Скі-альпінізм увійде до програми зимової Олімпіади-2026. Що це за вид спорту

Скі-альпінізм увійде до програми зимової Олімпіади-2026. Що це за вид спорту

Скі-альпінізм увійде до програми зимової Олімпіади-2026. Що це за вид спорту ISMF

Зимова Олімпіада поповниться п'ятьма медальними дисциплінами.

Міжнародний олімпійський комітет ухвалив рішення додати лижний альпінізм до програми Ігор-2026, які пройдуть у італійських містах – Мілані й Кортіні-д'Ампеццо.

Лижний альпінізм, або скі-альпінізм, полягає в подоланні певного маршруту в горах. Спортсмени виконують підйом та спуски на лижах або з лижами за спиною, залежно від особливості тієї чи іншої частини траси.

Новий вид спорту матиме п'ять медальних дисциплін:

  • спринт, чоловічий і жіночий: швидкісна гонка на дистанцію близько 100 м, у якій спортсмени стартують із проміжком у 20 с;
  • індивідуальні змагання, чоловічі й жіночі: дистанція близько 1900 м, мас-старт;
  • змішана естафета.

Для альпінізму МОК виділив 48 квот: на Ігри зможуть відібратися по 24 спортсмени у чоловічому та жіночому турнірах.

На рішення додати скі-альпінізм до програми вплинув, зокрема, успіх цього виду на Юнацькій Олімпіаді-2020, а також те, що він популярний у Італії. Країна-господарка Ігор є однією з лідерок змагань із лижного альпінізму та шість разів перемагала на чемпіонатах світу.

Які нові види пропонують Олімпійські ігри

  • На Олімпійських іграх-2020 у Токіо будуть уперше представлені карате, серфінг, скелелазіння та скейтбординг, а бейсбол/софтбол повертаються до програми після 13-річної паузи.
  • У Пекіні-2022 дебютують жіночий монобоб, біг-ейр у фристайлі, змішані командні змагання в лижній акробатиці й стрибках з трампліна, а також мікст-естафети зі сноуборд-кросу й шорт-треку.
  • Париж-2024 додасть до програми брейкданс. Натомість Олімпіада знову втратить карате, бейсбол і софтбол.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів