Зґвалтовані діти та дорослі: на Харківщині фіксують сексуальні злочини російських військових

Зґвалтовані діти та дорослі: на Харківщині фіксують сексуальні злочини російських військових

Зґвалтовані діти та дорослі: на Харківщині фіксують сексуальні злочини російських військових
Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова. Фото: УНІАН

До Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової впродовж тижня надходять численні повідомлення від жертв сексуальних злочинів, скоєних російськими військовими на Харківщині, та рідних потерпілих. Одна дитина після ґвалтування померла.

Про це йдеться у повідомленні омбудсмена 19 травня.

"Кожного дня на телефон лінії психологічної допомоги Уповноваженого надходять повідомлення про сексуальні злочини рашистів, від яких холоне кров. Звірства російських солдатів не мають меж Збройні Сили України звільняють міста і села Харківської області і впродовж останнього тижня більшість дзвінків надходить звідти. Від самих жертв та їхніх рідних", — зазначає Денісова.

За її словами, серед потерпілих — чоловіки 67 та 78 років та діти у віці від 9 місяців до 10 років.

"Учора лише за одну годину, через пережите сексуальне насильство, звернулися 10 осіб, з них 8 — зґвалтовані неповнолітні. У тому числі двоє хлопчиків 10 років. Упродовж останньої доби отримали 56 дзвінків. Трійнята 9 років, дівчата. Зґвалтовані рашистами мають тяжкі травми статевих органів. Усе це на очах у матері, вона у шоковому стані. Ізюм", — повідомляє Денісова.

Крім того, до омбудсмена звернулася мати 9-місячної дівчинки, яку на її очах зґвалтували свічкою.

"Однорічного хлопчика ґвалтували двоє, помер. Дівчинка двох років, ґвалтували двоє, залишилася живою... Жах і лють переповнюють!" — йдеться у дописі.

Денісова наголошує, що дії російських військових є геноцидом українського народу і порушенням норм міжнародного гуманітарного права та моралі цивілізованого світу.

"Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти геноциду українського народу. Я закликаю наших партнерів в усьому світі посилювати санкційний тиск на рф, надавати Україні наступальну зброю, долучатися до розслідувань злочинів рашистів в нашій державі!" — зазначила Денісова.

Що відомо

  • За інформацією Генштабу ЗСУ на 19 травня, на Харківському напрямку за останні 15 днів ЗСУ звільнили з-під російської окупації 23 населені пункти.
На початок