невдачі.

Масі Найєм розповів про свій стан після поранення на фронті

Адвокат і військовослужбовець Масі Найєм, який отримав поранення на фронті, не може довго говорити чи переписуватись через біль: “Дякую вам всім. Я не можу довго говорити чи переписуватись. Бо в мене дуже болить голова, місце, де було око”, — написав Найєм.

5 червня Масі Найєм отримав важке поранення у зоні бойових дій. Його доставили до лікарні Дніпра.

Шмигаль обговорив із послом США посилення співпраці для підтримки України

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль обговорив із новопризначеним послом Сполучених Штатів Америки Бріджит Брінк посилення співпраці для підтримки України.

"Маємо перемогти та збудувати нову Україну! Під час зустрічі з послом США Бріджит Брінк обговорили посилення співпраці для підтримки України. Маємо успішний досвід реформ", – написав Шмигаль.

Також він подякував США за фінансову та військову допомогу. "Працюємо разом заради відновлення!", – додав Прем'єр-міністр.

На Івано-Франківщині судитимуть чоловіка за підозрою в махінаціях з гуманітаркою

На Івано-Франківщині судитимуть чоловіка, який, ймовірно, обдурив представників благодійного фонду та продав їм гуманітарну допомогу.

Слідчі з'ясували, що у березні 2022 року 20-річний надвірнянець продав представникам благодійної організації військову амуніцію, яка надійшла із США. За це він отримав 1 110 доларів (32 тис. 180 грн). Як йдеться у повідомленні, чоловік збув понад 60 рацій, 18 біноклів, два тепловізори, зарядні пристрої, тактичні окуляри та ліхтарики.

"Чоловік перебував із волонтерами у довірливих стосунках і був вказаний контактною особою при отриманні допомоги, яка призначалася для потреб Збройних сил України. Однак, отримавши вантаж, він не повідомив фонду про це, а натомість запропонував волонтерам, що може придбати необхідні речі за значно дешевшими цінами", — повідомляють у прокуратурі.

Росія називає її смерть фейком: історія загиблої в Ірпені

У квітні у соцмережах запустили флешмоб "Мене вбили, тому що я українка" — викладали фото вбитих цивільних поруч із власними. Анастасія Савчишин також взяла участь у флешмобі. Під колажем з мертвою жінкою написала: «На фото зліва — я, справа — могла бути також я».

Російські ЗМІ змінили текст на скріні, нібито на обох фото — Анастасія, і почали просувати фейк, що мертва жінка — насправді жива. На фото була 69-річна Надія Мякушко. Ми знайшли фотографа, який зробив цю світлину в Ірпені, та сина загиблої. Ось її історія.

Донецька область — повітряна тривога.

Усі військовослужбовці ЗСУ, які потрапляють у полон ворога, користуються правами військовополонених — МЗС

Усі іноземці, які воюють на українській території в складі Збройних Сил України, є військовослужбовцями ЗСУ. Про це, коментуючи "вирок" в самоназваній "ДНР" громадянам Британії та Марокко повідомив Суспільному речник МЗС України Олег Ніколенко.

"Відповідно до міжнародного гуманітарного права, на них поширюється правовий статус комбатантів. Всі військовослужбовці ЗСУ, які потрапляють в полон ворога, користуються правами військовополонених. Ворогу забороняється вчиняти щодо них насилля, залякувати чи негуманно поводитися", — сказав він.

Він додав, що "судовий процес" над військовослужбовцями ЗСУ на окупованих українських територіях "є нікчемним".

"Подібні публічні судилища ставлять інтереси пропаганди вище закону і моралі, підривають механізми повернення військовополонених. Український уряд продовжить докладати максимальних зусиль заради звільнення всіх захисників України", — додав Ніколенко.

Фінляндія планує посилити кордон з Росією

Фінський уряд планує внести зміни до законодавства, які дозволять будувати загородження у «критичних зонах» на східному кордоні країни з РФ. Про це повідомляє міністерство внутрішніх справ Фінляндії.

9 червня фінський уряд вніс кілька пропозицій щодо поправок до законодавства країни про прикордонний контроль, які мають якнайшвидше набрати чинності. Запропоновані зміни допоможуть Фінляндії "підготуватися до впливу різного роду гібридних дій, що можуть, зокрема, включати міграцію". Пропонується на законодавчому рівні зробити можливим прийом заяв про надання притулку лише в окремих пунктах в’їзду.

Таким чином Фінляндія поспішає посилити безпеку кордонів, оскільки побоюється, що Росія може спробувати чинити тиск на країну, посилаючи шукачів притулку до її кордонів, як це було минулого року з мігрантами на польському кордоні.

Також нові зміни дозволять будувати загородження, нові дороги, щоб полегшити патрулювання кордону з фінської сторони.

"Ситуація на кордоні наразі спокійна, але ми готуємося до можливих інцидентів", – зазначила міністр внутрішніх справ Фінляндії Кріста Мікконен.

Вона додала, що кордон із РФ також планують посилити. "Уряд пізніше ухвалить рішення про внесення змін до законодавства, які дозволять будувати загородження на східних кордонах з Росією".

Глава МЗС Великої Британії засудила "вирок" бойовиків "ДНР" про смертну кару для громадян Британії

Глава МЗС Великої Британії Ліз Трасс засудила вирок суду так званої "ДНР" для британських бійців та назвала його незаконним.

Читайте також: У "ДНР" засудили до страти трьох полонених іноземців, які воювали на боці ЗСУ. Що відомо

Зеленський підписав указ про введення санкцій проти президента Росії Путіна

Зеленський підписав указ про введення санкцій проти президента Росії Путіна, а також проти його речника. Загалом до списку увійшли більше 260 людей та 236 підприємства.

Санкції передбачають блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном; обмеження торговельних операцій у частині заборони експортно-імпортних операцій, операцій із переробки і так далі.

Окрім Путіна у списку — речник Путіна Дмитро Пєсков, голова уряду РФ Михайло Мішустін, міністр внутрішніх справ Російської Федерації Володимир Колокольцев, міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу, глава російського МЗС Сергій Лавров та всі інші високопосадовці країни-агресора.

Близько 30 місць несвободи були пошкоджені під час обстрілів — звіт правозахисників

Близько 30 установ виконання покарань знаходилися в зоні бойових дій і були пошкоджені під час обстрілів. Крім цього, правозахисники наголошують, що держава не змогла розробити механізм для належної евакуації засуджених з місць несвободи.

У дослідженні "Місця несвободи України у часи війни" правоохоронці оцінили умови перебування людей у місцях несвободи, зокрема у Києві, Київській, Чернігівській та Сумській областях, які були під російською окупацією або під ризиком окупації чи обстрілів під час війни.

Так, під час пресконференції 9 червня, на якій був представлений звіт, виконавчий директор громадської організації "Україна без тортур" Костянтин Автухов зазначив, що держава не змогла належно евакуювати засуджених з місць несвободи.

Загальні збитки інфраструктури в результаті війни становлять майже $104 млрд — KSE

Станом на 8 червня уточнена загальна сума прямих збитків економіки України від пошкодження та руйнування житлових і нежитлових будівель та інфраструктури складає $103.9 млрд або 3 трлн грн. Про це йдеться в оновленому звіті проєкту KSE Institute (Kyiv School of Economics).

"За останній тиждень відбулося зростання збитків, завданих підприємствам, закладам освіти та охорони здоров'я, дитсадкам, адмінбудівлям та складській інфраструктурі. Так, збитки, завдані через руйнування та пошкодження українських підприємств, досягли $11.5 млрд, освітніх закладів — $1.6 млрд, медзакладів — $1.1 млрд, дитсадків — $576 млн", — повідомляється у звіті.

З початку війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 44.8 млн квадратних метрів житлового фонду, 256 підприємств, 6.3 тис. залізничних колій та 41 міст, 656 медзакладів, 1177 закладів освіти, 668 дитсадків, 198 складів, 20 торговельних центрів, 28 нафтобаз. Внаслідок війни українці втратили майже 105 тисяч легкових автомобілів, загальна сума збитків від яких складає $968 млн.

Зруйновано чи пошкоджено щонайменше 141 релігійний та 203 культурні споруди. Сума збитків, завдана храмам, церквам, лаврам та соборам, за оцінками КSЕ, становить $81 млн; обʼєктам культури – $272 млн. Загальні втрати економіки України через війну, за спільними оцінками Мінекономіки та KSE, враховуючи як прямі, так і непрямі втрати, коливаються від $564 млрд до $600 млрд.

Як повідомлялося, інформацію в межах проєкту "Росія заплатить" збирає KSE Institute за підтримки Мінекономіки, Мінреінтеграції, Мінінфраструктури, Мінрегіонбуду та ОПУ.

Подати інформацію про втрати фізичної інфраструктури, зокрема житлових будинків, в результаті війни, може кожен громадянин чи юридична особа. Це можна зробити на сайті проєкту https://damaged.in.ua/, за допомогою чат-боту (https://t.me/Damage_in_ua_bot) або у застосунку Київ Цифровий.

Росія почала обманом завозити найманців на війну в Україну – СБУ

У Луганській області в полон взяли трьох російських окупантів, вони заявляють, що мали їхати працювати охоронцями і техніками на нафтових вишках, але потрапили на Донбас. У СБУ зазначають, що фактично вони стали "гарматним мʼясом" у боях із ЗСУ – спочатку їх покинув командир, а потім "накрила" власна артилерія.

Військовополонені з РФ, яких схопили на Луганщині, – мешканці республіки Марій Ел, Татарстану та Москви.

Поліція від початку війни вилучила понад 2 тонни вибухових речовин

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну силами Національної поліції вилучено понад 91 тис. боєприпасів та понад 2 тонни вибухових речовин. Про це на брифінгу сказав начальник департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Нацполіції Олексій Сергеєв.

“З початку агресії підрозділами вибухотехнічної служби поліції здійснено 7,4 тис. виїздів, з них за фактами вибухів – 600, виявлення та вилучення вибухових матеріалів – 1,3 тис., перевірка підозрілих предметів – 1,4 тис. Оглянуто 3,5 тис. га території, виявлено та вилучено понад 91 тис. боєприпасів - гранати, постріли до гранатометів, артилерійські боєприпаси, протипіхотні та протитанкові міни, реактивні системи залпового вогню, некеровані та керовані ракети, авіабомби тощо, більше 2 тонн вибухових речовин", — поінформував Сергеєв.

Він зазначив, що виявлені боєприпаси, придатні до використання, передаються для потреб Збройних сил України. За його словами, на сьогодні поліцейські вибухотехніки продовжують обстеження території, де розміщувалися позиції ворога та відбувалися бойові зіткнення. Так, упродовж останніх двох тижнів працівники поліції здійснювали розмінування лісових доріг у Чорнобильській зоні, вибухотехніками поліції виявлено та знешкоджено більше 20 протитанкових та протипіхотних мін.

Окрім цього, за словами Сергеєва, Нацполіція забезпечує функціонування 527 блокпостів, на яких несуть службу 1,6 тис. поліцейських.

Суд так званої "ДНР" засудив до страти трьох іноземців, які воювали у складі української армії — росЗМІ

Так званий "Верховний суд ДНР" виніс вирок іноземцям, які воювали на боці України – Ейдену Асліну, Шону Піннеру (громадяни Великої Британії) та Саадуну Брагіму (громадянин Марокко). Про це повідомляють РосЗМі. Вони засуджені бойовиками до страти. У них є місяць на апеляцію.

Якщо так званий голова самоназваної "ДНР" помилує засуджених, смертна кара їм може бути замінена на довічне або 25 років колонії. Смертна кара, згідно із законами бойовиків, виконується розстрілом.

Нацбанк не очікує погіршення умов кредитування

Національний банк підвищив облікову ставку одразу до 25%. Водночас в установі запевнили, що погіршення умов кредитування не очікується. Зокрема в НБУ пояснили, що вартість кредитів банки визначають, орієнтуючись не на розмір облікової ставки, а на фактичну вартість фондування: депозитів населення та бізнесу. Тож кредитні ставки зростатимуть поступово та співмірно до зростання вартості депозитів і переважно зі збереженням поточного спреду між ними.

У тимчасово окупованому Криму затримали кримського татарина Азіза Файзулаєва

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров підтвердив затримання кримського татарина Азіза Файзулаєва, якого окупаційні ФСБ та правоохоронці звинувачують у підпалі сільради села Пушкіне. Сестра Файзулаєва, Ельмаз зазначила, що він наразі перебуває в ізоляторі тимчасового утримання Совєтського району окупованого Криму.

Попри обстріли у Харкові проводять тренування з баскетболу — репортаж

У Харкові проводять тренування з баскетболу. Організатори проєкту «Здорова нація» таким чином хочуть підтримати дітей в умовах війни: "Місце, яке нам надали, обладнане бомбосховищем. Вважаємо, найважливішою є адаптація дітей до тієї обстановки, що в нас є. Вони почувають себе щасливими, вони у своєму середовищі".

Держава почала відшкодовувати бізнесу ПДВ — Гетманцев

Держава на чотири місяці призупинила систему відшкодування податку на додану вартість бізнесу через вторгнення Росії на територію України. Втім, наразі цей процес вже відновився.

"На жаль, ми вимушені були зупинити систему відшкодування на чотири місяці. Це не найдовший час, на який вона зупинялася в минулому. Але війна диктує свої умови й тому, дійсно, держава завинила бізнесу ПДВ, яке сьогодні починає вже відшкодовувати. Реєстрація податкових накладних відбувається у штатному режимі, я не чув про якісь проблеми з боку бізнесу щодо відмови в реєстрації чи блокування податкових накладних", — розповів голова комітету Верхової ради з питань податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Водночас він наголосив, що податкова не дозволить жодних шахрайств із ПДВ.

Укрпошта відкрила голосування за новий ескіз марки

Укрпошта відкрила голосування за ескіз для нової поштової марки "Доброго вечора, ми з України!". Результати оголосять 15 червня.

"Ви можете залишити у коментарях той номер ескізу, який вам до вподоби, а вже 15 червня ми оголосимо результати народного голосування. Воно проходитиме у наших соцмережах та в "Дії", — йдеться в повідомленні.

В Укрпошті розповіли, що загалом було отримано понад 1500 робіт, серед яких обрали 5 таких, які найкраще відповідають "філателістичним вимогам та ілюструють тему марки". Ескіз, який набере найбільшу кількість голосів, буде надрукований на новій поштовій марці, яку випустять в липні.

Вторгнення Росії в Україну, день 106. Текстовий онлайн

Правоохоронці встановили 104 підозрюваних у скоєнні воєнних злочинів в Україні — Венедіктова

Правоохоронні органи встановили 104 підозрюваних у скоєнні воєнних злочинів в Україні. та передали до суду вісім справ, повідомила генпрокурорка Ірина Венедіктова.

Вона обговорила із членами Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування злочинів в Україні Еріком Мьосе, Ясмінкою Джумхур, Пабло де Грейфом роботу українських органів правопорядку та правосуддя і міжнародного юридичного фронту з розслідування та переслідування злочинів, які вчиняються під час повномасштабної агресії російської федерації.

Венедіктова повідомила, що під час розмови з комісарами та слідчими обговорювалися результати розслідувань прокуратури. За її словами, правоохоронці встановили 104 підозрюваних у воєнних злочинах, передали вісім справ до суду. Також суди ухвалили три вироки.

Сторони обговорили масштаби незаконного переміщення людей, сексуальне насилля та обмеження свободи слова на тимчасово захоплених територіях, а також питання дотримання прав військовополонених.

“Дуже важливо, що Комісія зараз на нашій землі і збиратиме правду про війну в Україні: докази злочинів, порушень прав людини, міжнародного гуманітарного права. Її звіт на Генасамблеї ООН та Раді ООН з прав людини буде ключем для розуміння всього світу про жахи і звірства, які кояться в центрі Європи у 21-му столітті. Тож ми готові допомогти Комісії інформацією та даними та всіляко сприяти її роботі”, — зауважила Венедіктова.

Зеленський: Не може бути й мови про продовження членства росії у FAO

Росія не має права на членство у Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН – FAO, оскільки своїми діями може спричинити голод сотень мільйонів людей у світі. Про це президент України Володимир Зеленський зазначив під час звернення до Організації економічного співробітництва та розвитку.

"Не може бути й мови про продовження членства Росії у FAO – Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН. Що там Росії робити, якщо вона працює на голод як мінімум 400 млн, а як максимум — більше мільярда людей?!", — зазначив глава держави.

Президент підкреслив, що лише завершення війни Росії проти України може гарантувати надійність постачання продовольства через Чорне море.

"Бо саме український аграрний експорт виконує стабілізуючу роль на глобальному ринку. І Росія має відповісти за те, що провокує проти Європи нову міграційну хвилю, використовуючи мешканців Африки, Азії як заручників. Проти Росії мають бути за це застосовані довгострокові болісні санкції саме на глобальному рівні", — наголосив Зеленський.

З 24 лютого в Україні триває російська збройна агресія. У результаті запровадженої Росією морської блокади з портів України не можна вивезти понад 20 млн тонн зерна, що були призначені на експорт. Це спричинило загрози глобального голоду, оскільки майже половина всього обсягу поставок в рамках Всесвітньої програми продовольства ООН припадає саме на українське зерно.

Мінськ позбавили статусу міста-побратима Києва — Кличко

Київрада позбавила Мінськ статусу міста-побратима української столиці, повідомив міський голова Віталій Кличко.

"Сьогодні Київрада позбавила Мінськ статусу міста-побратима", — зазначив мер.

За словами Кличка, "Мінськ уже навряд чи можна назвати містом-побратимом Києва. Тож нам нічого не заважало ухвалити рішення про позбавлення такого статусу столиці білорусі. Країни, з території якої летіли ракети в українські міста та селища і відбувалося вторгнення російських військ до нашої держави".

Дуда заявив, що в Німеччині хочуть і надалі вести бізнес з Росією

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що частина німецького бізнесу й надалі хоче вести бізнес з Росією, користуючись дешевими енергоресурсами.

"Цій частині німецької економіки байдуже, що відбувається з Україною, що відбувається з Польщею. Кажуть: ми хочемо робити бізнес, заробляти гроші. Ми можемо вести бізнес з Росією, ми хочемо продавати свою продукцію, ми хочемо купувати дешевий газ і імпортувати нафту", — розповів Анджей Дуда.

Він додав, що Польща закликає Європу і весь світ припинити вести бізнес з Росією.

"Можливо, німецька економіка не вірить, що російська армія змогла б знову відсвяткувати велику перемогу в Берліні та окупувати частину Німеччини. Ми в Польщі знаємо, що це можливо", — наголосив польський лідер.

Дуда також зауважив, що навіть після окупації Криму та агресії з боку Росії у 2014 році Берлін продовжував активно вести бізнес з Москвою, а відтак "у військовому плані підтримувати Росію і режим Путіна".

На думку президента Польщі, всі розмови інших європейських лідерів з президентом РФ є "марними", і наголосив, що з "Гітлером під час Другої світової війни ніхто так не розмовляв, і не йшлося про те, що йому потрібно зберегти обличчя".

Слідком Росії заявив про допити українських офіцерів з "Азовсталі"

Слідчий комітет Росії проводить допити українських військових, у тому числі з маріупольського заводу "Азовсталь", повідомляється на сайті відомства. Допитано зокрема 200 українських офіцерів, додали в СКР. Комітет порушив понад 1100 кримінальних справ за фактом "злочинів київського режиму проти миру та безпеки людства".

Єврокомісар з кризового менеджменту відвідав Ірпінь

Єврокомісар з кризового менеджменту Янез Ленарчич відвідав зруйнований російськими загарбниками Ірпінь на Київщині.

"Сьогодні я був в Ірпені. Я глибоко шокований звірствами, скоєними тут, а також в інших місцяхеінде. Цивільне населення та цивільна інфраструктура не повинні бути мішенню ніколи, ніде", — написав Ленарчич.

Він також додав, що рішуче засуджує цілеспрямовані російські атаки на цивільне населення та цивільну інфраструктуру в Україні.

На початку квітня Ірпінь, Буча, Гостомель та вся Київська область були визволені від російських військ. У визволених містах та селах зафіксовані масові вбивства армією РФ мирних жителів.

У Києві на Лобановського відновлять будинок, в який 26 лютого влучила ракета — КМДА

У Києві почали відновлювати багатоповерховий будинок на вулиці Лобановського Солом'янського району, в який 26 лютого влучила російська ракета. Роботи планують завершити до середини осені. Але верхні поверхи доведеться розібрати.

Раніше мешканці зруйнованої багатоповерхівки зібрали понад мільйон гривень на її відновлення.

Вторгнення Росії в Україну, день 106. Текстовий онлайн
Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Самохідні артилерійські установки "Краб" вже на фронті

Самохідні артилерійські установки "Краб", які Польща передала Україні, вже на фронті й готові до виконання бойових завдань, про це заявив міністр оборони Олексій Резніков.

"Радий повідомити, що до виконання бойових завдань на фронті готові польські САУ «Краб». Після гармат М777 та FH70, САУ «Ceasar» та М109А3 - це 5-й вид артилерії 155-мм калібру, який нам вдалося залучити", — зазначив він.

Читайте також: Найбільший оборонний контракт за 30 років: як польська гаубиця Krab допоможе Україні в контрнаступі

Кількість жертв ракетного обстрілу кафе на виїзді з Харкова зросла

Кількість жертв ракетного обстрілу кафе на виїзді з Харкова зросла до трьох. З-під завалів дістали тіло третьої жертви удару.

У ніч на 9 червня російські військові обстріляли Новобаварський район м. Харкова. Внаслідок ворожого обстрілу загинуло 3 людей, ще 5 отримали поранення. Крім того, повністю зруйновано ресторан та пошкоджено навчальний заклад.

Міла Йовович записала відео підтримки українців

Акторка Міла Йовович записала звернення на підтримку українців. Йовович народилася у Києві 1975 року. У 80-х її батьки емігрували спочатку до Лондона, а потім до США. В Україні у акторки залишилися родичі.

"Привіт. Мене звати Міла Йовович. Я хочу передати послання любові і підтримки всім українцям у цей найжахливіший період їхньої історії, коли націю просто розривають на шматки, коли мільйони людей змушені тікати в інші країни і ставати біженцями, коли воїни відважно б'ються проти усього цього. Я хочу вам сказати: ми бачимо вас, ми молимося за вас і ми любимо вас. І ми вдячні вам за те, що ви боретеся за свою свободу", — сказала Йовович.

Кабмін Латвії продовжив заходи підтримки українських біженців до кінця року

Латвійський уряд погодив продовження підтримки громадян України, які прибули до Латвії, до кінця року. Про це повідомляє Delfi з посиланням на Єдиний портал розробки та погодження проектів правових актів.

Така первинна підтримка як розміщення українських біженців та компенсація за проживання надаватиметься на строк до 120 днів, але не довше, ніж до 31 грудня 2022 року.

Крім того, законопроєкт передбачає можливість для українських біженців, які не зможуть знайти собі житло, отримувати підтримку у розміщенні також після 120-денного періоду, але не довше, ніж до 31 грудня 2022 року.

Харчування громадянам України, які звернулися за ним з 25 травня, надаватимуться на строк до 30 днів, але не довше, ніж до 31 грудня 2022 року.

У Києві на центральному залізничному вокзалі запрацювала посилена система контролю

Відсьогодні у Києві на центральному залізничному вокзалі запрацювала посилена система контролю, повідомив очільник Укрзалізниці Камишін. Пасажирів закликають приходити за 40 хвилин до відправлення поїзда.

Вторгнення Росії в Україну, день 106. Текстовий онлайн
Фото: Суспільне

Росія поширює фейк про "помилково надані Україні ядерні ракети" — Центр стратегічних комунікацій

Росіяни поширюють фейк про те, що "Сполучені Штати Америки помилково надали Україні дві тактичні ядерні ракети". Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. У російському сегменті соцмереж зазначають, що це сталося нібито через помилку "Метью Ковальчука", працівника складу американської авіабази, за що його тепер нібито покарає Пентагон. Насправді ж, як пише Myth Detector, першоджерелом "новини" було російське сатиричне видання panorama.pub. А у panorama.pub попереджають, що опубліковані на ресурсі новини — це не правда, а "гротескна пародія на реальність".

Київ, Запорізька, Дніпропетровська області — повітряна тривога.

Харків'яни повідомляють про звуки вибухів в районах Олексіївки та Павлового Поля.

ЄС виділив €20 млн для підтримки українських стартапів

Європейський Союз започаткував програму підтримки українських стартапів вартістю 20 мільйонів євро, яка в умовах агресії Росії проти України має підтримати новаторів, дослідників та інноваційний малий бізнес в Україні.

"Ця нова ініціатива дозволить підтримати принаймні 200 українських високотехнологічних стартапів на суму до 60 000 євро для кожного", — йдеться у повідомленні.

Крім цього, Європейська рада інновацій надасть українським дослідникам нефінансову підтримку, яка включає консультаційну та обмін кращим досвідом.

“Продовжуючи боротьбу проти російської військової агресії, для України важливо дивитися у майбутнє. Країна має живе інноваційне середовище та величезний потенціал для інноваційного бізнесу. Дуже важливо зберегти таку економічну спроможність, дозволити українському інноваційному сектору надалі зростати та продовжити інтеграцію до Європейської інноваційної екосистеми", — зауважила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Starlink офіційно в Україні

Компанія Starlink Ukraine отримала ліцензію оператора та невдовзі розпочне роботу в Україні, повідомив міністр цифрової трансформації Федоров.

Система Starlink, якою володіє компанія Ілона Маска SpaceX, може надавати доступ до високошвидкісного інтернету у віддалених місцях. В Україні інтернет Ілона Маска можна буде використовувати в цивільних та військових цілях.

Під Балаклією на Харківщині від російських обстрілів горять ліси — ДСНС

Внаслідок обстрілів поблизу Балаклії горить ліс. На місці працюють рятувальники.

Цю інформацію Суспільному 9 червня підтвердив речник Головного управління ДСНС Харківщини Євген Василенко. За його словами, загрози поширення пожежі на населені пункти немає.

Вторгнення Росії в Україну, день 106. Текстовий онлайн
t.me/jenya_zub_live_news

Ракета, яка влучила у багатоповерхівку в Новограді-Волинському, могла бути випущена з літака з боку Білорусі

Російські війська вночі завдали удару по Житомирщині. Дев’ятого червня близько першої години ночі російською ракетою була пошкоджена багатоповерхова будівля у Новограді-Волинському. Наразі інформації про загиблих та постраждалих немає.

Голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко написав, що за попередньою інформацією, ракета, яка влучила у багатоповерхівку в Новограді-Волинському, могла бути випущена з літака з боку Білорусі.

Україна щодня втрачає на фронті до 100 бійців вбитими і до 500 пораненими — Резніков

Ситуація на фронті є важкою, Україна втрачає щодня до сотні військовослужбовців вбитими і до 500 пораненими, повідомив міністр оборони Олексій Резніков. За словами міністра, "російський Молох має у запасі ще багато засобів для пожирання людських життів задля задоволення свого імперського его".

Тому Україна наголошує на потребі у важкому озброєнні, і дуже швидко. "Ми довели, що у нас немає страху перед кремлем, на відміну від багатьох інших. Але ми, як країна, не можемо собі дозволити стікати кров'ю, втрачаючи наших кращих синів і доньок", — підкреслив Резніков.

Він назвав наступні цілі держави:

  • отримати значну кількість РСЗВ зразка НАТО та боєприпасів до них;
  • забезпечити повне заміщення деяких існуючих калібрів радянського зразка (гармати зношені, снаряди не виробляються або їх дуже мало) на платформи, які поширені в країнах НАТО і забезпечені боєприпасами;
  • домовитись з партнерами про перехід до постачання не у вигляді окремих платформ, а у вигляді цілісних підрозділів, що відразу готові до виконання бойових завдань (organic unit). Це значно підвищить ефективність на полі бою;
  • залучити сотні одиниць важкої бронетехніки, без якої неможливий ефективний контрнаступ. Слід враховувати, що радянська техніка переважно є застарілою і потребує приведення до бойового стану. А від партнерів поки Україна отримує достатньо легку броню, не завжди зі зброєю;
  • отримати бойові літаки та засоби ППО/ПРО для захисту неба.

Як підкреслив міністр оборони, він не може сказати, що задоволений темпами та кількістю постачання зброї. "Але водночас я безмежно вдячний країнам, які нас підтримують. Зокрема США, Великій Британії, Польщі, нашим балтійським друзям. Усім іншим державам, які допомагають стримувати російське зло", — зазначив Резніков.

Він відзначив роль українського суспільства, волонтерів, які за рахунок швидкості та гнучкості успішно закривали і закривають цілу низку важливих потреб. Це стосується і БПЛА, і засобів зв’язку, і деяких інших компонентів, за якими держава працює ще не повною мірою.

Також очільник Міноборони зауважив, що "ми бачимо не тільки здобутки, але й помилки. Ми отримуємо усі сигнали, і критику теж. Ми знаємо свої недоліки і наполегливо працюємо, щоб їх виправити".

Головним здобутком Резіников назвав збереження синергії усього військово-політичного керівництва. "Це наша перевага як країни, і ми не дамо її розхитати тим, хто вже працює з прицілом на рейтинги і політичні перспективи. Як я вже відзначив, усі, хто працює на оборону заради перемоги України — єдина команда. І наша спільна мета – здолати Росію, як би складно це не було".

Водночас наголосив міністр, ситуація на фронті є важкою, "ми втрачаємо щодня до сотні наших бійців вбитими і до 500 пораненими. кремль продовжує тиснути масою, буксує, наражаться на потужний опір, несе величезні втрати. Але поки що має сили для просування на окремих ділянках фронту".

Вторгнення Росії в Україну, день 106. Текстовий онлайн
Фото: Міноборони України

Як у Слов'янську та Краматорську виживають місцеві — репортаж

Житлові райони Слов’янська та Краматорська — під постійними обстрілами. У Слов'янську cвітло подають з перебоями, газу — немає. Місцеві готують на «буржуйках» під під’їздами, воду набирають у колодязях та збирають дощову.

Пошкоджені квартири намагаються закрити панелями, на вікна клеять плівку. Як тільки стає відносно тихіше, до міст повертаються люди, які евакуювались. Тим часом влада закликає всіх негайно виїздити, адже обидва міста є ціллю Росії.

Російські війська намагаються просунутися на Ізюмському напрямку — британська розвідка

Росія продовжує намагатися атакувати Сєвєродонецький напрямок, але за останні 48 годин Східна група військ, ймовірно, активізувала зусилля для просування на південь від Ізюма в бік Донецької області. Про це повідомляє Міноборони Сполученого королівства з посиланням на дані британської розвідки. Зазначається, що просування військ РФ на Ізюмській осі зупинилося з квітня після того, як "українські сили добре використали місцевість, щоб уповільнити просування Росії".

"Росія, ймовірно, намагалася відновити Східну групу військ після того, як вони зазнали дуже великих втрат під час невдалого наступу на Київ, але її підрозділи, ймовірно, залишаються недостатніми", — йдеться у повідомленні.

У британській розвідці також припускають, що Росія прагне відновити темпи на Ізюмському напрямку, щоб чинити подальший тиск на Сєвєродонецьк і дати своїм військам можливість просуватися глибше в Донецьку область.

Росія втратила у війні з Україною близько 31 700 військових — Генштаб

Станом на ранок 9 червня загальні бойові втрати Росії з початку повномасштабного наступу на Україну 24 лютого становлять близько 31 700 військовослужбовців. Про це йдеться у повідомленні Генштабу Збройних сил України.

За добу армія РФ втратила близько 200 військових.

  • танків ‒ 1398 (+5) од.,
  • бойових броньованих машин ‒ 3438 (+9) од.,
  • артилерійських систем – 711 (+8) од.,
  • РСЗВ ‒ 213 (+0) од.,
  • засоби ППО ‒ 96 (+0) од.,
  • літаків – 212 (+0) од.,
  • гелікоптерів – 178 (+0) од.,
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня ‒ 562 (+3),
  • крилаті ракети ‒ 125 (+0),
  • кораблі /катери ‒ 13 (+0) од.,
  • автомобільної техніки та автоцистерн ‒ 2421 (+15) од.,
  • спеціальна техніка ‒ 53 (+0).

Найбільших втрат війська РФ зазнали на Бахмутському напрямку.

Кількість дітей, поранених за час війни, зросла до 488 — ОГП

Станом на ранок 9 червня щонайменше 751 дитина постраждала внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України. Про це повідомили в Офісі Генпрокурора.

За інформацією ювенальних прокурорів, офіційна кількість дітей-жертв за добу не змінилася — 263, а кількість поранених зросла до 488.

Найбільше постраждало дітей у Донецькій області — 190, Харківській — 132, Київській — 116, Чернігівській — 68, Луганській — 53, Херсонській — 52, Миколаївській — 47, Запорізькій — 30, Сумській — 17, у м. Києві — 16, Житомирській — 15.

"Під час фіксації кримінальних правопорушень стало відомо про поранення 10 дітей в Харківській області внаслідок обстрілів окупантами об’єктів цивільної інфраструктури", — повідомили в ОГП.

У Дмитрівці будують п'ять будинків для людей, які втратили житло через війну

У селі Дмитрівка Бучанського району почали будівництво п'яти будинків для місцевих жителів, які через війну втратили житло. Загалом планується звести 15 таких будинків. "Безкоштовно родини отримають нове житло замість повністю зруйнованого через російську агресію. За два тижні маємо завершити активний етап будівництва", — сказав глава Київської ОВА Кулеба. За його словами, проєкт реалізується коштом меценатів.

Вторгнення Росії в Україну, день 106. Текстовий онлайн
Фото: Олексій Кулеба/Telegram

З початку війни Росія випустила по містах України 2,6 тис. ракет – Зеленський

За 105 днів повномасштабної війни Росія використала проти українських міст уже близько 2,6 тис. різних ракет. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час виступу на галаконцерті 2022 TIME100 у Jazz у Лінкольн-центрі в Нью-Йорку.

За його словами більшість з цих ракет була спрямована проти цивільних обʼєктів: підприємств, залізниці, мостів, університетів і звичайних житлових будинків.

Ракетний удар по Житомирщині, пожежа у Харкові, обстріл заводу "Азот". Як минула ніч у регіонах

Відносно спокійно ніч минула на Волині, у Закарпатті, на Рівненщині, в Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській, Вінницькій, Одеській, Запорізькій, Тернопільській, Хмельницькій областях, на Кіровоградщині, Черкащині, Чернігівщині, Полтавщині та Київщині.

На Дніпропетровщині ніч без тривог, але з обстрілами. Війська РФ знову ударили з артилерії по Зеленодольській громаді. Є пошкоджені будинки, наслідки з’ясовуються. Люди не постраждали.

Сумщина: пізно ввечері росіяни обстріляли прикордоння з мінометів та артилерії. Інша частина ночі минула тихо, без тривог.

Житомирщина вночі зазнала ракетного удару. Є пошкодження будівлі. Загиблих та постраждалих немає. Деталі уточнюються.

Харків: ніч знову із обстрілами. Унаслідок російських ударів із РСЗВ у Новобаварському районі Харкова сталися пожежі в кафе, магазині та шкільній бібліотеці. Попередньо, двоє людей загинули, четверо дістали поранення.

У Харківській області російські військові обстріляли Чугуївський, Богодухівський та Ізюмський райони. Інформація уточнюється.

Луганщина: Сєвєродонецьк — в епіцентрі подій. Ввечері росіяни двічі поцілили по заводу "Азот". Пошкоджено щонайменше два цехи у різних кінцях хімічного підприємства. Один із них – цех з виробництва аміаку. З мінометів, артилерії та реактивних систем залпового вогню війська РФ обстріляли Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Привілля, Оріхове, Устинівку, Гірське, Катеринівку, Білогорівку, Миколаївку, Комишуваху, Павлоград, що під Сєвєродонецьком. По Тошківці російські військові завдали авіаудару.

У Луганській області четверо людей загинуло, ще п'ять дістали поранення.

Донеччина: активні бойові дії вздовж всієї лінії фронту. Ракетні обстріли Бахмуту, Курахового, Щурового. З важкої артилерії росіяни обстріляли Авдіївку, Мар'їнку, Красногорівку.

За добу чотири активні бойові дії вздовж всієї лінії фронту.

Область залишається без газу. Частково — без води та електрики. До понад 330 населених пунктів, де відсутнє електропостачання, додався Торецьк — під час обстрілу пошкоджена лінія 110 кВт.

Триває евакуація населення з контрольованої частини території області.

На Миколаївщині вночі росіяни обстріляли Інгульську громаду. Обстріли були переважно поза межами населених пунктів. Потерпілих і пошкоджень немає. Тривають обстріли у Березнегуватській громаді. Одна людина загинула. Пошкоджені житлові будинки.

Миколаївський район: вночі внаслідок обстрілів Куцурубської громади в с. Прибузьке пошкоджена лінія електропередачі. Постраждалих немає.

Херсонщина: ситуація залишається напруженою. Гучні вибухи протягом дня та ночі були чутно в Херсоні і передмістях. Понад тиждень у самому Херсоні та у багатьох тергромадах нема мобільного та інтернет-зв'язку, проблеми зі зняттям готівки, зокрема, пенсій.

Натомість окупаційна влада заявляє про запуск свого Інтернету, який буде блокувати доступ до українських сайтів.

У Херсоні та великих містах почала з’являтися інформація про те, що окупанти перевозять в міста свої родини.

Війська РФ обстріляли "Азот". Є загиблі

8 червня російські окупаційні війська двічі обстріляли "Азот" у Сєвєродонецьку. Також під обстрілами окупантів опинились житлові квартали інших населених пунктів Луганщини — загинули четверо людей.

Росіяни обстріляли кафе, магазин та шкільну бібліотеку у Харкові: двоє людей загинули, четверо — поранені

Внаслідок російських обстрілів ввечері 8 червня у Новобаварському районі Харкова сталися пожежі в кафе, магазині та шкільній бібліотеці. Попередньо, двоє людей загинули, четверо — зазнали поранень.

Пожежі сталися близько 23:00, повідомили Суспільне Харків в обласному управлінні рятувальників.

Загальна площа пожеж склала біля 500 кв. м. Часткових пошкоджень зазнала будівля школи. Пожежі загасили о 03:10. Остаточна інформація щодо жертв з'ясовується, йдеться у повідомленні.

Загалом за добу рятувальники гасили 16 пожеж, які сталися внаслідок російських обстрілів.

Вторгнення Росії в Україну, день 106. Текстовий онлайн
facebook.com/MNSKHARKIV

Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Одеська, Черкаська області — повітряна тривога.

Російські війська обстріляли Криворізький район

Вночі 9 червня російські військові п’ять разів атакували з артилерії Зеленодольську громаду на Дніпропетровщині. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентин Резніченко.

У селі Велика Костромка зруйновані будинки, жертв немає, зазначив він.

РФ втратила 800 військових з однієї бригади — ГШ

Росіяни втратили близько 800 військових 15-ї окремої мотострілецької бригади 2-ї загальновійськової армії Центрального військового округу.

Про це ідеться у ранковому зведенні Генштабу.

"За наявною інформацією, у бойових діях на території України особовий склад 15-ї окремої мотострілецької бригади 2-ї загальновійськової армії Центрального військового округу зазнав суттєвих втрат. Орієнтовно 800 загиблими та близько 400 пораненими. Всього участь у бойових діях на території України брали приблизно 1800 військовослужбовців з числа бригади", — повідомляє Генштаб.

Війська РФ намагаються взяти під контроль трасу на межі Запоріжжя та Донецької області — ISW

Російські військові перекинули в Запорізьку область 30 танків біля траси, яка проходить через Оріхів та Лугове, а також намагаються перегрупувати та посилити підрозділи у Херсонській області, щоб запобігати подальшим українським контратакам. Про це повідомляє Інститут вивченні війни.

Зазначається, що артилерійський вогонь та наземні удари російських військ було зосереджено на північному сході Запоріжжя біля кордону з Донецькою областю на лінії Оріхів-Гуляполе.

Ризик наступу РФ на Миколаївську область все ще існує — Кім

Ризик того, що Росія знову нападе на Миколаїв та Запоріжжя, все ще існує, заявив голова Миколаївської обласної адміністрації Віталій Кім Reuters. За його словами, ситуація може розвиватись швидко: "Найближчими місяцями, я думаю, у них (у росіян – Ред.) є деякі можливості для наступу на Запоріжжя та Миколаїв. Але поки що ми не бачимо ні перегрупування, ні великих армій для атаки".

Арештований торік арсенал зброї передадуть ЗСУ — Держбюро розслідувань

Арсенал зброї та боєприпасів, який правоохоронці виявили минулого року на Донеччині, передадуть на потреби українських військових.

Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань.

"За клопотанням слідчого ДБР суд скасував арешт на ці речові докази. Вони будуть передані на потреби Збройних Сил України", — йдеться у повідомленні. Як зазначається, торік у жовтні в одному з населених пунктів Донеччини правоохоронці виявили десятки гранатометних пострілів, майже 180 реактивних протитанкових гранат, сотні ручних гранат, понад 56 тис. набоїв різного калібру тощо.

Харків’яни повідомляють про зникнення телесигналу

Харків’яни повідомляють про зникнення телевізійного сигналу після обстрілу міста російськими військами увечері 8 червня. Відсутність ефірного телевізійного мовлення підтвердив член правління Національної Суспільної Телерадіокомпанії України Дмитро Хоркін. Суспільне намагається з’ясувати причини несправності. «Українське радіо» продовжує мовити на частотах 106,1 та 91,6 МГц, зазначив Харкін у дописі на своїй сторінці у Facebook.

Україна вже отримала перший мільярд допомоги від США — посол

Україна вже почала отримувати перші транші зі 40 мільярдів доларів допомоги, затвердженої Сполученими Штатами Америки, заявила новопризначена пані посол США в Україні Бріджит Брінк, повідомляє пресслужба посольства.

"У рамках пакета в 40 мільярдів доларів, підписаного президентом Байденом 21 травня, вже прибула пряма підтримка у розмірі 1 мільярда доларів", — зазначила вона.

За словами Брінк, ще 7,5 мільярда доларів грантової допомоги мають надійти незабаром. Дипломатка додала, що нині опрацьовується питання щодо прискорення надання ще більшої допомоги для України.

Київ, Вінницька, Черкаська, Житомирська, Харківська області — повітряна тривога.

На Донеччині внаслідок обстрілів армії РФ 8 червня загинуло чотири людини

8 червня внаслідок обстрілів армії Росії у Донецькій області загинуло чотири людини. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив голова Донецької ОДА Павло Кириленко.

"Загинуло 3 людини у Кураховому і 1 в Авдіївці. Ще 11 цивільних сьогодні дістали поранення. Крім того, у Костянтинівці медичну допомогу отримала одна людина, поранена на Луганщині", — йдеться у повідомленні.

У Харкові спалахнула пожежа

Після вибухів у Харкові спалахнула пожежа, повідомляють кореспонденти Суспільного. За попередніми даними, Росія вдарила ракетами по території в західній частині міста

На розмінування українських портів знадобляться місяці — ООН

На те, щоб очистити українські порти від встановлених морських мін, можуть піти місяці роботи, повідомляє Bloomberg з посиланням на агентство ООН із питань безпеки судноплавства.

"Навіть якщо порти захочуть відкритися завтра, знадобиться деякий час, перш ніж кораблі зможуть увійти або вийти", — сказав в інтерв'ю Пітер Адамс, спеціальний радник Міжнародної морської організації з морської безпеки.

За його оцінкою, на повне знешкодження морських мін у портових районах піде кілька місяців.

У Сєвєродонецьку вирішується доля Донбасу — Зеленський

Майбутнє Донбасу вирішиться за результатами битви за місто Сєвєродонецьк Луганської області. Про це під час вечірнього звернення заявив президент Володимир Зеленський.

"Сєвєродонецьк за підсумками і цієї доби, вже 105-ї доби повномасштабної війни, залишається епіцентром протистояння на Донбасі. Захищаємо наші позиції, завдаємо ворогу відчутних втрат", — зазначив він.

За словами президента, битва за місто є одним з найскладніших епізодів протистояння України російській агресії.

"Це дуже жорстока битва, дуже важка. Мабуть, одна з найважчих протягом всієї цієї війни. Я вдячний кожному і кожній, хто обороняється на цьому напрямку. Багато в чому саме там зараз вирішується доля нашого Донбасу", — підсумував він.

ООН доставлятиме гумвантажі по Україні за допомогою Uber

Всесвітня продовольча програма ООН (ВПП) та глобальна транспортна платформа Uber оголосили про започаткування партнерства для доставки гумдопомоги по Україні. Оскільки звичайні вантажівки з гуманітарною допомогою або інші великогабаритні транспортні засоби не можуть дістатися до деяких населених пунктів, розроблено спеціальні онлайн-додатки, які дадуть змогу ВПП краще координувати, відправляти й відстежувати невеликі автомобілі, що доставляють предмети першої необхідності зі складів, ідеться в повідомленні Всесвітньої продовольчої програми.

Зазначається, що завдяки цій співпраці ВПП вже доставила продовольство зі свого складу в Дніпрі. Виконавчий директор Uber Дара Хосровшахі зазначив, що компанія "дуже рада співпрацювати з ВПП для більш ефективного розподілу надзвичайної продовольчої допомоги по всій Україні".

"Використовуючи нашу технологію, ВПП тепер може планувати, відправляти, відстежувати й керувати поставками за допомогою мережі автомобілів і невеликих фургонів у кінцеві пункти розподілу в радіусі 100 кілометрів від складів ВПП по всій країні", — додав він.

Раніше Uber пожертвував 250 тисяч доларів Всесвітній продовольчій програмі у США для реагування на надзвичайні ситуації в Україні.

На Харківщині 60 дітей залишилися без батьківського піклування через війну

За час війни на підконтрольних територіях Харківщини 60 дітей залишилися без батьківського піклування.

Відрізаним від сім’ї, яка залишається на окупованій території, став 11-річний Дмитро з Куп’янська. На початку вторгнення РФ він лікувався у Харкові. Його історію читайте тут.

Вторгнення Росії в Україну, день 106. Текстовий онлайн
Суспільне Харків

Топ дня

Вибір редакції

На початок