Олена Холод із чоловіком мають порушення слуху, виховують чотирьох неповнолітніх дітей. Ця багатодітна сім'я проживає у селі Піски Станишівської громади на Житомирщині. З перших днів війни родина опинилися без грошей та їжі. 27 травня з благодійною допомогою до Холодів вже не вперше завітала волонтерка.
Дитячий візок, одяг, взуття, памперси, дитяче харчування – все це 27 травня волонтерка Галина Кострікіна передала багатодітній родині Холодів, котра проживає у селі Піски.
"Це не перший наш візит до цієї родини, – каже Галина Кострікіна. – Буквально два дні тому ми приїздили сюди з Сергієм Козловим – пастором церкви "Жива надія" та привозили їжу, засоби гігієни. І я побачила, що на цьому потреби родини не обмежуються. У них дуже старий дитячий візок. Також їм потрібен одяг, особливо маленьким діткам. Завдяки добрим людям ми зібрали благодійну допомогу, яку привезли сьогодні".


З першого дня війни діти родини Холодів майже три місяці переховувалися у хліві.
"Коли 24 лютого раптом почалася війна, донька Маргарита почула звуки вибухів і злякалася, – розповідає Олена Холод. – Іринка також почала плакати, бо злякалася вибухів, а я ж нечуюча. Я особисто вибухів не чула і тому не могла зрозуміти, у чому справа. Потім ми побачили чорний дим, який піднімався високо до неба. А затим телефоном я дізналася від мами, що це – початок війни".


Коли почалася війна, чоловік Олени втратив роботу. Жінка говорить, що в перший місяць їжею допомагали сусіди й один раз наприкінці лютого невідомі волонтери. Згодом, коли стало скрутно, Олена Холод, яка є випускницею Житомирської спеціальної школи №2, звернулася до викладачки Галини Кострікіної через мережу Facebook.
"Ми у друзях з Оленою у мережі Facebook, так як підтримуємо зв'язок з нашими випускниками, – каже Галина Кострікіна. – Олена попросила про допомогу. Саме так ми дізналися про потреби родини і вирішили допомогти".


"Тепер у нас вже є запаси продуктів харчування, – радіє Олена Холод. – Їх достатньо. Тепер можна жити."

За словами волонтерки Галини Кострікіної, за три місяці війни вона змогла допомогти 20 родинам.
"Буквально з перших днів війни виникла потреба в допомозі не лише Збройним силам України і внутрішньо переміщеним особам, а й тим людям, які тут постійно проживають і опинилися в складних життєвих обставинах, – каже Галина Кострікіна. – Мова йде про людей із важкими хворобами, людей із інвалідністю, як, наприклад, наша випускниця Олена, в сім'ї якої двоє людей з інвалідністю та четверо дітей. За час війни вдалося допомогти приблизно 20 родинам, яким була потрібна найпростіша допомога".

Читайте також
- У Житомирі побільшало містян, котрі приходять за безкоштовними гарячими обідами.
- У Житомирі волонтери допомогли з продуктами харчування першій міській лікарні.
- У Житомирі працівниці лабцентру щотижня готують по шість тонн їжі для ЗСУ.
- Відповідальність за розкрадання гуманітарної допомоги в умовах дії воєнного стану: коментар експерта.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber