СБУ проводить обшуки на об'єктах компанії Glusco

СБУ проводить обшуки на об'єктах компанії Glusco

СБУ проводить обшуки на об'єктах компанії Glusco
УНІАН

Служба безпеки України проводить обшуки на об'єктах компанії Glusco, яка володіє мережею автозаправних станцій.

Про це суспільному повідомили у пресслужбі СБУ.

"СБУ викрила масштабну оборудку з "тіньової" реалізації неякісних нафтопродуктів. У межах кримінального провадження правоохоронці задокументували організацію масштабної протиправної схеми обігу та реалізації неякісних нафтопродуктів. Встановлено, що у такий спосіб організатори свідомо ухилялися від сплати податків до держбюджету чим завдали збитків у великих розмірах.Орієнтовна сума ухилення від сплати податків становить близько 240 мільйонів гривень", – розповіли представники СБУ.

Наразі проводиться понад 140 санкціонованих обшуків у 13 офісних приміщеннях, 7 нафтобазах, 13 морських суднах, 105 автозаправних станціях та 2 відділах митного оформлення. Обшуки здійснюються за участю працівників Державної фіскальної служби, Держпраці та Держпродспоживслужби, спрямовані на подальший збір доказів і відомостей, що стосуються обставин вчинених кримінальних правопорушень.

Кримінальне провадження розпочато за наступними статтями Кримінального кодексу:

  • ч. 3 ст. 209 (легалізація чи відмивання майна, одержаного злочинним шляхом),
  • ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків),
  • ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем),
  • ч. 2 ст. 204 (незаконне виготовлення підакцизних товарів).

Досудове розслідування у справі здійснюється за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Нагадаємо, що журналісти "Схем" у розслідуванні 2017 року встановили зв'язок між компанією Glusco та Віктором Медведчуком. Офіційний власник швейцарських фірм Glusco Energy S.A. та Proton Energy Group S.A — бізнесмен Нісан Моісеєв. В розслідуванні "Схем" йдеться, що у 2016 році російська держкомпанія "Роснефть" продала свої українські активи (мережу АЗС під брендами ТНК, Золотий гепард, Formula та Smile, а також нафтобази та Лисичанський нафтопереробний завод) фірмі Glusco Energy. А з 2017 року Proton Energy Group став найбільшим імпортером скрапленого газу в Україну.

Читайте також

  • Служба безпеки України викрила на хабарництві заступника директора Інституту електродинаміки Національної академії наук
  • У Черкасах Служба Безпеки України викрила посадовця Держпродспоживслужби, який систематично брав хабарі.
  • СБУ обшукала офіси Українського Дунайського пароплавства
  • Служба безпеки України викрила міжрегіональне угруповання, яке організувало незаконний механізм відшкодування з бюджету податку на додану вартість.

Вибір редакції

На початок