Обшуки в Glusco: компанія прокоментувала слідчі дії

Обшуки в Glusco: компанія прокоментувала слідчі дії

Обшуки в Glusco: компанія прокоментувала слідчі дії
УНІАН

Компанія Glusco, яка володіє мережею автозаправних станцій, повідомила, що проведені Службою безпеки обшуки були здійснені в рамках кримінального провадження, яке не стосується діяльності групи компаній.

Як зазначили у пресслужбі Glusco, компанія офіційно працює в Україні з 2017 року і за цей час створила майже 2000 робочих місць.

"Дивно виглядають звинувачення СБУ нібито в ухиленні від сплати податків на суму 240 млн грн., коли тільки протягом 2019-2020 років група компаній Glusco сплатила до державного бюджету України понад 6 млрд грн у вигляді податків, зборів та інших платежів, а за все час роботи сума склала понад 10 мільярдів грн", — додали в компанії.

У Glusco зазначили, що кримінальне провадження, через яке було заблоковано роботу мережі АЗС, жодним чином не пов'язане з групою компаній.

"Провадження було розпочато за фактом вчинення кримінальних злочинів посадовими особами ТОВ "АЛЬТЕРНАТИВ ЕНЕРДЖІ СОРСЕС КОМПАНІ", які не пов'язані з Glusco ні господарськими відносинами, ні відносинами контролю. Тому дії правоохоронців, які місцями застосовували фізичну силу і вилучали техніку, вважаємо неприпустимими", — заявили в компанії.

Представники Glusco припустили, що подібні обшуки через начебто незаконне виготовлення підакцизних товарів та ухилення від сплати податків, можуть бути пов'язані із зацікавленістю органу слідства в створенні тиску на компанію.

Що сталося

11 березня Служба безпеки України провела понад 140 санкціонованих обшуків у 13 офісних приміщеннях, 7 нафтобазах, 13 морських суднах, 105 автозаправних станціях та 2 відділах митного оформлення компанії Glusco, яка володіє мережею автозаправних станцій.

Цього ж дня секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов на питання журналістів, чи є обшуки на об'єктах Glusco свого роду продовженням санкцій проти Медведчука, сказав: "Ви будете очікувати багато цікавих речей по наведенню ладу в нашій країні. І якщо хтось щось поцупив, поводиться стосовно держави не в спосіб, який визначений законодавством, він буде мати те, про що ви зараз кажете".

Журналісти "Схем" у розслідуванні 2017 року встановили зв'язок між компанією Glusco та Віктором Медведчуком. Офіційний власник швейцарських фірм Glusco Energy S.A. та Proton Energy Group S.A — бізнесмен Нісан Моісеєв. В розслідуванні "Схем" йдеться, що у 2016 році російська держкомпанія "Роснефть" продала свої українські активи (мережу АЗС під брендами ТНК, Золотий гепард, Formula та Smile, а також нафтобази та Лисичанський нафтопереробний завод) фірмі Glusco Energy. А з 2017 року Proton Energy Group став найбільшим імпортером скрапленого газу в Україну.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок