У "Нафтогазі" анонсували створення державної мережі АЗС

У "Нафтогазі" анонсували створення державної мережі АЗС

У "Нафтогазі" анонсували створення державної мережі АЗС
АЗС. Фото: Pixabay

НАК "Нафтогаз України" має стати національним оператором на ринку нафтопродуктів, щоб забезпечити справедливість цін на ринку. Таке завдання поставив президент Володимир Зеленський.

Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" повідомив голова правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

Він зазначив, що це не означає, що держава хоче монополізувати ринок нафтопродуктів.

"Але зараз на ринку має з’явитися потужний державний гравець, до якого була б повна довіра і з боку держави, і з боку людей — із розумінням, що ціни на цих заправках є справедливими й чесними", — сказав голова НАК.

Вітренко зазначив, що "Нафтогаз" повинен бути оператором національної мережі, щоб не було питання високої ціни.

"Це завдання поставив президент. Також ми можемо бути для держави ефективним інструментом співпраці з найбільшими у світі компаніями по ресурсу", — сказав він.

За словами Вітренка, коли конкуренція на ринку недосконала, то поява державного гравця дозволяє зробити його ціновим лідером і відмовитися від державного регулювання цін.

"Коли є державний гравець з істотною часткою ринку — 15-20-30%, тобто не 100%, але і не 1%, тоді більше довіри, що у споживачів є можливість купувати за справедливою конкурентною ціною... якщо мережа займає 30% ринку, це вже дає реальну альтернативу людям", — сказав голова НАК.

Він зазначив, що така альтернатива буде змушувати приватних операторів не завищувати ціни.

Вітренко також розповів, що"Нафтогаз" ще не отримав контроль над мережею АЗС Glusco.

"Там є деякі нюанси, але сподіваюся, що держава проявить певну волю і ми будемо мати контроль над АЗС", — сказав Вітренко.

Що відомо

  • Кабінет міністрів ухвалив документ, відповідно до якого 172 заправки компанії Glusco, яку пов’язують із лідером колишньої парламентської фракції партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктором Медведчуком, перейдуть в управління державної компанії НАК "Нафтогаз".
  • 11 березня 2021 року Служба безпеки України провела понад 140 обшуків у 13 офісних приміщеннях, 7 нафтобазах, 13 морських суднах, 105 автозаправних станціях та 2 відділах митного оформлення компанії Glusco, яка володіє мережею АЗС. Встановлено, що деякі компанії організували незаконну схему ввезення в Україну нафтопродуктів, в тому числі з Росії. Водночас у Glusco заявили, що обшуки були здійснені у межах кримінального провадження, яке не стосується діяльності групи компаній.
  • Журналісти "Схем" у розслідуванні 2017 року встановили зв'язок між компанією Glusco та Віктором Медведчуком. Офіційний власник швейцарських фірм Glusco Energy S.A. та Proton Energy Group S.A — бізнесмен Нісан Моісеєв. У розслідуванні "Схем" йдеться, що у 2016 році російська держкомпанія "Роснефть" продала свої українські активи (мережу АЗС під брендами ТНК, Золотий гепард, Formula та Smile, а також нафтобази та Лисичанський нафтопереробний завод) фірмі Glusco Energy. А з 2017 року Proton Energy Group став найбільшим імпортером скрапленого газу в Україну.

Читайте також

"Не залишити каменю на камені": президентка Єврокомісії закликала світ продовжувати тиск на Росію

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

Вторгнення Росії в Україну, день 94. Текстовий онлайн

В Україну надійшли артилерійські установки та ракети "Гарпун" — Резніков

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок