Одяг, їжу та психологічну допомогу можуть отримати в приміщенні Луцького РАЦСу ті, хто приїхав до Луцька з окупованих територій чи міст, де точаться бої, – розповіла Суспільному керівниця міського управління соцслужб Ліна Галан.
На першому поверсі РАЦСу облаштували центр допомоги вимушеним переселенцям.
Приносять допомогу лучани, волонтерські і благодійні організації. Щодня в центр приходять кілька десятків людей, які приїхали з інших областей.

Людмила із двома синами приїхала до Луцька із Чернігова. Каже: після тривалих бомбардувань вирішили покинути місто. Чоловік залишився у війську боронити його від російських окупантів.

"Три доби ми просиділи в підвалі, постійно бомблять, на вулицю не вийдеш. Хліба і води немає, все зачинено. Головне, що тут тихо і вважаємо себе в безпеці тут", – розповіла Людмила. Зі слів жінки, знайти житло у Луцьку допомоги волонтери. Змінного одягу не вистачає, за ним прийшли до центру допомоги внутрішньо переміщеним особам.

"Я подзвонила на гарячу лінію, мені сказали, що прийдіть сюди і тут можна щось отримати, зареєструватись. Ми взяли по парі кросівок, взяли плед і комплект постільної білизни. Зараз діти знаходять собі піжаму", – каже жителька Чернігова.
Для внутрішньо переміщених осіб та лучан організували цілодобову гарячу лінію підтримки – 0 800 400 332. У РАЦСі та в інших закладах міста чергують психологи, які надають допомогу тим, кому вона необхідна.
Волиняни можуть принести допомогу, а ті, кому вона необхідна, отримати її у приміщенні Луцького РАЦСу щодня з 8.30 до 18-ї. Зі слів Ліни Галан, наразі у центрі бракує памперсів, дитячого харчування, дитячих ліжечок та візочків. Також лишається актуальним питання їжі.
Що відомо
- 7 березня в обласному координаційному центрі повідомили, що за добу на території Волині розселили майже 3,5 тисячі українців, які були евакуйовані з інших областей країни. Загалом волиняни вже прийняли понад 10 тисяч переселенців.
- Прихисток вимушено евакуйованим людям на Волині надають у закладах освіти, житло шукають волонтери, пропозиції надають церкви і свідомі волиняни.
- На Волині цілодобово працює "гаряча лінія" для вимушено переміщених українців. Такі центри наразі працюють у місті Володимирі, Нововолинську, Ковелі та Луцьку.
Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.