Щодня центр благодійної допомоги, який розташований в одному із ковельських позашкільних закладів освіти, відвідує до півтори сотні переселенців, – розповіла Суспільному керівниця благодійного центру Тетяна Середюк.
У Ковелі станом на 6 червня проживає п'ять тисяч переселенців з областей, де тривають бойові дії та які перебувають під тимчасовою окупацією. Внутрішньо переміщені українці отримують допомогу у волонтерському центрі, який працює щоденно, окрім неділі, із 9 до 17 години.

Десятеро волонтерів щоденно формують гуманітарну допомогу, яка надходить з Німеччини, Польщі, Швеції та Італії. Серед волонтерок – Надія Княжева. Жінка каже: переселенцям раз в місяць видають засоби гігієни, продукти — раз у два тижні.

Місцевим волонтерам допомагають й самі переселенці. Вони сортують речі та розбирають вантажі. Внутрішньо переміщенка українка – Наталія, тимчасово живе в Ковелі, поки її рідна Херсонщина під тимчасовою окупацією. Жінка хотіла записатися до місцевої тероборони. Розповіла: не взяли, сказали, що поки не потрібно.
"Не могла сидіти без діла. Прийшла волонтерити", — говорить Наталія.

Харків'янка Ліана Яценко не лише бере одяг для своєї родини, але й приносить сюди речі для інших людей. "Це речі сестри мого чоловіка. Дівчинка вже підросла і ми вирішили сюди принести речі, бо і собі брали тут також", — говорить переселенка.
33 тонни гуманітарної допомоги, одягу і харчів, надійшло у волонтерський центр міста Ковель за останніх два місяці його роботи. 19 тонн цієї допомоги волонтери уже видали переселенцям. Також формують допомогу військовим, коли надходять запити від командирів частин, — говорить керівниця волонтерського центру Тетяна Середюк.
Читайте також
- "Люди приїздять в одних капцях": як працює центр для переселенців в громаді на Волині"
- "Одяг, їжа та іграшки: в Луцькому РАЦСі організували центр допомоги вимушеним переселенцям"
- "Лучани, які прихистили переселенців, можуть отримати грошову компенсацію. Як це зробити"
- "На Волині організували центри для внутрішньо переміщених людей. Контакти"