У Кропивницькому гуртожиток технічного університету вирішили передати для облаштування житла переселенцям. Впродовж трьох років тут не живуть студенти, прозповів Суспільному проректор Віктор Слонь. Гуртожиток збудували у 1968 році. Він розрахований на 372 ліжкомісця.
За словами начальниці експлуатаційно-технічного відділу Інни Заворуєвої, на одному поверсі – 28 кімнат.
"Житлова площа двомісної кімнати складає майже 12 квадратних метрів. Тримісна розрахована на трьох людей і має площу 18 квадратних метрів. Планувалося, що у цьому гуртожитку житимуть сім'ї. Туалет і умивальник розташовані вкінці коридору і розраховані для всього поверху".

Будівлю треба ремонтувати, утеплювати стіни та покрівлю, розказав головний інженер університету Володимир Коба. На поверсі гуртожитку чотири кухні з електричними плитами.
"Відключені вода, опалення і електроенергія. Підведені комунікації, встановлені сучасні пластикові труби, але крани перебувають в занедбаному стані. Така ж ситуація і по електроенергії. Якщо тут житимуть переселенці, то вони вмикатимуть сучасне обладнання, теплонагрівачі, від цього дуже збільшиться потужність і відповідно буде навантаження на мережі".

Щоб облаштувати тут житло, будівлю треба передати у комунальну власність. Запропонувати свої гуртожитки для житлового фонду переселенців хочуть два кропивницькі університети.
"В технічному університеті та в педагогічному є чотири гуртожитки. Саме ці заклади підпорядковані Міністерству освіти у науки і тому в них треба питати, чи можливо це зробити чи ні", – розповіла директорка обласного департаменту освіти Ельза Лещенко.

Якщо міністерство дасть згоду на передачу гуртожитків у комунальну власність, фінансувати ремонт зможуть з міського, обласного чи державного бюджетів.
Читайте також
- У Кропивницькому колишню школу переоблаштували під гуртожиток для переселенців
- На Кіровоградщину евакуювали мешканок психоневрологічного інтернату зі Слов’янська
- Сигнали тривоги, обстріли, герої та переселенці. Статистика 100 днів війни на Кіровоградщині
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб