IBU подав заявку на включення одиночної змішаної естафети з біатлону до програми Олімпіади-2026

IBU подав заявку на включення одиночної змішаної естафети з біатлону до програми Олімпіади-2026

IBU подав заявку на включення одиночної змішаної естафети з біатлону до програми Олімпіади-2026
biathlon.com.ua/Andrei Ivanov

Україна тричі вигравала медалі в цій дисципліні та була близькою до подіуму на останньому чемпіонаті світу.

Одиночна змішана естафета з біатлону може потрапити до олімпійської програми. Цього прагне Міжнародний союз біатлоністів (IBU): свій намір організація підтвердила в коментарі Inside the Games. Відповідну заявку IBU вже надіслав Міжнародному олімпійському комітету.

IBU лобіює включення сингл-міксту до програми Олімпійських ігор-2026, що відбудуться в італійських Мілані й Кортіні-д'Ампеццо.

Наразі на Олімпіаді розігрують медалі в 11 дисциплінах, серед яких з 2014 року є класична змішана естафета: з чотирма біатлоністами (двоє жінок і двоє чоловіків) – по одному на етап. У одиночному міксті змагаються по двоє спортсменів (чоловік і жінка) від команди, які двічі почергово виходять на етапи.

"Формат зарекомендував себе як дуже успішний у Кубку й чемпіонаті світу, – заявили в IBU. – Він викликає інтерес у глядачів та дає "меншим" біатлонним країнам можливість виступити в змаганнях змішаних команд, оскільки потребує лише по одному представнику чоловічіої та жіночої збірних".

Коли з'явилася ця дисципліна та як у ній виступає Україна

  • Сингл-мікст дебютував у програмі Кубка світу в сезоні 2014/15, а на чемпіонаті світу – в 2019 році.
  • Україна тричі здобувала бронзові медалі на етапах Кубка світу в цій дисципліні: 2014/15 – Юлія Джима та Артем Тищенко (Нове-Мєсто), 2018/19 – Анастасія Меркушина та Артем Тищенко (Поклюка), 2021/22 – Дар'я Блашко та Артем Тищенко (Обергоф).
  • Найкращий результат в одиночному міксті Україна показала на останньому чемпіонаті світу-2021. Тоді четверте місце посіли Дар'я Блашко та Артем Прима.
Читайте також: Жіноча збірна України з біатлону розпочала підготовку до сезону без лідерок: у чому причина

Які нові дисципліни вже було додано до зимової Олімпіади

  • На Іграх-2022 у Пекіні дебютували сім нових дисциплін: змішані командні змагання в лижній акробатиці, шорт-треці, стрибках з трампліна й сноубордкросі, а також біг-ейр у фристайлі та жіночий монобоб.
  • У програмі Олімпіади-2026 уже було офіційно затверджено скі-альпінізм. Тривають перемовини щодо включення жіночого лижного двоборства.

Остаточну програму Олімпійських ігор-2026 буде узгоджено 24 червня 2022 року під час засідання виконавчої ради МОК.

Читайте також: Збірна України з біатлону розпочала підготовку до сезону без Дмитра Підручного: у чому причина
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо