На Харківщині працює спецгрупа поліції для документування статевих злочинів окупантів

На Харківщині працює спецгрупа поліції для документування статевих злочинів окупантів

На Харківщині працює спецгрупа поліції для документування статевих злочинів окупантів
hk.npu.gov.ua

З 31 травня на Харківщині працює спеціалізована поліцейська мобільна група, що виявляє та фіксує статеві злочини окупантів проти цивільного населення.

Про це 3 червня під час брифінгу сказала заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.

"Робота груп направлена на фіксацію виявлення та документування сексуальних злочинів проти мирного населення. До складу груп входять поліцейські, які мають досвід роботи з домашнім насильством, ювенальні поліцейські, які мають досвід роботи з дітьми, психологи, слідчі. Вони крок за кроком відпрацьовують території, які перебували в окупації, найбільше постраждали від військових дій", — сказала Павліченко.

За її словами, такі групи також вже працюють на Київщині, де виявлено 13 потерпілих від сексуальних злочинів, та Сумщині.

"Тільки до поліції надійшло близько пів сотні звернень про сексуальні злочини окупантів на Донеччині, Запоріжжі, Київщині, Луганщині, Харківщині, Херсонщині та Чернігівщині. Відомості про 16 з цих фактів слідчими НПУ внесені в ЄРДР, інформація про інші потребує перевірки, перш ніж ми розпочнемо кримінальне провадження", — сказала Катерина Павліченко.

Що відомо

  • 19 травня Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомляла, що на гарячу лінію надходили численні повідомлення від жертв сексуальних злочинів, скоєних російськими військовими на Харківщині, та рідних потерпілих. Одна дитина після ґвалтування померла.
  • У міжнародній неурядовій організації Human Rights Watch опублікували звіт про військові злочини російських військових на тимчасово окупованих територіях України. До звіту, який опублікували 3 квітня, увійшла історія 31-річної жінки з Малої Рогані, яку зґвалтував російський військовий.
На початок