Кропивничанин виборов золоту медаль на етапі Кубка Європи зі скелелазіння

Ярослав Ткач. Фото: Федерація Альпінізму та Скелелазіння України

Кропивницький спортсмен Ярослав Ткач здобув перемогу на першому етапі Кубку Європи зі скелелазіння серед дорослих в італійському місті Арко. Про це Суспільному розповів тренер спортсмена, голова Кіровоградської обласної федерації альпінізму і скелелазіння Микола Побережець. У змаганні, які відбулися 4-5 червня, взяли участь 36 спортсменів із 18 країн Європи.

Учасники змагалися у двох дисциплінах – швидкості та складності. Перемогу кропивничанин здобув у змаганні на швидкість на трасі "Рекорд" заввишки 15 метрів, з від’ємним нахилом у п’ять градусів. Результат у кваліфікації – 5,75 секунди, у фіналі – 5,83 секунди. Суперником Ярослава у фіналі був німець Себастьян Люке.

Facebook/MCFUkraine

Змагання в Італії стали першими для Ярослава Ткача у 2022 році. У лютому він отримав ліцензію для участі у XI Всесвітніх іграх, які відбудуться 7-17 липня в американському місті Бірмінгем. До цього, у червні, кропивничанин братиме учать у Чемпіонаті світу серед студентів та другому етапі Кубку Європи в австрійському Інсбруці.

Ярослав Ткач – вихованець кропивницької спортивної школи №1, володар Кубка Європи 2021 року, молодіжного Кубка Європи та чемпіон світу серед школярів 2019 року.