Вторгнення Росії в Україну, день 104. Текстовий онлайн

Вторгнення Росії в Україну, день 104. Текстовий онлайн

Оновлюється
Вторгнення Росії в Україну, день 104. Текстовий онлайн
. Жінка у своєму будинку, зруйнованому в результаті нападів у Мостищі, на околиці Києва, фото AP / Наталя Писаренко

7 червня — 104 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Військові РФ намагаються взяти під контроль Сєвєродонецьк, блокувати ЗСУ у районі Лисичанська. Також на північ від Харкова російська армія намагається відновити зруйнований залізничний міст через річку Оскіл в районі залізничної станції Куп’янськ-Вузловий.

Воїни ЗСУ зводять нанівець намагання противника захопити автошлях Бахмут – Сєверодонецьк, також успішно контратакують на Харківщині. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни Росії проти України. Попередні головні новини читайте тут текстовий онлайн англійською — тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Обмін тілами загиблих, медичний канабіс, Білорусь збільшує кількість військових. Війна. Головне за 7 червня

Головне на цей час

  • За добу від обстрілів з боку РФ на Харківщині, Донеччині та Миколаївщині загинули 7 цивільних, ще 12 отримали поранення, зруйновані десятки будинків. Росія зосередила основні зусилля на взятті Сєвєродонецька та намагається заблокувати підрозділи ЗСУ поблизу Лисичанська. Проте, як пояснюють в Міноборони, українські військові витісняють росіян з Сєвєродонецька.
  • Після боїв за Маріуполь у російському полоні опинились понад 2,5 тисячі українських бійців із заводу "Азовсталь", їхнім визволенням займається Головне управління розвідки МО. Дружина командира маріупольського полку "Азов" Дениса Прокопенка Катерина Прокопенко розповіла, що бійці перебувають у задовільних умовах та чекають обміну, але їжа та вода потребують покращення.
  • Парламент Великої Британії висловив вотум довіри прем'єр-міністру Борису Джонсону. Таким чином прем'єр-міністр отримав імунітет на рік. Під його керівництвом Британію вважають одним із лідерів фінансової та військової допомоги Україні.
  • Окупований Росією Маріуполь починають закривати на карантин, заявив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. За його словами, почала надходити інформація, що у місті шириться холера.
  • Ситуація з експортом українського зерна може вирішитися найближчими днями. Туреччина заявила, що веде перемовини щодо експорту зерна з України морським шляхом. Президент Зеленський підтвердив, що Анкара шукає формат безпекових гарантій і може стати посередником у цьому процесі. Україна готова до цього і чекає на безпековий коридор.
  • Адвокат Масі Найєм, який дістав поранення у зоні бойових дій, прийшов до тями після операції і медикаментозного сну.

Україна хоче купити в Ізраїлю систему ПРО "Залізний купол"

Україна хоче купити в Ізраїлю систему протиракетної оборони "Залізний купол" для протидії російським ракетним ударам.

Про це на пресконференції в Тель-Авіві повідомив посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук, передає The Jerusalem Post.

За його словами, США, які надають фінансову підтримку проєкту "Залізний купол" вже близько 10 років, не перешкоджатимуть укладанню такої угоди. Ця система призначена для перехоплення і знищення ракет малої дальності.

Корнійчук також повідомив, що Ізраїль відхилив запит США до Німеччини на постачання протитанкових ракет Spike для України з ізраїльською ліцензією.

"Минулого тижня, наскільки я знаю точно, американці дали дозвіл на передачу протиснарядних ракет з Німеччини в Україну, а Ізраїль сказав "ні", — сказав посол.

Він також повідомив, що "Ізраїль більше не зосереджений на війні", а Україна практично повністю вилучена з ізраїльської преси.

"Так що війни більше немає. Я хочу, щоб ізраїльський уряд вийшов зі своєї зони комфорту і повернувся до реальності. Нам потрібна допомога Ізраїлю. Я маю на увазі, що нам потрібна військово-технічна підтримка; нам потрібен "Залізний купол", — заявив Корнійчук.

Що відомо про "Залізний купол"

"Залізний купол" — тактична система ПРО, призначена для захисту від некерованих тактичних ракет з дальністю польоту від 4 до 70 кілометрів. Розроблено ізраїльською компанією Rafael. Кожна батарея може захищати територію площею 150 квадратних кілометрів. Перебуває на озброєнні Ізраїлю, США та Азербайджану.

Україні вдалося повернути 210 тіл військових, більшість – захисники "Азовсталі"

Станом на 7 червня Україні вдалося повернути 210 тіл захисників.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

"На сьогодні вже вдалося повернути 210 наших військових. Більшість з них – героїчні оборонці "Азовсталі". Всі загиблі мають повернутися на підконтрольну Україні територію. І кожного з них проводять в останню путь з належними героям почестями», – зазначили у відомстві.

Там додали, що наразі триває робота над поверненням на батьківщину усіх полонених українців.

Європарламент рекомендуватиме лідерам ЄС надати Україні статус кандидата

Європарламент рекомендуватиме лідерам держав та урядів Євросоюзу на саміті 23-24 червня надати Україні статус країни-кандидата на вступ до ЄС.

Про це під час пленарного засідання Європарламенту у Страсбурзі заявив голова Комітету ЄП із закордонних справ Девід Макалістер, передає "Укрінформ".

Він оприлюднив вісім пунктів рекомендацій Європарламенту для учасників саміту ЄС, що так чи інакше пов’язані із ситуацією в Україні. Серед згаданих пропозицій вказані такі:

  • швидка імплементація Стратегічного компасу ЄС, зокрема, в частині розвитку оперативних спроможностей сил швидкого розгортання ЄС;
  • перегляд та направлення місій та операцій ЄС в рамках Спільної політики з безпеки й оборони, їх адаптація до нових геополітичних реалій, зокрема, для надання належної підтримки урядам України й Молдови;
  • швидке завершення роботи над третьою Спільною декларацією ЄС-НАТО, погодження положень Стратегічного компасу ЄС та нової Стратегічної концепції НАТО, для забезпечення їх взаємного доповнення;
  • перегляд Європейської політики сусідства з метою глибокої оцінки впливу російської агресивної війни проти України на співробітництво в рамках Східного партнерства та на посилення політики розширення ЄС;
  • активне долучення Європарламенту до належної імплементації Спільної зовнішньої та безпекової політики (СFSP) та Спільної політики з безпеки й оборони (CSDP), включаючи імплементацію Стратегічного компасу ЄС та Європейського фонду миру;
  • забезпечення Спільної політики з безпеки й оборони ЄС належними фінансовими ресурсами, з метою підвищення її ефективності та надійності.

Макалістер зазначив, що через російську агресію проти України перед викликом постала вся Європа, тому ЄС має дати належну відповідь на глобальне стратегічне суперництво та на складні загрози у сфері безпеки.

"У наших рекомендаціях для Ради ЄС та для високого представника ми оцінюємо ініціативи ЄС у цій сфері та надаємо конкретні пропозиції для просування вперед. Ми сформували вісім ключових пунктів, які мають бути враховані під час зустрічі Європейської ради 23-24 червня, а також під час наступного саміту НАТО у Мадриді 29-30 червня", — зазначив він.

Спільну доповідь Комітету із закордонних справ та підкомітету з безпеки й оборони Європейського парламенту винесуть на голосування під час пленарного засідання Європарламенту у Страсбурзі 8 червня.

На Херсонщині російські військові викрали старосту селища Червоний Маяк

Військові РФ викрали старосту Червономаяцького старостинського округу Новорайської сільської територіальної громади Бериславського району Олександра Вороного, а також співробітника опорного пункту селища Геннадія Головіна.

Про це повідомив журналіст Олег Батурін на своїй сторінці у Facebook.

Єрмак закликав країни "Великої сімки" прискорити постачання озброєння для ЗСУ

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів зустріч з послами країн "Великої сімки" та закликав їх сприяти у прискоренні постачання необхідного озброєння для потреб Збройних сил України.

Про це повідомила пресслужба ОП.

Єрмак зазначив, що РФ має кількісну перевагу в озброєнні та військовій техніці. А постачання сучасного озброєння в Україну має пришвидшити її перемогу у війні.

"Ми маємо чітке розуміння того, що перемога для нас означає повне відновлення територіальної цілісності України", – заявив він.

Вторгнення Росії в Україну, день 104. Текстовий онлайн
Фото: president.gov.ua

Очільник Офісу президента запропонував активізувати роботу з метою посилення обізнаності партнерів щодо оборонних потреб нашої держави, зокрема шляхом проведення регулярних брифінгів для військових експертів зацікавлених країн, організації візитів журналістів на передову тощо. Сторони погодилися з важливістю проведення регулярних брифінгів для послів G7.

Крім того, під час зустрічі обговорювалося питання повоєнної відбудови України. Єрмак закликав країни "Великої сімки" активно долучатися до цієї ініціативи.

Зеленський назвав фактор успіху України у війні з РФ

Президент Володимир Зеленський заявив, що подальші успіхи України у війні з Росією та деокупація територій залежать, у тому числі від постачання зброї державами-партнерами, політичної підтримки та послідовної санкційної політики Заходу.

Про це глава держави сказав в інтерв’ю Financial Times.

"Просування вперед, деокупація наших територій залежить від потужної зброї, політичної підтримки Заходу та зрозумілої, потужної санкційної політики. Це залежить не тільки від об’єднання нашого народу, влади та Збройних Сил України", – заявив Зеленський.

Він також зауважив, що останнім часом спостерігається уповільнення деокупації українських населених пунктів, а подекуди є загроза наступу російських військ. За словами президента, щоб здобути перемогу на фронті, Україні потрібна потужна військова техніка, яка не має поступатися силам Росії.

Крім того, Зеленський заявив, що лідери деяких країн не мають очікувати, що Україна послабить свої позиції під час перемовин з РФ.

"Мовляв, треба ще почекати, ми будемо виснажені економічно, інфраструктурно, у нас буде дефіцит грошей, дефіцит пального, і тоді, як вони кажуть, Україна буде "зговірливою", – зазначив він.

Український лідер зауважив, що окремі країни заходу намагаються взяти на себе роль посередника у перемовинах між Україною та РФ, але при цьому шукають можливості продовжувати вести бізнес з Росією.

"Всі діють, як сапери. Підтримуючи Україну, перевіряють: а що ще можна зробити, щоб трохи послабити санкції, щоб бізнес тієї чи іншої держави не страждав. І постійно, як сапери, пробують проштовхнути ту чи іншу ініціативу", – каже Зеленський.

На його думку, у західних держав не може бути втоми від війни, адже вона триває.

"Дуже прошу… Не можна забувати. Все, що можете робити, робіть", – закликав глава держави.

"Стався збій програмного забезпечення". У деяких районах Львова сирени запрацювали із запізненням

У Львові під час оголошення повітряної тривоги не у всіх районах було чутно сирени. Вони спрацювали із запізненням.

Як повідомили у Telegram-каналі "Оповіщення ЦЗ", стався збій програмного забезпечення.

"Під час оголошення сигналу "Повітряна тривога" стався збій програмного забезпечення, внаслідок чого система оповіщення Львівської області спрацювала не за протоколом. Фахівцями оперативно встановлено причину збою, робота програмного забезпечення відновлена", — йдеться у повідомленні.

Як повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький, у деяких районах система запрацювала із запізненням. Зараз автоматизована система централізованого оповіщення працює в штатному режимі.

Сигнали оповіщення цивільного захисту також розповсюджуються через мобільні додатки та засоби масової інформації: телеканали UA: Львів, Перший Західний, ФМ-радіостанції.

РФ хоче провести "референдум" про включення Херсонщини до свого складу

Заступник голови адміністрації президента Росії, поставив "нову" задачу так званій "владі" Херсонщини Сальдо і Стрємоусову до осені підготувати референдуму щодо включення області до складу РФ.

Про це під час прямого ефіру у Телеканалі "Рада" повідомив голова Херсонської обласної військової адміністрації Генадій Лагута.

За його словами, 6 червня, в Херсоні, в приміщенні обласної держадміністрації була велика нарада. Були присутні близько 70 людей та високопосадовець з РФ.

"Це їх останнє рішення. Спочатку була республіка, потім приєднання до Криму. а тепер приєднання до Російської федерації. Ви розумієте - тільки звільнення і повна деокупація дозволять нам розставити всі крапки над "і" та повернути Херсонщину", - сказав Лагута.

У Херсоні стався вибух у ресторані

У тимчасово окупованому Херсоні стався вибух у ресторані "Ностальджи", який найчастіше відвідують представники окупаційної влади РФ.

Про це в ефірі телемарафону повідомив голова Херсонської обласної військової адміністрації Геннадій Лагута.

"У місті Херсоні є відомий ресторан "Ностальджи". З початку пройшла інформація, що вибух пролунав біля будівлі міської адміністрації. Насправді це на деякому віддаленні від будівлі адміністрації. Цей ресторан відомий тим, що в ньому з перших днів окупації, активно обідають керівники окупаційної влади та вищі чини окупантів", — розповів Лагута.

За попередньою інформацією, у результаті вибуху є постраждалі.

"Поранення є серед тих людей, які перебували в той час у ресторані. Хто там найчастіше буває, я вже говорив", — додав очільник Херсонської ОВА.

В Україні зафіксували 2,3 тисячі фактів злочинів Росії — Мін’юст

Станом на 6 червня на Єдиному національному порталі зі збору фактів порушень Росією прав людини в Україні зафіксували 2295 інцидентів.

Про це повідомила пресслужба Міністерства юстиції України.

За даними відомства, переважна кількість звернень про злочини РФ надійшла від державних органів та приватних організацій – 1900, ще 396 – від громадян. Найбільша кількість інцидентів стосується таких категорій порушень прав людини:

  • Знищення майна (167);
  • Пошкодження майна (936);
  • Вибух (44);
  • Розстріл (27);
  • Вбивства (62);
  • Конфіскація майна (95);
  • Тілесні ушкодження (30);
  • Взяття заручників (38);
  • Викрадення або незаконне позбавлення волі (15).

У міністерстві також нагадали про чат-бот Warcrime, який збирає інформацію про порушення прав людини, захоплення, вбивства, знищення, катування, бомбардування та інше. Цей чат можна знайти у месенджерах Viber і Telegram.

Звуки стрільби та вибухів в Одесі та області – це навчання військових – ОВА

Звуки стрільби чи вибухів, які чують останнім часом жителі Одеси та області – це навчання українських військових.

Про це повідомив голова Одеської ОВА Максим Марченко.

Він закликав людей не хвилюватися.

"Наші військовослужбовці майже щоденно проводять навчання, тому іноді ви можете чути стрільбу або вибухи".

У Греції назвали "знущанням" німецьку схему передачі БМП Україні

Міністерство оборони Греції розкритикувало Німеччину через намагання німецького уряду передати Україні військову техніку за посередництва грецької сторони замість того, щоб зробити це напряму.

Про це повідомляє Bild.

Як пояснює видання, запропонована схема полягає в тому, що німецькі танки вирушають до країн ЄС та НАТО, а ті натомість передають стару техніку Україні. Зокрема, Україна чекає на БМП-1 з Греції, надані із запасів колишньої Німецької Демократичної Республіки.

"Може минути не менше двох місяців, перш ніж перший танк із Німеччини виявиться у нас", — заявив неназваний високопосадовець із грецького Міноборони у коментарі Bild.

На сьогодні Греція все ще чекає на запрошення свого спеціального комітету до Німеччини для перевірки танків Marder перед отриманням. Після перевірки танки мають бути належним чином підготовлені до відправки. І лише коли вони опиняться у Греції, Україні відправлять бойові машини.

"Коли Україна має отримати танки – коли війна закінчиться?", — зауважив представник міністерства.

При цьому колишній міністр оборони Греції також розкритикував цей план, назвавши його "знущанням".

"Це цирк. Знущання і з України, і з Греції. Для цього просто немає підстав. Олаф Шольц не хоче допомагати Україні безпосередньо, але й не хоче в цьому відверто визнаватись", — наголосив він.

Окрім того, грецький військовий експерт Христос Капуцис додав, що танки з НДР є застарілими та можуть виявитись легкою мішенню.

У Миколаєві тимчасово припинили роздавати консерви

У зв’язку зі збоєм постачання гуманітарної допомоги за програмою фінансування ООН із середи, 8 червня, у Миколаєві тимчасово припиняється видача консерви. Проте видача хліба жителям міста триватиме.

Про це повідомляє Миколаївська міська рада.

Хліб роздаватимуть за звичайним графіком: один раз у три дні за наявності продуктової картки. Про поновлення видачі консерви буде повідомлено додатково.

Хліб можна отримати за адресами:

  • Заводський район

вул. Озерна, 21 (Бібліотека)

вул. Кузнецька, 1/2 (Бібліотека)

вул. Кузнецька, 83 (Міський терцентр соцобслуговування)

вул. Гарнізонна, 10-А (Велика Корениха, Дитячий садок №147)

вул. Ольшанського, 13-Б (Мала Корениха, Центр розвитку мікрорайону)

  • Інгульський район

вул. Миру, 25-А (Бібліотека)

вул. 12-та Поздовжня, 50-А (Міський терцентр соцобслуговування)

вул. Театральна, 1 (ДК "Молодіжний")

вул. Космонавтів, 140/3 (Бібліотека)

  • Корабельний район

вул. Зої Космодем’янської, 12-А (Широка Балка, Дитячий садок №131)

просп. Богоявленський, 301/2 (Міський терцентр соцобслуговування)

просп. Богоявленський, 314 (Адміністрація Корабельного району)

просп. Корабелів, 12/1 (Дитячий центр позашкільної роботи)

вул. Попеля, 79 (Балабанівка, Дитячий садок №138)

вул. Знам’янська, 5-А (Кульбакине, Дитячий садок №130)

  • Центральний район

вул. Нікольска, 54 (Виставковий зал)

вул. Шевченка, 19 (Територіальний центр соцзахисту населення)

вул. Шевченка, 58 (для внутрішньо переміщених осіб)

вул. Матросова, 2 (Варварівка, ЗОШ №61)

вул. Веселинівська, 23 (Варварівка, ЦДК "Промінь")

пров. Парусний, 11/1 (Бібліотека)

Проспект Героїв України, 53 (Бібліотека)

вул. Архітектора Старова, 6/11

вул. Втората, 34 (Тернівка, Дитячий садок №112)

вул. Ілька Борщака, 5 (Центр безпритульних)

вул. Матвіївська, 1 (Матвіївський БК)

вул. Курчатова, 22 (Матвіївка, Дитячий садок №99).

Галицинівська, Воскресенська, Костянтинівська, Первомайська, Шевченківська громади.

На Донеччині за добу внаслідок обстрілів російської армії поранено п'ятеро людей

Внаслідок обстрілів армії Росії поранення отримали п'ятеро жителів Донецької області: двоє — в Очеретиному, двоє — у Ласточкиному та одна людина — у Миколаївці.

Про це у своєму телеграм-каналі повідомив голова Донецької ОДА Павло Кириленко.

"У Костянтинівці зареєстровано одну людину, яка отримала поранення на Луганщині", — поінформував Кириленко.

Він додав, що наразі неможливо встановити точну кількість жертв у Маріуполі та Волновасі.

У районі Бучі знайшли 1137 тіл загиблих українців

У районі Бучі знайшли 1137 тіл загиблих українців, а безпосередньо в місті Буча – 461. Більшість із загиблих – чоловіки. Частина загиблих мали кульові поранення, мінно-вибухові ушкодження, частина тіл згоріла. Про це повідомляє МВС України. На місці масового поховання в Бучі знайшли 116 тіл, серед загиблих виявили й тіло правоохоронця, який займався евакуацією мирних мешканців.

"Найголовніше – на сьогодні ми встановили підрозділи, які перебували на території району та міста Бучі: шість батальйонних тактичних груп десантних сил РФ та одна механізована бригада. Зараз встановлюємо прізвища всіх військовослужбовців. Частину ми вже встановили. 13 підозр уже підготовили: два чоловіки – військовослужбовці Росгвардії, 11 – військовослужбовці збройних сил РФ. 10 проєктів підозр передали в Офіс Генерального прокурора", – зазначив голова Нацполіції Ігор Клименко.

У Львові через технічний збій сирени у деяких районах пролунали зі запізненням

У Львові через технічний збій сирени у деяких районах пролунали зі запізненням. Зараз система працює у штатному режимі, повідомив глава Львівської ОВА Максим Козицький.

ЗСУ вдалося знизити інтенсивність застосування російської авіації — Генштаб

Українським військовим вдалося вплинути на інтенсивність застосування російської авіації завдяки ефективному використанню систем протиповітряної оборони.

Про це повідомляє Генеральний штам ЗСУ у вечірньому зведенні.

"Інтенсивність застосування ворожої авіації, завдяки вдалим діям нашої протиповітряної оборони, знижена. Зусилля зосереджуються на підтримці дій наземного угруповання і завданні ракетних ударів по об’єктах інфраструктури в глибині території України", — йдеться у повідомленні.

При цьому через втрати особового складу та військової техніки Росія продовжує активно використовувати цивільну інфраструктуру та ремонтно-відновлювальну базу у Луганській та Донецькій областях, зазначили в ГШ.

Водночас в акваторіях Чорного та Азовського морів корабельне угруповання РФ блокує цивільне судноплавство в північно-західній частині Чорного моря.

Яка ситуація на фронтах

Як зазначили в Генштабі, на Бахмутському напрямку українські військові успішно стримують штурмові дії РФ в районі населеного пункту Комишуваха. Також безуспішними виявилися російські спроби штурму у напрямку Світлодарська та Вуглегірської ТЕС.

"Біля Нагірного, наші захисники завдали вогневого ураження підрозділам окупантів. Після невдалої спроби штурму, ворог відійшов на позиції, що займав раніше", — розповіли військові.

На Харківському напрямку російські збройні формування ведуть бої задля утримання зайнятих рубежів, продовжують обстріли українських військ, мінують місцевість.

На Слов’янському напрямку РФ основні зусилля зосереджує на підготовці військ до наступу на місто Слов’янськ. Також росіяни обстріляли райони населених пунктів Велика Комишуваха, Долина, Курулька, Грушуваха, Червона Поляна та Шнурки.

На Сєвєродонецькому напрямку Росія обстрілювала підрозділи українських військ та цивільну інфраструктуру зі ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Лисичанськ, Борівське та Метьолкіне.

На Південнобузькому напрямку Росія зосередила основні зусилля на веденні розвідки, утриманні займаних рубежів та відновленні втрачених позицій.

"Крім того, ворожі підрозділи вогнем артилерії намагаються не допустити створення сприятливих умов для ведення контрнаступу нашими військами у Херсонській та Миколаївській областях", — зауважили в Генштабі.

На Сіверському напрямку РФ активних дій не проводила.

"Протягом дня ворог обстріляв населені пункти Сеньківка Чернігівська області, Сопич, Константинівка, Старі Вирки та Велика Писарівка Сумської області", — зазначили військові.

На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках росіяни активних бойових дій не вели. На Волинському та Поліському, а також Бессарабському напрямках ситуація також залишається без особливих змін.

У Словенії перебувають близько 10 тис. українських біженців — Кондратюк

Республіка Словенія прийняла близько 10 тисяч українських біженців. Про це сказала заступниця Голови Верховної ради України Олена Кондратюк в ефірі телемарафону: "Усі країни ЄС по-своєму вирішують питання гуманітарної допомоги людям, які знаходять тимчасовий прихисток. Словенія приймає зараз близько 10 тисяч українців. Вони абсолютно приймають їх як своїх людей. Тобто всі мають або соціальну допомогу, або прихисток — тобто їм надається житло”, — розповіла Кондратюк.

Також, за її словами, відбувається професійна адаптація українців, щоб вони змогли знайти собі роботу: "Звичайно, це допомога в шкільній освіті. Всі розуміють, що потрібна соціальна адаптація, а також і навчання дітей, також мовні курси. Дуже багато людей тут із вразливих груп, це старші за віком жінки, яким важко знайти роботу. Тому, звичайно, що є особливі тут програми спеціально для них. Тому що в соціальній адаптації, в допомозі вони дуже потребують додаткової уваги", — сказала Кондратюк.

Польща планує укласти з Україною контракт про постачання зброї на 630 млн доларів

Польща планує укласти з Україною контракт про постачання зброї для ЗСУ на 630 мільйонів доларів — це буде найбільший за останні 30 років контракт для польського оборонно-промислового комплексу.

Росію цікавить повне захоплення України, включно з Києвом — Подоляк

Росію не цікавлять якісь окремі області, її цікавить повне захоплення України, включно з Києвом. Про це написав радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк. За його словами, Росію не цікавлять окремі області, її цікавить повне захоплення України, включно з Києвом, повалення державності та відродження квазі-СРСР.

"24 лютого вони вже мали план убивства десятків тисяч людей, привезли мобільні крематорії та підготували нормативні документи з масових поховань. Вони публічно заявляли, що планують «денацифікувати» – тобто вбити – два мільйони українських громадян. Російські варвари несуть біль, страждання та смерть у кожен населений пункт. Вони знищують цілі міста – будинки, школи, дитсадки, вбивають сотні сімей з дітьми. Тобто під ударом – десятки тисяч людей. Російські солдати ґвалтують жінок, вбивають чоловіків із зав'язаними за спинами руками та грабують оселі. Російські ракети влучають у будинки без розбору", — написав радник керівника ОП.

Подоляк підкреслив, що російські війська нікуди не зникли, а навпаки вони сьогодні "оскаженіло нищать наш схід", а також "залякують підвалами наш південь".

За його словами, якщо суспільство дозволить собі забути про війну й перестане бути ефективним тилом для армії, то вони продовжать це робити. Він наголосив, що не потрібно "тікати від реальності", а потрібно її прийняти й навчитися жити в постійному воєнному стані — за прикладом того ж Ізраїлю.

Вторгнення Росії в Україну, день 104. Текстовий онлайн
Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк. Фото: Уніан

Вибухи у Харкові, передають журналісти Суспільного. По всій Україні повітряна тривога.

МЗС: Україна відкине будь-які домовленості щодо розблокування портів, якщо не враховують її інтереси

Україна цінує зусилля Туреччини, спрямовані на розблокування українських портів. Але наразі відсутні домовленості з цього питання між Україною, Туреччиною та Росією.

"Рішення мають ухвалюватися за участю усіх причетних сторін. Будь-які домовленості, що не враховуватимуть інтереси України, будуть нами відкинуті", — ідеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

Україна наголошує на необхідності дієвих гарантій безпеки для відновлення судноплавства, які мають бути надані шляхом постачання зброї для захисту узбережжя і залучення сил третіх країн для патрулювання акваторії Чорного моря.

Читайте також: Голова МЗС Дмитро Кулеба закликав не вірити словам Путіна про те, що атакувати Одесу не будуть

Наступ на Сєвєродонецьк важко стримувати, але окупанти не контролюють місто — Гайдай

Росіяни щосили намагаються захопити Сєвєродонецьк та "перерізати" трасу Лисичанськ-Бахмут, повідомив глава Луганської ОВА Сергій Гайдай.

"Обласний центр важко стримувати, але окупанти не контролюють місто", — зазначив він. Під щільними обстрілами знаходиться Лисичанськ, місто обстрілюється, виключно, важкою зброєю великих калібрів. Війська РФ "гатять умисно по місцях, де можуть переховуватися люди", — додав Гайдай.

"Нам потрібна далекобійна артилерія, яка зможе відкинути ворожу, тоді орки не зможуть розстрілювати наші міста, а у прямому бойовому зіткненні — Росія точно програє", — додав очільник Луганської області.

У Маріуполі діти розбирають ворожі ящики від набоїв для багаття, щоб приготувати їжу

У захопленому Маріуполі діти у дворі біля пошкодженого обстрілами будинку розбирають ворожий ящик від набоїв для багаття, щоб приготувати їжу. Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

"Маріуполь. Буденність. У дворі розтрощеної домівки діти під надписом Ахмат розбирають ящик від патронів для багаття для приготування їжі. Всі подарунки російського миру одразу. Лють. Просто Лють", — написав Андрющенко та опублікував відповідне відео.

Агресія Росії спричинила в Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Місто практично повністю зруйноване внаслідок ворожих обстрілів. Маріуполь без нормального енерго-, водо- та газопостачання. Нині у заблокованому місті залишаються понад 100 тис. жителів.

Колаборанта Костянтина Іващенка російські загарбники оголосили "мером" Маріуполя та створюють картинку "відновлення життя міста".

Росіяни не полишають спроб встановити контроль над Сєвєродонецьком — Генштаб

Росіяни не полишають спроб встановити контроль над Сєвєродонецьком, водночас інтенсивність застосування ворожої авіації знижена, ідеться у зведенні Генштабу ЗСУ. Там також додали, що в акваторіях Чорного та Азовського морів корабельне угруповання противника задіяно для  блокування цивільного судноплавства в північно-західній частині Чорного моря.

ДСНС евакуювала 1 млн 878 тис. людей з районів ведення бойових дій

Державна служба з надзвичайних ситуацій з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну евакуювала 1 млн 878 тис. осіб з районів ведення бойових дій.

“Станом на 7 червня, підрозділами ДСНС проведена евакуація 1 млн 878 тис. осіб з районів ведення бойових дій. Із них – понад 505 тисяч дітей”, — ідеться в повідомленні ДСНС.

6 червня дружина Президента Олена Зеленська заявила, що через російську агресію 3 млн людей перебувають на тимчасово захоплених територіях. Понад 8 млн людей стали внутрішньо переміщеними особами і 6 млн українців були вимушені виїхати за кордон.

Запорізька, Донецька, Харківська, Дніпропетровська, Одеська, Полтавська, Миколаївська, Сумська області — повітряна тривога.

Харків і Харківська громада — загроза артилерійського обстрілу.

Рада ЄС через незрозумілі причини вилучила із шостого пакета санкцій хмарні сервіси — Подоляк

Європейська Рада через незрозумілі причини вилучила з затвердженого шостого пакета санкцій проти РФ згадку про хмарні технології, повідомив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

"Спочатку Європейська Рада оголошує про блокування для Росії хмарних сервісів ЄС у шостому пакеті санкцій. Потім редагує повідомлення, видаляючи звідти згадки про хмарні технології. Жодних уточнень чи пояснень від офіційних осіб. Ми маємо посилювати санкційний тиск. Не послаблювати", — наголосив Подоляк.

Максим Гошовський переїхав з Росії до Дніпра ще 15 років тому. У 2014-му був на Майдані, після чого ухвалив рішення позбавитися громадянства РФ. Усі ці роки Максим активно волонтерить, проте й досі не може отримати український паспорт. Нині йому загрожує депортація. Чому процес отримання паспорта громадянина України гальмується – читайте тут.

Вторгнення Росії в Україну, день 104. Текстовий онлайн
Максим Гошовський. Суспільне Дніпро

Сьомий пакет санкцій має включати повну відмову від газу з Росії – МЗС Польщі

ЄС повинен спільно працювати над затвердженням сьомого пакету санкцій, який має включати, зокрема, повну відмову від імпорту газу й нафтохімічних продуктів з РФ. Про це під час спільної пресконференції з главою МЗС Австрії Александром Шалленбергом заявив у вівторок у Варшаві глава польської дипломатії Збігнєв Рау, передає Укрінформ. Під час конференції Рау підкреслив, що місце України – в Євросоюзі.

“Тому ми очікуємо на позитивну рекомендацію від Єврокомісії щодо надання Україні статусу країни-кандидата. Ми сподіваємося, що на наступному засіданні Європейська рада прийме позитивне рішення з цього приводу”, - підкреслив Рау.

Він зауважив, що це не змінює позицію Варшави у питанні підтримки євроінтеграції щодо країн Західних Балкан. За його словами, ухвалення на минулому тижні шостого пакету санкцій ЄС проти Росії є "важливим кроком до забезпечення незалежності Європи від російських енергоресурсів”.

Однак Рау назвав це недостатнім кроком, і вже зараз необхідно розпочати роботу над сьомим пакетом санкцій. Серед іншого, за словами міністра, він має включати “повне припинення поставок російського газу, імпорту нафтохімічної продукції, а також виключення всіх російських і білоруських банків від системи SWIFT”.

В Україні з’явилась Рада з питань дерусифікації, декомунізації та деколонізації

В Україні при Міністерстві культури та Інституті нацпамʼяті створено новий орган – Раду з питань дерусифікації, декомунізації та деколонізації, яка координуватиме процеси демонтажу памʼятників.

"Ми провели громадські обговорення та ініціювали створення дорадчого органу — Ради при МКІП та УІНП, яка займатиметься питаннями дерусифікації, декомунізації та деколонізації", — йдеться у повідомленні.

У міністерстві пояснили, що рада займатиметься координацією демонтажу радянських пам’ятників.

​​Окупаційна влада Маріуполя заборонила купання в Азовському морі

​​Окупаційна влада Маріуполя заборонила купання в Азовському морі, повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. Він додав, що окупаційна влада ввела заборону через зростання захворюваності на кишкові інфекції та загрозу епідемії холери.

Харків і Харківська громада — загроза артилерійського обстрілу.

Одна людина загинула, троє — поранені внаслідок обстрілу житлового району Харкова

Одна людина загинула, троє — поранені внаслідок обстрілу житлового району Харкова ввечері 7 червня, повідомив міський голова Терехов.

"Обстріляний один з житлових районів міста Харкова. Є, на жаль, одна людина, яка загинула. Поки маємо інформацію про трьох поранених. Обстріли Харкова не припиняються. І вранці були обстріли, російський агресор не залишає Харків у спокої і постійно тримає людей у напрузі. Зараз там працюють наші рятувальники, надають допомогу людям", — сказав він.

UNITED24 зібрала понад 51 млн доларів

Фандрейзингова платформа UNITED24 зібрала за місяць роботи $51 330 630,97. Це понад 1 500 000 000 гривень, повідомляє Мінцифри.

"Отримали понад 4 мільйона гривень від партнера UNITED24 Національної збірної України з футболу. Ще 6 мільйонів гривень отримали завдяки Благодійному телемарафону Save Ukraine — #StopWar", — ідеться у повідомленні.

Індія планує подвоїти закупівлю російської нафти зі знижками — Bloomberg

Влада Індії прагне подвоїти імпорт нафти з Росії зі знижками, які пропонує компанія "Роснефть" через відмову міжнародних покупців укладати угоди з РФ після її вторгнення в Україну, пише Bloomberg з посиланням на анонімні поінформовані джерела.

За їхніми словами, індійські державні переробники колективно працюють над завершенням й укладанням нових шестимісячних контрактів на постачання російської нафти в Індію. Водночас ці угоди мають бути окремими від постачань нафти в Індію з Росії за іншими договорами.

"Гарна новина" — Зеленський відреагував на вотум довіри Джонсону

Президент України Володимир Зеленський заявив, що "дуже щасливий" тим, що глава прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон утримався на посаді після голосування у парламенті щодо вотуму довіри до нього.

Миколаїв та область, Одеська область — повітряна тривога.

У місцях позбавлення волі у Криму перебувають 16 громадянських журналістів — Ташева

В окупованому Криму у місцях позбавлення волі перебувають 16 громадянських журналістів, серед них одна жінка — Ірина Данилович. Про це повідомила постійна представниця Президента в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева на брифінгу.

"Після 2015 року на території півострова через те, що не працювали незалежні медіа, з’явилося таке поняття (громадянська журналістика – ред.). Це ті люди, які до того не мали жодного стосунку до журналістської роботи, професійної роботи. Це дуже часто колишні юристи, працівники сфери обслуговування, які просто брали телефони в руки і фільмували те, що відбувається на території Криму. І протягом останніх 7 років і зараз в тому числі більшість інформації ми маємо від таких громадянських журналістів", — зазначила Ташева.

За її словами, 16 таких журналістів перебувають нині у місцях позбавлення волі. Серед них — Ірина ДаниловичАктивістка та громадянська журналістка Ірина Данилович зникла 29 квітня в тимчасово окупованому Криму, коли поверталася з роботи додому. Того ж дня в її будинку в селі Владиславівка біля Феодосії, де вона проживала з батьками, російські силовики провели обшук, якого вилучили її телефон і техніку. Викрадення Данилович має ознаки насильницького зникнення відповідно до Міжнародної конвенції про захист усіх осіб від насильницьких зникнень., яка висвітлювала судові процеси, розповідала про сферу медицини. Вона єдина жінка, яка переслідується за свою журналістську діяльність. Зараз Данілович перебуває у Сімферопольському СІЗО.

Ташева також зауважила, що методички щодо переслідування журналістів і "зачищення" інформаційного поля, які РФ використовувала на території Криму та в ОРДЛО, продовжують використовувати на захоплених територіях після початку повномасштабного вторгнення.

"Ми не можемо не шукати паралелей з 1944 роком" — інтерв’ю з представницею президента України у АР Крим

Сенцов про вступ до Тероборони, "найстрашніший" день у житті та "культурну дипломатію"

З перших днів повномасштабної війни кінорежисер Олег Сенцов пішов воювати. Каже, рішення вступити до лав Тероборони йому далося легко, адже напад Росії на Україну "був лише питанням часу".

Про "найстрашніший" день у житті, вихід фільму "Носоріг" на Netflix, "культурну дипломатію" та бойкот російської культури та її діячів — журналіст Ігор Шавро поспілкувався з Олегом Сенцовим в інтерв'ю для Суспільне.

Майже 20 тисяч переселенців може прийняти Рівненщина — ОВА

Ще майже 20 тисяч переселенців може прийняти Рівненщина, під це зарезервовані місця у понад чотирьохсот закладах, повідомили в ОВА. Наразі в області офіційно зареєстровані 53 тисячі внутрішньо переміщених людей.

​​Правоохоронці евакуювали 16 людей з Лисичанська — Гайдай

​​Правоохоронці евакуювали 16 людей з Лисичанська, повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. Він додав, що місто знаходиться під постійним щільним вогнем армії РФ. Майже щодня по Лисичанську б'ють з авіації. Через обстріли люди вимушені постійно перебувати в укриттях.

ДПСУ не розкриває інформацію про в’їзд росіянки Овсяннікової в Україну

Державна прикордонна служба не розкриває деталей щодо в’їзду в Україну російської телевізійної журналістки Марини Овсяннікової, яка у прямому ефірі програми "Время" розгорнула антивоєнний плакат і вигукнула антивоєнні гасла, під приводом захисту персональних даних. Про це під час брифінгу 7 червня повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко.

"Доступ до інформації про перетин кордону третіми особами обмежений. Не всі мають доступ до такої інформації. Тому що це персональні дані", — зазначив посадовець.

Він пояснив, що випадок Овсяннікової не є винятком із правил.

Днями Овсяннікова заявила, що приїхала в Одесу та є уродженкою цього українського регіону.

Харків'яни повідомляють про вибухи в районі Олексіївки.

"Чорнобаївку ворог захоплював 15 разів", — історія переселенки з Херсона

"Така армія, як російська хвалебна, а ви би побачили, в чому вони були взуті! Вони були взуті у резинові калоші, в мене тут теж "сторічної давнини" такі калоші є. На них була форма така, ніби тій формі 150 років, запрана вся".

До середини квітня, Ніна Павловська проживала в тимчасово окупованому місті за три кілометри від аеродрому "Чорнобаївка", де російські військові розташували свої позиції. Жінка змогла евакуюватись до села Виноградівка, що на Хмельниччині, де проживали її батьки.

Проблема з питною водою у Миколаєві наразі не вирішена — Кім

Проблема з питною водою у Миколаєві наразі не вирішена, її або розвозять, або її доводиться купувати. Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Віталій Кім під час брифінгу.

“Наразі проблему з водою у Миколаєві не вирішено, це тривалий процес — місяців на два щонайменше. Зараз в кранах є технічна вода, що вже добре. Щодо питної, то її або розвозимо, або людям доводиться її купувати”, — сказав Кім.

За його словами, загрози епідемії у Миколаєві немає. У місті працюють ринки, магазини, лікарні. Місто живе складним воєнним життям.

РПЦ анексовує українську цервку в тимчасово окупованому Криму

Російська православна церква заявила, що приймає кримські єпархії Української православної церкви (МП) у пряме підпорядкування патріарха Кирила. Підпорядкувати Московському патріархату єпархію УПЦ МП в Криму постановив Московський патріархат 7 червня під час засідання Синоду.

Понад 200 тисяч українців працевлаштувались у Польщі від початку війни

Понад двісті тисяч громадян України, які виїхали з країни після вторгнення Росії, працевлаштувалися у Польщі за спрощеною процедурою. Як повідомили в Міністерстві сім’ї та соціальної політики Польщі, з 15 березня 2022 року працедавці повідомили про працевлаштування 200 101 громадянина України.

Міністерка сім’ї та соціальної політики Марлена Мальонг зауважила, що у травні рівень безробіття в Польщі знижувався і зараз становить 5,1%.

"Це означає, що працівники з-за східного кордону чудово заповнюють дефіцит кадрів у багатьох галузях, підтримуючи польських підприємців та економіку”, — заявила вона.

Від 24 лютого державний кордон України в обох напрямках перетнуло 8,7 млн осіб — речник ДПСУ

За період від 24 лютого, коли розпочалося повномасштабне вторгнення росії, державний кордон України в обох напрямках перетнуло 8,7 млн осіб. Про це сказав речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

На виїзд було оформлено 5,4 млн осіб, переважну більшість яких — 4,8 млн — становили саме громадяни України. На в’їзд в Україну за цей час прослідувало 2,8 млн громадян України. Він додав, що найбільший пасажиропотік, як і раніше, спостерігається на ділянці кордону з Польщею.

За словами речника ДПСУ, загальний середньодобовий потік зараз на рівні 80-85 тис. осіб в обидва напрямки. Черг на виїзд з України не зафіксовано.

Читайте також: Платний проїзд та переселення. Що змінюється для українців за кордоном

У Херсоні близько 12:40 пролунав вибух у ресторані

У тимчасово окупованому росіянами Херсоні близько 12:40 пролунав вибух у ресторані "Ностальжі", що по вулиці Старообрядницькій, 10. відомо про одного пораненого. Цю інформацію Суспільному підтвердив голова Херсонської ОВА Генадій Лагута. За попередніми даними, внаслідок вибуху була поранена одна людина. Їй надали медичну допомога.

Еліна Світоліна та Андрій Шевченко закликали підтримати "Металіст 1925", базу якого зруйнувала РФ

Еліна Світоліна та Андрій Шевченко закликали європейську спільноту допомогти у відбудові зруйнованої російським обстрілом спортивної бази у Високому, де тренувався "Металіст 1925". Світоліна нагадала, що "Металіст 1925" створили у 2014 році, відродивши футбольний рух у місті.

Вторгнення Росії в Україну, день 104. Текстовий онлайн
Фото: facebook.com/metalist1925kh

Навчально-тренувальний центр "Металіста 1925" у Високому поблизу Харкова зазнав руйнувань на початку червня внаслідок влучання російської ракети по території центру. У будівлях бази вибиті майже всі вікна, сильно пошкоджені фасади, внутрішні приміщення та деякі комунікації, знищено частину закупленого обладнання та екіпірування команди, повідомили в клубі 4 червня.

У Харкові з-під завалів зруйнованого загарбниками будинку врятували чоловіка – ДСНС

У Харкові вночі 7 червня з-під завалів зруйнованого загарбниками будинку в Київському районі врятували чоловіка, повідомила пресслужба ГУ ДСНС у Харківській області.

"Внаслідок ворожого обстрілу о 02:55 7 червня сталася пожежа на території приватного домоволодіння у Київському районі Харкова, яка охопила площу біля 200 кв. м. Частина будинку була зруйнована. Рятувальники 27-ї та 36-ї Державних пожежно-рятувальних частин врятували, діставши з-під завалів, 52-річного чоловіка", — йдеться у повідомленні.

Крім того, за даними рятувальників, 70-річна жінка отримала травми.

Як повідомлялося, за минулу добу в Харкові війська РФ обстрілювали з РСЗВ Київський і Слобідський райони. Постраждали троє людей.

Союзники України залишають "послання" для РФ на боєприпасах

Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

Серед боєприпасів, які нам надсилають дружні країни, знаходять "вітання" для орків. Чехія — "За розстріляну Празьку весну 1968-го". Нідерланди — "Помста за МН17". Польща — "За Катинь!" та "За Качинського!".

Міністр оборони РФ Шойгу заявив про 6 489 українських полонених

Про це міністр оборони РФ оголосив на брифінгу. Він також заявив, що "значна частина Донецької та Луганської народних республік по Лівому березі Сіверського Донця звільнена".

Крім того, очільник Міноборони країни-агресорки заявив про "звільнення" Сєвєродонецька, Святогорська, Красного Лиману і 15 інших українських населених пунктів.

За даними Генштабу ЗСУ, Росія зосередила основні зусилля на взятті Сєвєродонецька та намагається заблокувати підрозділи ЗСУ поблизу Лисичанська. Проте, як пояснюють в Міноборони, українські військові витісняють росіян з Сєвєродонецька.

У МОН заявили що з 1 вересня освітній процес відновиться офлайн

Про це в ефірі єдиного національного телемарафону повідомив заступник міністра освіти Андрій Вітренко.

"Хочу повідомити всім батьками, учням студентам, що з 1 го вересня освітній процес в Україні буде відновлено в режимі офлайн. І всі діти студенти, мають піти до шкіл, коледжів, університетів. Закликаю готуватися до цього", — сказав Вітренко.

Він також наголосив щодо зміни в навчальних програмах: "Буде посилено предмет "Захист вітчизни". Із зарубіжної літератури виключать такі видання як "Війна і Мир", все що виспівує російські війська зникне з програми".

В Сєвєродонецьку залишається 10-11 тисяч жителів

Про це в ефірі єдиного національного телемарафону повідомив голова Сєвєродонецької ВЦА Олександр Стрюк.

Він додав, що в місті все ще точаться вуличні бої, ситуація залишається складною —російські військові зосередили багато артилерії, але ЗСУ роблять максимум, щоб відстояти Сєвєродонецьк.

За словами Стрюка, люди, яких депортували з Сєвєродонецька в Росію, почали виходити на зв'язок, але повернутися до міста вони не можуть.

Станом на 7 червня в Україні зареєстровано 315 тисяч безробітних

Про це в ефірі єдиного національного телемарафону повідомила директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк.

"У порівнянні з початком військових дій це майже така сама кількість, навіть на 2% менше. Якщо порівнювати з минулим це на 15% менше. З багатьма нашими громадянами були нерозірвані трудові відносини, багато людей які стали ВПО працюють дистанційно. І люди не можуть мати статус безробітного. Для ВПО є програма уряду, виділено 200 млн грн, на компенсацію роботодавцям. По цій програмі вже майже 5 тисяч працевлаштовано переселенців", — розповіла Жовтяк.

Російський журналіст Юрій Дудь оскаржує визнання його іноагентом в РФ

Журналіст Юрій Дудь (визнаний ЗМІ-іноагентом) подав адміністративний позов до російського Мін'юсту, свідчать дані картотеки Лефортовського суду Москви.

Як пише російське "РБК" з посиланням на коментар пресслужби суду, журналіст вимагає "визнати незаконною бездіяльність Мін'юсту", виражену в ненаправленні Дудю повідомлення про включення до реєстру іноземних ЗМІ, що виконують функції іноземного агента.

Родинам загиблих моряків з крейсера "Москва" погрожують — розвідка Міноборони

"Родичів загиблих намагаються вмовити ні з ким не спілкуватися про своїх синів та чоловіків, які служили на крейсері. У разі відмови їм погрожують невиплатою компенсацій та кримінальним переслідуванням", — повідомили у Головному управлінні розвідки Міноборони.

Із сім'ями моряків працюють психологи, медики та юристи, адже соціальна напруга серед них зростає.

"У Севастополі, під час зустрічі командувача чорноморського флоту з родичами загиблих моряків, будинок офіцерів флоту охороняла військова поліція, а самого командувача супроводжувала група спецпризначенців. Частина родичів, на знак протесту, на зустріч з командуванням флоту не прийшла", – розповіли у пресслужбі розвідки.

Окупанти "деукраїнізують" стелу "Маріуполь" — Маріупольська міська рада

"Буде виправлено на нормальну російську назву". Окупанти "деукраїнізують" стелу "Маріуполь". Тим часом люди в самому Маріуполі голодують. Досі немає води, світла і газу. Місто повністю зруйноване і вже на межі епідемії. Русский мир он такой", — йдеться у повідомленні міськради.

Пані посол Британії каже, що їй подобається читати Шекспіра українською

Українські переклади вважаються одними з найкращих у світі. Це підтверджує й пані посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс у своєму Twitter.

"Я читала Шекспіра українською. Читається так само чудово, як і англійською", – написала вона.

Військові РФ намагаються укласти фіктивні шлюби, щоб втекти з війни

Про це свідчать телефонні розмови російських військових, які перехопила СБУ.

Військовослужбовці РФ відпрошуються у командирів, щоб нібито встигнути на власне весілля.

“Я вже, б…, подрузі там одній казав: “Піди, заяву подай в ЗАГС”. Я про це скажу тут. Б…, нам сказали: “Ні…, не вариант”. Такі от справи”, — розповідає окупант своєму знайомому.

На Київщині працює 80 дитячих садків

У Київській області в очному форматі вже працюють 80 закладів дошкільної освіти, до яких зараховано 2977 дітей.

З них 59 закладів комунальної форми власності та 21 приватний дошкільний заклад. Роботу відновили тільки ті дитсадки, в яких або поруч із якими є укриття.

7 червня завершується перший етап підтвердження участі в основній сесії національного мультитесту

За даними Українського центру оцінювання якості освіти, понад 214 тис. потенційних учасників національного мультипредметного тесту (НМТ) підтвердили намір пройти тестування.

В Україні тест готові складати майже 190 тис. осіб, за кордоном – понад 25 тис.

Другий етап розпочнеться з 21 червня і триватиме до 7 липня. На цьому етапі потрібно остаточно вибрати місто, країну, а також у разі необхідності можна змінити населений пункт.

Російська журналістка Овсяннікова, яка зі скандалом приїхала в Україну, вирішила змінити прізвище

Про це вона повідомила у Facebook.

"Я не "хороша росіянка", я українка. На знак підтримки України має намір змінити прізвище Овсяннікова, на своє рідне прізвище Ткачук", — написала Овсяннікова.

Хто така Овсяннікова

Марина Овсяннікова влаштувала антивоєнну акцію в ефірі Першого каналу, яку багато журналістів та медійників назвали "фейковою". 1 червня Марина Овсяннікова анонсувала свій приїзд до України і пресконференцію в агенції "Інтерфакс" у Києві. Плани росіянки викликали обурення в соцмережах. У громадському секторі й у медіатоваристві почали з'являтися заклики прийти з протестом, а під новинами "Інтерфаксу" в соцмережах люди стали залишати образливі коментарі. За підсумками пресконференція експропагандистки була скасована.

Євросоюз передав 90 автомобілів українським правоохоронцям

Про це повідомляє пресслужба представництва ЄС в Україні.

Програма "ПРАВО-Поліція", що впроваджується ЮНОПС за фінансової підтримки Європейського Союзу в тісній співпраці з Консультативною місією ЄС (КМЄС) в Україні, завершила поставку 90 автомобілів органам системи внутрішніх справ та Офісу Генерального прокурора України. Загальна вартість переданих транспортних засобів сягає майже 2 000 000 євро.

У МВС зазначили, що за весь час повномасштабної війни Національна поліція втратила більше 1000 автомобілів. Тому поповнення автопарку актуально для всіх установ системи Міністерства внутрішніх справ: прикордонної служби, рятувальників, Національної гвардії.

Вторгнення Росії в Україну, день 104. Текстовий онлайн
ЄС передав Україні 90 авто для правоохоронців. Фото: Delegation of the European Union to Ukraine

У Києві зареєструвалися близько 66 тисяч вимушених переселенців

Станом на 7 червня у столиці зареєстровано близько 66 тисяч внутрішньо переміщених осіб, повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

"У столиці найбільше переміщених осіб із Донецької, Луганської та Київської областей. Зокрема, з Маріуполя переселилися близько 15 тисяч осіб. Найбільше переселенців зареєстровано в Святошинському, Деснянському та Дарницькому районах", – розповів Поворозник.

Переселенці можуть отримати психологічну та юридичну допомогу в міських хабах «VcentriHub».

Мережа піцерій Pizza Hut в Росії може змінити назву

Польський холдинг Amrest — власник майстер-франшизи мережі піцерій Pizza Hut у Росії — продав свій бізнес, пише російське видання “Коммерсант”.

Новим власником в РФ стала компанія "Ной-М". Компанія заснована топ-менеджерами групи "Ростик", що розвиває ресторани "IL Патіо", "Планета суші", T.G.I. Friday's. За даними видання, угода оцінюється в 300 мільйонів рублів. Після завершення операції піцерії можуть змінити назву.

У Росії під брендом Pizza Hut працює близько 70 піцерій. Спочатку в РФ мережа управлялася польською Amrest та американською Yum! Brands.

Як повідомляє Генеральний штаб ЗСУ, найбільших втрат за добу армія РФ зазнала на Слов’янському напрямку.

Загальні бойові втрати російської армії з 24.02 по 07.06 склали:

особового складу — близько 31360 осіб;

танків — 1390;

бойових броньованих машин — 3416;

артилерійських систем — 694;

РСЗВ — 207;

засобів ППО — 96;

літаків — 212;

гвинтокрилів — 177;

БпЛА оперативно-тактичного рівня — 553;

крилатих ракет — 125;

кораблів/катерів — 13;

автомобільної техніки та автоцистерн — 2405;

спеціальної техніки — 53.

Відмежування Республіки Сербської від Боснії і Герцеговини затримується через війну в Україні

Як пише "Радіо Свобода", про це заявив лідер боснійських сербів Мілорад Додік під час сесії парламенту 6 червня. Він закликав утриматися від запровадження Боснією і Герцеговиною санкцій щодо Росії через її вторгнення в Україну.

Видання N1 пише, що Додік заявив, що він виступає проти запровадження будь-яких санкцій, оскільки "Росія захищає Республіку Сербську в Раді Безпеки ООН, разом з Китаєм". Додік сказав, що утворення боснійських сербів хоче "зберігати нейтралітет", коли йдеться про Росію та Україну.

Окупанти покинули майже всі блок-пости Мелітопольського району

Як повідомив мер міста Іван Федоров, російські війська відійшли з блокпостів у районі обласного центру.

Він нагадав, що президент України Володимир Зеленський 5 червня приїздив до Запорізької області. На думку Федорова, ЗСУ зможуть звільнити Мелітополь.

На кордоні першочергово пропускають бензовози, які їдуть в Україну з пальним від ЄС

Як повідомляє Державна прикордонна служба, автівки з пальним проходять прикордонно-митні процедури контролю в пріоритетному порядку, як з боку сусідньої країни, так і в Україні.

Київські ЦНАПи відновили прийом документів для реєстрації прав на нерухомість

Як повідомляє пресслужба КМДА, центри надання адміністративних послуг міста Києва здійснюють прийом заявників з понеділка до п’ятниці з 09:00 до 18:00.

Прийом проводиться за попереднім записом.

В Росії дані про загиблих в Україні військовослужбовців визнали "державною таємницею"

Світлогірський міський суд Калінінградської області визнав забороненою інформацією список загиблих в Україні російських солдатів, зібраний псковським порталом 60.RU за відкритими офіційними джерелами.

Позов подав військовий прокурор 73-ї військової прокуратури гарнізону Балтійського флоту. Суд вирішив, що відомостями "розкривають втрати особового складу у воєнний час, в мирний час в період проведення спеціальних операцій". Більш того, суд порахував, що ці дані відносяться до "державної таємниці", за розголошення якої може загрожувати кримінальна відповідальність.

Від Покровська до Львова відправиться евакуаційний поїзд

Евакуаційний поїзд із Покровська (234/233 Покровськ — Дніпро — Львів) призначений на 7 червня. Поїзд безкоштовний, повідомили в "Укрзалізниці".

В компанії додали, що для евакуації жителів Луганщини і Донеччини о 16:30 на станцію у Покровську буде подано поїзд з кінцевою точкою у Львові.

Зеленського просять визнати початок російсько-української війни 20 лютого 2014 року

Про це йдеться в петиції, зареєстрованій на сайті президента. Автором петиції є Алла Кондакова. Наразі зібрано 375 голосів із необхідних 25 тисяч.

"Бойові дії на території України розпочалися з 20 лютого 2014 року, доказом того є самовідданий захист Захисниками, Захисницями, Добровольцями територіальної цілісності, суверенітету та незалежності у бойових зіткненнях з армією російської федерації: - окупація Криму Російською Федерацією; - тимчасова окупація частини Донецької та Луганської областей; - Савур – Могила; - Іловайськ; - Донецький та Луганський аеропорт ; - Дебальцеве; - Авдіївська промзона і багато інших стратегічних плацдармів, де виборювалася незалежність нашої України", — йдеться у документі.

Як минула ніч у регіонах. Ранкове зведення від ОП

"Відносно спокійно ніч минула на Волині, у Закарпатті, на Рівненщині, в Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській, Вінницькій, Одеській, Запорізькій, Тернопільській, Хмельницькій областях, на Кіровоградщині, Черкащині, Чернігівщині, Полтавщині, Київщині та Житомирщині", — про це повідомляє Офіс президента у ранковому зведенні за даними обласних військових адміністрацій.

На Дніпропетровщині знову обстріляли громаду на межі з Херсонщиною. Ударили з “Ураганів”. Одна людина поранена. Пошкоджені будинки.

Сумщина: вночі російські військові обстріляли Середину-Буда. Обстріл почався близько 5 ранку, були постріли з міномета і потім — артилерійський вогонь. Щонайменше 6 будинків, господарча споруда та гараж пошкоджені, пожежі. Пошкоджена лінія електропередач. Інформація по руйнуваннях уточнюється. Попередньо — загиблих та поранених серед місцевого населення немає.

Харківщина: вночі — кілька обстрілів Київського району Харкова, загорівся будинок, з-під завалів врятували одну людину. Ще одна пожежа виникла в адмінбудівлі, постраждалих немає. Всього за добу по області 4 поранених, були обстріли в Дергачах, Ізюмському районі. Дві людини протягом доби внаслідок обстрілів загинули: у Дергачах та Чорноглазівці.

Луганщина: росіяни обстріляли в Лисичанську ринок, гірничий коледж та школу, де постраждали дві людини. Тривають бої за Сєвєродонецьк. Декілька годин рятувальники ліквідовували загоряння торговельних павільйонів ринку загальною площею 1 000 квадратних метрів. Масований обстріл міста Золоте — зруйновано одразу 13 будинків. Вдень росіяни вдарили по місту Гірське — 11 пошкоджених будинків.

Наразі армія РФ продовжує штурм Сєвєродонецька. Також відбито штурм росіян у напрямку Новоохтирки та Воронового. У районі Білогорівки російське військо використовує диверсійно-розвідувальні групи.

Донеччина: обстріли всієї лінії фронту зі стрілецької зброї, танків, артилерії, мінометів, РСЗВ “Град”, “Смерч”, “Ураган”. Ракетні удари по Кураховому та Авдіївці, касетними боєприпасами — по Миколаївці. Також під російським вогнем — Бахмут, Красногорівка, Авдіївка, Часів Яр, смт Нью-Йорк, с. Богоявленка, с. Первомайське, с.Нетайлове. Пошкоджено 26 об’єктів (17 приватних будинків і 5 – багатоповерхівок, промислові та соціальні об'єкти). За добу загинули троє людей, з них — одна дитина, поранені шестеро, у тому числі — дві дитини.

Миколаївщина: зранку знову обстріляли Миколаїв. Інформація уточнюється. Вночі російських обстрілів зазнала Баштанська громада. Внаслідок обстрілів загинули дві людини, одна людина поранена. Пошкоджені адмінприміщення РВА та районної ради, міської ради, стадіон та спортивна школа. Детальна інформація щодо наслідків з’ясовується.

Херсонщина: бойові дії тривають, росіяни продовжують обстрілювати окуповані села Херсонщини з артилерії та намагаються повернути звільнені ЗСУ території. Важка ситуація у населених пунктах Бериславського району. Гуманітарну допомогу туди доставити не має можливості. Окупанти розпочали підготовку до відзначення дня Росії в області.

Донецька область — повітряна тривога!

В Київ вже прибули тіла загиблих захисників "Азовсталі", отримані в рамках обміну між Україною та Росією "160 на 160"

В Київ вже прибули тіла загиблих захисників "Азовсталі", отримані в рамках обміну між Україною та Росією "160 на 160". Про це повідомила Асоціація родин захисників "Азовсталі".

На Сумщині в ніч на 7 червня російські військові обстріляли Середину-Буда — ОВА

На Сумщині в ніч на 7 червня російські військові обстріляли Середину-Буда. Про це повідомив очільник Сумської ОВА Дмитро Живицький.

Обстріл почався близько 5 ранку, було 7 пострілів з міномета, відкрили й артилерійський вогонь.

​Ювенальні прокурори: 263 дитини загинули внаслідок збройної агресії РФ в Україні

Станом на ранок 7 червня більш ніж 730 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів, 263 дитини загинули та щонайменше 467 поранені. Про це повідомили в Офісі Генпрокурора.

Ці дані не остаточні, зазначили в ОГПУ.

Найбільше постраждало дітей у Донецькій області — 190, Київській — 116, Харківській — 112, Чернігівській — 68, Луганській — 53, Херсонській — 52, Миколаївській — 47, Запорізькій — 29, Сумській — 17, у Києві — 16, Житомирській — 15.

Речниця полку “Азов” Анна Головко повідомила, що всі 160 українських тіл, переданих росіянами під час обміну, були з руїн “Азовсталі” — АР

Речниця полку “Азов” Анна Головко повідомила, що всі 160 українських тіл, переданих росіянами під час обміну, були з руїн “Азовсталі”. За її словами, щонайменше 52 з цих тіл вважаються останками бійців полку “Азов”. Про це пише АР.

У коментарі Суспільному Анна Головко розповіла: "Обмін відбувся. Наших, саме полку “Азов”, там 52 загиблих. 52 тіла — саме полк “Азов” із 160. Щодо поховань — поки інформації немає. Поховання скоріш за все буде відбуватися, за інформацією від патронажної служби на даний момент, скоріш за все будуть ховати всіх одразу. За згодою батьків".

В Приморському районі Маріуполя окупанти увімкнули водопостачання, сталися численні пориви труб

6 червня в Маріуполі окупанти увімкнули постачання води в Приморський район, попередньо прозвітувавши про ремонт 600 км водопровідних труб. Про це повідомив радник міського голови м. Маріуполь Петро Андрющенко.

"Що ж — результат бачите. Маріупольці повідомляють, що така картина фонтанів по всіх водоводах на відкритому просторі. Що відбувається під землею можна лише здогадатись. Але головне — "червону стрічку" окупанти перерізали", — зазначив Андрющенко.

Донецька область — відбій тривоги.

Вночі російські військові ударили з “Ураганів” по Зеленодольській громаді на Дніпропетровщині — ОВА

Вночі російські військові ударили з “Ураганів” по Зеленодольській громаді. Поранений у Великій Костромці на Дніпропетровщині — 46-річний чоловік. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко.

Вночі під обстріл потрапила Баштанка на Миколаївщині

Вночі під обстріл потрапила Баштанка на Миколаївщині. Про це повідомили кореспондентам Суспільного місцеві жителі. Інформація про травмованих і масштаби руйнувань уточнюється.

Війська РФ з "Урагану" вдарили по селу Криворіжжя, одна людина поранена

У ніч на 7 червня російські війська з "Урагану" вдарили по селу Велика Костромка Криворізького району Дніпропетровщини. Про це в своєму телеграмі повідомив голова районної військової адміністрації Євген Ситниченко.

Був поранений чоловік.

"Населений пункт Велика Костромка Зеленодольської громади обстріляно далекобійною ракетною установкою "Ураган". Чоловік із пораненням ноги знаходиться у лікарні. Його життю нічого не загрожує", – розповів Євген Ситниченко.

У своєму телеграмі голова облради Микола Лукашук розповів, що в Великій Костромці пошкоджено декілька домоволодінь.

"Протягом ночі повторних обстрілів Криворізького району не зафіксовано, у всіх інших – нині спокійно. Наразі ситуація на Дніпропетровщині контрольована. В кожному куточку області майорить синьо-жовтий стяг, і так буде завжди", – написав він.

Донецька область — повітряна тривога.

РФ продовжує наступ на Слов'янському напрямку, штурмує Сєвєродонецьк — Генштаб

На Волинському та Поліському напрямках зберігається загроза ракетних та авіаційних ударів з території Білорусі. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 7 червня.

На Сіверському напрямку російські військові активних дій не проводили, ознак створення ударних угруповань не виявлено. Для демонстрації присутності та сковування Сил оборони продовжують утримувати у прикордонних районах Брянської та Курської областей до трьох батальйонних тактичних груп. З території РФ з мінометів обстріляли підрозділи українських військ в районах населених пунктів Ходине та Велика Писарівка Сумської області.

На Харківському напрямку армія РФ основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів, прикордонних районів на північ від Харкова та стримуванні просування українських військ. Проводить дистанційне мінування місцевості у напрямку наступу українських військ на Рубіжне.

На Слов’янському напрямку російське військо продовжує наступ у напрямках населених пунктів Ізюм та Слов’янськ. Намагається просунутись у напрямку населених пунктів Довгеньке і Долина.

Армія Рф обстрілює позиції українських військ у районах населених пунктів Базалівка, Бражківка, Грушуваха. Для уточнення положення українських підрозділів та корегування вогню артилерії веде повітряну розвідку з застосуванням БпЛА.

На Донецькому напрямку, окрім артилерійських обстрілів, російські військові завдали авіаудари з літаків та вертольотів. Основні зусилля російське військо зосередило на Сєвєродонецькому та Бахмутському напрямках.

На Лиманському напрямку російські військові активних бойових дій не вели. Завдали ракетного удару по населеному пункту Миколаївка за 4 км на схід від Слов’янська.

Армія РФ продовжує штурм Сєвєродонецька, бойові дії тривають. Українські воїни завдають російському війську втрат.

На Бахмутському напрямку українські війська успішно протидіяли і відбили наступ російського війська у напрямках населених пунктів Нагірне, Берестове, Криничне, Роти.

Щоб посилити угруповання на напрямках Попасна, Миколаївка, російські військові передислоковують підрозділи.

На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках російське військо активних бойових дій не вело.

На Південнобузькому напрямку армія РФ зосереджує основні зусилля на покращенні свого тактичного положення, утриманні зайнятих рубежів, поповненні боєприпасів та паливно-мастильних матеріалів. Українські гелікоптери завдали ударів по скупченнях сил РФ на Херсонщині, а літаки — по складах боєприпасів на Миколаївщині. Російське військо втратило понад 20 військових та до 10 одиниць військової техніки.

Щоб відновити втрачене положення, армія РФ за підтримки артилерії та армійської авіації наступал в напрямку Лозове – Біла Криниця, успіху не мала. Вела повітряну розвідку БпЛА.

У готовності до застосування ракетного озброєння в акваторії Чорного моря перебувають три носії крилатих ракет морського базування типу “Калібр”.

У Білорусі планують збільшити чисельність збройних сил — Генштаб

У рамках створення південного оперативного командування, передбачається збільшення чисельності збройних сил Республіки Білорусь до 80 тисяч осіб. Комплектування військових частин технікою та озброєнням планується здійснити за рахунок технічних засобів, що перебувають на зберіганні. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 7 червня.

На Донбасі за добу відбили 10 атак російського війська — Генштаб

За минулу добу на Донецькому і Луганському напрямках ЗСУ відбили десять атак російського війська, знищили один танк, три артилерійських системи, дві бойові броньовані машини, один автомобіль та два склади з боєприпасами. Підрозділи протиповітряної оборони збили два безпілотних літальних апарати типу “Орлан-10”. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 7 червня.

Російські війська, ймовірно, зберігали контроль над більшою частиною Сєвєродонецька станом на 6 червня — ISW

Російські війська, ймовірно, зберігають контроль над більшою частиною Сєвєродонецька станом на 6 червня, хоча точна ситуація в місті залишається неясною. Контроль над місцевістю, ймовірно, часто змінюється. Про це йдеться у аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

За даними ISW, російські війська в районі Ізюма не зробили жодного підтвердженого просування, тоді як сили, що просувалися на захід від Лимана, забезпечили незначні досягнення.

Російські війська продовжували невдалі спроби розірвати українські лінії комунікації на північний схід від Бахмута, додали в ISW.

Обмежені та локалізовані українські контратаки 5 червня змусили російські війська зосередитися на утриманні оборонних рубежів на північ від Харкова 6 червня, йдеться в аналітичному звіті.

Крім того, як повідомили в ISW, російська окупаційна влада посилює зусилля з видачі російських паспортів громадянам України та посилення контролю над окупованими територіями.

За даними Військово-морських сил України, Чорноморський флот Росії відтіснили більш ніж на 100 км від узбережжя України, щоб зменшити тиск російської блокади на південні порти України, йдеться у звіті.

Спецпризначенець розповів подробиці оборони Миколаївського аеропорту

Якби на початку березня російські війська зуміли закріпитися на позиціях в районі Миколаївського аеропорту, місто було б оточене з північної сторони. Для цього армія Російської Федерації мала намір висадити свій десант на територію аеропорту.

Оператор Сил спеціальних операцій розповів подробиці оборони Миколаївського аеропорту, про важливість цієї операції та її хід.

За словами військового, для проведення операції залучались підрозділи 73-го центру спеціального призначення ССО України, КОРДу та ТОРу. Під прикриттям групи вогневого забезпечення вони дійшли до будівлі аеропорту, провели її зачистку та зайняли вежу й дах будівлі аеропорту. У цей самий час російські війська готувалися продовжити наступ на підрозділи піхоти ЗСУ, які були на околицях аеропорту.

Окупаційна влада Херсонщини готова платити за отримання паспорта РФ

Жителі тимчасово окупованої Херсонської області саботують оформлення російського громадянства. Для роздачі "паспортів" військові РФ захопили українські паспортні центри ДП "Документ". Про це на сайті повідомив Центр національного спротиву.

"Охочих отримати громадянство окупанта немає. Це все попри агітацію та спроби підкупу. За даними розвідки, людям пропонують 10 тисяч рублів за громадянство та підтримку референдуму, але підтримки серед населення все одно немає", — йдеться у повідомленні.

Джонсон подякував депутатам Консервативної партії за довіру

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон подякував депутатам Консервативної партії, які висловили йому вотум довіри. За його словами, тепер уряд може рухатися далі і зосередитись на важливих для суспільства питаннях.

Джонсон зазначив, що потрібно об’єднатися як партія. Та зосередитися на тому, що цей уряд робить, щоб допомогти людям із вартістю життя, усунути відставання в питаннях COVID-19 та зробити вулиці безпечнішими.

“Ми продовжуватимемо об’єднуватися, підвищувати рівень та зміцнювати нашу економіку”, — додав Джонсон.

Британський прем'єр отримав 58,8% підтримки від членів Консервативної партії з необхідних 50%.

Окупанти покинули майже всі блок-пости Мелітопольського району на Запоріжжі — мер

Окупанти покинули майже всі блок-пости Мелітопольського району на Запоріжжі. Про таке повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Зберігається загроза ракетних ударів і десантної операції — ОК "Південь"

Корабельне угруповання в Чорному морі продовжує тримати напоготові два надводних та один підводний носій крилатих ракет. Також в готовності до дій один великий десантний корабель. Про це інформує ОК “Південь”.

Це не знижує ступінь загрози ракетних ударів і з моря, і з суходолу, і з повітря, а також зберігає вірогідність десантної операції.

На лінії зіткнення південного фронту обстановка напружена — ОК "Південь"

На лінії зіткнення південного фронту обстановка залишається напруженою. Продовжуючи важкі артилерійські обстріли Миколаєва 203 мм калібром, російські військові гатять по житлових кварталах, вбивають містян, руйнують цивільні будівлі, нищать автівки. Про це інформує ОК “Південь”.

Водночас російське військо відчуло на собі 2️ гелікоптерних удари по скупченню його сил та позиціях на Херсонщині, а також 2️ авіаційних удари парами літаків по складах боєприпасів на Миколаївщині.

За добу на півдні знищили 2️6️ російських військових в та 10 одиниць російської техніки — ОК "Південь"

За добу на півдні українські ракетно-артилерійські підрозділи разом з авіацією знищили 2️6️ російських військових в та 10 одиниць російської техніки, серед яких — танк та ще 6️ одиниць броньованої техніки, 2️ автомобілі і гаубиця. Про це інформує ОК “Південь”.

Кореспонденти Суспільного близько третьої ночі повідомили про вибухи в Харкові.

У Києві затримали чоловіків, які пересилали росіянам фото наслідків обстрілу

У Києві поліція затримала трьох чоловіків, які фотографували наслідки руйнувань після ракетного обстрілу в Дарницькому районі 5 червня.

Про це повідомила Патрульна поліція Києва.

За даними правоохоронців, затриманим від 26 до 39 років. Вони фотографували руйнування, які завдали російські крилаті ракети та пересилали знімки на номер абонента російського оператора. Усіх затриманих патрульні передали слідчо-оперативній групі.

Також на одному з блокпостів в Оболонському районі Києва в міжміському автобусі затримали 54-річного чоловіка, який, імовірно, є учасником незаконних збройних формувань на сході України. Під час перевірки він помітно нервував та не зміг чітко назвати своє ім'я та адресу проживання. Однак патрульні спільно з прикордонниками встановили особу чоловіка.

З початку війни в Україні нагородили понад 17800 учасників бойових дій

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну державними нагородами відзначені 17 864 учасники бойових дій.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський у відеозверненні за підсумками 103 дня війни.

"Це число на 100% демонструє, який масштаб героїзму нашого народу став відповіддю на повномасштабне вторгнення Росії!, – зазначив глава держави.

Також він повідомив, що підписав новий указ про нагородження 121 воїна, 32 із них – посмертно.

Жителі тимчасово окупованої Балаклії просять розголосу про ситуацію у місті

Жителі Балаклії, які три місяці перебувають під тимчасовою окупацією РФ, просять про розголос щодо ситуації у місті. 5 червня окупаційні війська оголосили місто "частиною Бєлгородської області".

Про це Суспільному розповів адміністратор місцевої спільноти, у якій висвітлюють життя людей та міста після повномасштабного російського вторгнення.

"Ми не вважаємо, що ситуацію прямо замовчують, іноді говорять, багато хто знає, що місто в окупації. Але жителі міста хочуть чути підтримку, по-перше, від керівництва області, верхівки влади. Люди починають зневірюватися", — сказав співрозмовник.

За його словами, місто закрите на в'їзд та виїзд на підконтрольну Україну територію з 8 травня, окупанти забороняють ввозити продукти та медикаменти.

Зеленський сказав, коли очікує на рішення щодо заявки України на членство в ЄС

Про це президент повідомив у відеозверненні, за підсумками 103 дня війни.

"Очікуємо найближчими тижнями рішення ЄС щодо нашої заявки на кандидатство. Це буде рішення не тільки про Україну, але і про весь Європейський проєкт. Про те, чи є у нього майбутнє як дійсно сильного обʼєднання", — зазначив глава держави.

Він додав, що 6 червня обговорив це питання з президентом Польщі Анджеєм Дудою.

"Це ключове політичне питання саме зараз", — наголосив Зеленський.

На початок