З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну волонтери школи при одній із житомирських церков допомогли евакуювати за кордон дві тисячі людей. Про це Суспільному розповів водій-координатор Ігор Андрусенко.
За його словами, паралельно вони зібрали та розділили близько 100 тонн гуманітарної допомоги.
"24 лютого у наше життя увірвалося зненацька – ніхто не очікував, що буде війна, – каже Ігор Андрусенко. – Ми одразу ж взялися вирішувати, чим можемо послужити нашій державі, нашим людям. І своєю командою прийняли рішення, що допомагатимемо евакуйовувати людей з Житомира. Знаходили автобуси, вивозили жінок, дітей, сиріт. На початку війни у нас не було навіть чим заправитися, але знаходилися люди, які допомагали нам у цьому. Ми вивезли близько двох тисяч людей. Це люди не тільки з Житомира та області, а й ті, які добиралися до нас і з Гостомеля, Бородянки, з-під Києва, з Макарова. Ми займалися евакуацією увесь перший місяць війни".



Згодом шкільна волонтерська команда із семи осіб почала збирати та розвозити гуманітарну допомогу на Житомирщині і по всій Україні. Зараз волонтери сконцентрувалися на допомозі жителям сходу України.
"Буквально вчора я повернувся зі сходу і те, що я побачив, мене вразило, – розповідає волонтер Денис Бочаров. – Люди потребують продуктів, лікарні – медикаментів. Я був у місті Торець Донецької області. Там люди живуть без газу і води вже три місяці. Зараз там не працюють хлібопекарні. Люди, коли бачать їжу, починають плакати".

"Люди реально плакали, коли бачили хліб. На сьогоднішній день ми змогли розвезти і роздати біля ста тонн гуманітарної допомоги нашим українцям", –говорить Ігор Андрусенко.

Директорка школи Житомира Галина Шостенко каже, що у їхньому штабі від самого початку працює семеро осіб. Але може працювати більше, оскільки волонтери залучають й інших людей.


"Ми займаємося організацією адресної доставки гуманітарного вантажу – одягу, засобів гігієни, продуктових наборів. Дізнаємося про нагальні потреби людей. Допомагаємо, якщо є проблеми з реєстрацією або ж якщо потрібне лікування. Ми знаємо, до кого треба звернутися, щоб було швидше й оперативніше. Усі разом працюємо на перемогу", – каже волонтерка Раїса Гула.
Ще по темі
- Готові на все, аби повернути селищу життя: як жителі Житомирщини допомагають відновлювати Макарів.
- Історія одного волонтерства: як житомирська вчителька допомагає родині випускниці школи.
- У Житомирі волонтери допомогли з продуктами харчування першій міській лікарні.
- Четверо житомирян налагодили виробництво портативних зарядних пристроїв для українських військових.
- На фестивалі в Австрії майстриня з Житомира продавала в'язані жовто-блакитні сердечка – зароблені гроші пішли на ЗСУ.
- Житомирський гурт "ZERNО" на благодійному концерті збирав гроші на "бандеромобіль" для ЗСУ.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber