У місті на Тернопільщині перейменовують вулиці

У місті на Тернопільщині перейменовують вулиці

У місті на Тернопільщині перейменовують вулиці
Фото:Лілія Лобур/Суспільне

У Бучачі на Тернопільщині триває перейменування вулиць. Чотири вулиці, які раніше були названі іменами російських діячів, тепер носитимуть імена українських митців та учасників визвольної боротьби.

"Вважаю, що правильно роблять. Великі затрати потрібні для перейменування", – каже місцева жителька Ольга Бородіна.

Одна з вулиць уже перейменована іменем Ярослава Косарчина, хоча на будинках і парканах ще висять таблички зі старою назвою. Перший заступник Бучацького міського голови Василь Вонсяк розповідає, що хочуть позбутися радянських назв вулиць у місті:

"Через збройну агресію Росії, Бучацька міська рада ініціювала перейменування декількох вулиць. Таким чином завершуючи процес перейменувань, який тягнеться ще з 90-х років".

У місті на Тернопільщині перейменовують вулиці
Василь Вонсяк. Фото:Лілія Лобур/Суспільне

Оголошення про перейменування вулиць розмістили у засобах масової інформації. Взяти участь в обговоренні та запропонувати нові назви вулиць міг кожен житель Бучача. За місяць отримали майже 20 пропозицій.

"Сесією Бучацької міської ради було прийнято рішення про перейменування вулиці Пушкіна на вулицю Ліни Костенко, вулицю Чайковського – на Миколи Леонтовича, також вулицю Некрасова – на вулицю Володимира Луціва, і вулицю Матросова – на вулицю Ярослава Косарчина", – каже Вонсяк.

Назви для двох вулиць обирали, замінивши імена радянських митців на українські. Ще дві вулиці у місті вирішили перейменувати на імена вояків ОУН УПА, які народилися або навчались у Бучачі.

"На сьогодні відбувається не просто зміна вулиць, а зміна свідомості. Вулиця, яка носить ім’я Матросова, радянського солдата, перейменовується на ім’я нашого уродженця Ярослава Косарчина, уродженця села Нагірянка, а сьогодні міста Бучач, який навчався в Бучацькій гімназії. Вважаю, що це правильно", – розповів Вонсяк.

Галина Луців-Карпенчук живе на вулиці Косарчина.

"Я не проти особисто, нехай буде, звичайно, це відоме прізвище, вдома всім людина, яка багато зробила для України в свій час. Я згодна", – каже Галина.

Читайте також

Читайте нас у Telegram - екстрені новини

Підписуйтеся на Суспільне Тернопіль у Viber

Приєднуйтеся до нас в Instagram

На початок