У Києві зареєструвалися близько 66 тисяч вимушених переселенців – КМДА

У Києві зареєструвалися близько 66 тисяч вимушених переселенців – КМДА

У Києві зареєструвалися близько 66 тисяч вимушених переселенців – КМДА

Станом на 7 червня у Києві зареєстровано близько 66 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які залишили домівки через повномасштабне вторгнення Росії. Серед них понад 9600 дітей.

Про це повідомив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник.

"У столиці найбільше переміщених осіб із Донецької, Луганської та Київської областей. Зокрема, з Маріуполя переселилися близько 15 тисяч осіб. Найбільше переселенців зареєстровано в Святошинському, Деснянському та Дарницькому районах", – розповів Микола Поворозник.

Він зазначив, що на сьогодні вимушені переселенці можуть отримати психологічну та юридичну допомогу в міських хабах "VcentriHub". Також там щодня проводять заняття з домедичної допомоги, навчають, як діяти при хімічній та ядерній загрозі, правилам поведінки з вибухонебезпечними предметами.

"За підтримки міської влади у Києві відкрито гуманітарний центр всебічної допомоги "ЯМаріуполь". Його діяльність спрямована на допомогу переселенцям з Маріуполя. Тут вони можуть отримати психологічну та юридичну допомогу, допомогу в пошуках роботи, відновити документи. Крім того, у центрі працюють дитячі кімнати, де можна отримати дитяче харчування та необхідні для дітей речі", – нагадав Микола Поворозник.

Що відомо

  • В Україні оновили перелік громад, розташованих у зонах бойових дій, на тимчасово окупованих та оточених територіях. Всі переселенці з цих громад гарантовано мають отримати грошову допомогу від держави.
  • В Україні запустили ще п'ять програм підтримки внутрішніх переселенців, зокрема за сприяння ООН, ЮНІСЕФ та Червоного Хреста. Програми передбачають виплати по 2,2-2,5 тисячі гривень для найбільш вразливих категорій громадян.
  • У березні Міністерство економіки оголосило, що для підтримки внутрішньо переміщених осіб на території України передбачена щомісячна допомога від держави в розмірі 2000 гривень на місяць для дорослого і 3000 гривень на місяць для дітей та осіб з інвалідністю.
  • Наприкінці квітня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що держава виплатила грошову допомогу, передбачену в умовах війни, вже для 3,6 мільйона українців, при цьому уряд планує спрямувати на виплати додатково 2 мільярди гривень.
  • Переселенці зможуть отримувати грошову допомогу одразу після виходу з евакуаційного потягу.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 104. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок