"Зробили свою інтерпретацію, а оригінал — заборонили". У Львові записують пісні, викрадені росіянами

"Зробили свою інтерпретацію, а оригінал — заборонили". У Львові записують пісні, викрадені росіянами

"Зробили свою інтерпретацію, а оригінал — заборонили". У Львові записують пісні, викрадені росіянами
Суспільне Львів

Львівська хорова капела "Дударик" записує українські пісні. Колись ці композиції в України вкрали росіяни та почали видавати їх за власну народну творчість. Проєкт із назвою "Прийняття" створили, аби відновити історичну справедливість та зібрати гроші для ЗСУ.

"Зміст 200 років не змінюється, росіяни не виправляються. Наші попередники, ті що "копали" перед тим – Тарас Компаніченко, Тарас Житинський, Антін Мухарський, вони "копнули" це і мені, чесно кажучи, на мозоль наступило", — каже керівник хорової капели "Дударик" Дмитро Кацал.

Перша композиція – "Знамено", музика Володимира Івасюка, слова Олеся Гончара. Росіяни зробили свою інтерпретацію, а оригінал у Радянському Союзі був заборонений.

Порушити цю заборону "Дударик" вже намагався більше, ніж 30 років тому на сцені львівського театру імені Марії Заньковецької на вечорі пам'яті Влодимира Івасюка, розповідає учасник вокальної формації "Дударик-FOREVER" Ярослав Кашуба:

"Нас тоді семеро "дудариків" вийшли у вишиваних сорочках на аванс сцену на початку концерту і а капела, без супроводу, заспівали: "Я завтра їду на Вкраїну, яку покинув так давно". Люди всі стишилися і шквал аплодисментів. Піднявся зал і встав поза програмою Богдан Стельмах, наш відомий поет і почав розповідати, що, справді, написав Івасюк, бо мало хто знав, музику і слова Гончара. Львівське обласне телебачення нас вирізало, не показало це в ефірі, на нас поставили титри".

Нові композиції "Дударик" публікуватиме щотижня, попередньо запланували записати близько 20 пісень.

"Бо це є наше, треба дітям передати і дітям донести, що в нас є окрім коляд, які всі знають, на жаль, є такі бойові пісні, під які хлопці і гинули, і перемагали", — каже учасник вокальної формації "Дударик-FOREVER" Андрій Синюта.

Усі записані композиції Дударик публікує Уoutube та у соцмережах, на відео є QR-код і кожен може надіслати гроші на підтримку Збройних Сил України.

Читайте також: На Львівщині молоде подружжя перерахувало 100 тисяч гривень з весілля для ЗСУ
На початок