Лучани, які прихистили переселенців, можуть отримати грошову компенсацію. Як це зробити

Лучани, які прихистили переселенців, можуть отримати грошову компенсацію. Як це зробити

Лучани, які прихистили переселенців, можуть отримати грошову компенсацію. Як це зробити
Суспільне Волинь

У Луцькому центрі надання адміністративних послуг триває прийом документів на отримання грошової компенсації на оплату житлово-комунальних послуг за розміщення внутрішньо переміщених осіб. Про це Суспільному розповіла начальниця відділу Алла Агрипініна.

З її слів, власник житла, який прихистив переселенців, повинен звернутися із відповідною заявою, свідоцтвом про право власності, паспортом та індивідуальним ідентифікаційним кодом до ЦНАПу.

"Ми мусимо перевірити, що це звернувся власник житла і побачити, що він розмістив вимушено переміщених осіб. Відповідно, особи ці звертаються з паспортними документами, якщо це дітки, то свідоцтво про народження", – зазначила посадовиця.

Лучани, які прихистили переселенців, можуть подати заяву на грошову компенсацію. Як це зробити
Суспільне Волинь

Сума грошей, яку повертатимуть за комуналку, не фіксована і залежить від того, скільки днів проживали вимушено переселені люди. За проживання однієї особи буде нараховуватися 14 гривень 77 копійок на день.

"Щомісячно для відшкодування подається звернення з першого по п'яте число звітного місяця. Також зазначається по постанові, що такі виплати будуть здійснюватися за умови відсутності заборгованості, тому цю інформацію також ми перевіряємо", – розповіла посадовиця.

Кошти, говорить Алла Агрипініна, можна отримати за тимчасове розміщення переселенців, які не отримують щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання і оплату "комуналки".

Лучани, які прихистили переселенців, можуть подати заяву на грошову компенсацію. Як це зробити
Начальниця відділу ЦНАПу Алла Агрипініна. Суспільне Волинь

Серед тих, хто звернувся в департамент "Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку" за компенсацією на оплату комунальних послуг – лучанин Валентин Патрай. Каже: у його квартирі проживає шість людей, які через війну залишили домівки. Спілкуватися із журналістами вони відмовилися.

"Вони з Волновахи самі. Це все тільки побачив в інтернеті, то їм подзвонив, щоб приїхали підписатися у заяві на компенсацію витрат, бо я сам тут не живу", – розповів власник квартири.

Лучани, які прихистили переселенців, можуть подати заяву на грошову компенсацію. Як це зробити
Валентин Патрай. Суспільне Волинь

Приїхала до Центру надання адміністративних послуг в Луцьку вимушена переселенка із Чернігова Лариса Марченко. Зі слів жінки, господиня, яка тимчасово безплатно надала житло, подала заяву на компенсацію. Тож, аби власниця мала право отримати гроші, члени сім’ї Лариси Марченко спочатку зареєструвалася у департаменті соцполітики у Луцьку та отримали статус внутрішньо переміщених осіб.

"Наша господиня думала сама оформитися, а сказали – ні, обов’язково повинні люди, які проживають теж приїхати з документами", – додала жінка.

Як додала начальниця відділу луцького ЦНАПу Алла Агрипініна, гроші будуть повертати на картку, яку власник помешкання зазначив під час оформлення документів. Станом на 5 квітня працівники ЦНАПу прийняли 25 заяв від жителів Луцької громади щодо компенсації витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Що відомо

  • Соціальні виплати від держави можуть отримати переселенці. Для цього потрібно оформити статус внутрішньо переміщеної особи. До 14 квітня потрібно зареєструватися, щоб отримати виплати за березень.
  • 23 березня уряд ухвалив постанову, яка регулює питання щодо можливої компенсації власником квартир та будинків комунальних послуг з розрахунку 450 гривень в місяць на одну внутрішньо переміщену особу.
  • За час повномасштабного вторгнення Росії в Україні станом на 5 квітня на Волині прихистили 49 174 вимушених переселенців. Більше ніж 500 людей розселили за минулу добу.

Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.

На початок