Міжнародний пункт пропуску "Нижанковичі-Мальховіце" запрацює до 2024 року

Міжнародний пункт пропуску "Нижанковичі-Мальховіце" запрацює до 2024 року

Міжнародний пункт пропуску "Нижанковичі-Мальховіце" запрацює до 2024 року
Facebook/Максим Козицький. Фото архівне

На українсько-польському кордоні триває будівництво міжнародного пункту пропуску "Нижанковичі-Мальховіце". Він має запрацювати до 2024 року. Про це під час брифінгу повідомив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко.

Зараз польська компанія-підрядник виконує роботи на об'єкті.

"Пункт пропуску "Нижанковичі-Мальховіце" запрацює до 2024 року. Пункт передбачатиме спільний контроль українських і польських митників та прикордонників, як це зараз є на КПП "Грушів". Це дозволить людям швидше переходити кордон. Поляки фінансують цей проєкт", – каже Юрій Бучко.

Щоб покращити доїзд до майбутнього пункту пропуску, минулого року у березні на Львівщині почали будівництво дороги Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий. Проєкт завершили вже на половину. Втім, через початок повномасштабної війни цьогоріч роботи розпочали пізніше. Зараз триває реконструкція мостів, повідомляє начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

На будівництво пункту пропуску польська сторона виділила 109 мільйонів злотих.

Окрім того, за словами Юрія Бучка, на Львівщині відновили будівництво пішого переходу на КПП "Рава-Руська".

"Як показали перші дні повномасштабної війни, багато людей, які не мають транспорту, хочуть перейти кордон пішки. Тому важливо робити акцент на розбудові пунктів пропуску. Україна прагне стати членом Європейського Союзу, а для цього потрібно, щоб інфраструктура була розвиненою у нашій державі", – каже заступник начальника Львівської ОВА.

В.о керівника Львівської митниці Даніїл Меньшиков додає, що цей піший перехід відповідатиме стандартам інклюзії.

"На цьому пункті пропуску має бути пандус, додаткові туалетні кімнати, та усе необхідне, щоб і мами з дітьми, і особи з інвалідністю могли комфортно перетинати кордон".

За його словами, проєкт фінансується за польські кредитні кошти в межах міжурядової угоди між Україною та Польщею. Його вартість – близько 1, 5 млн євро. Завершити будівництво хочуть упродовж 7-8 місяців.

Читайте також: В Україні частково відновили залізничну інфраструктуру: які поїзди затримуються

Вибір редакції

На початок