25 травня в рамках марафону на Суспільне. Житомир "Волонтерство на Житомирщині" житомирський юрист Єгор Горлов в етері "Українського радіо "Житомирська хвиля" розповів про те, яка відповідальність загрожує за розкрадання гуманітарної допомоги.
За словами Єгора Горлова, зміни в законодавстві націлені на посилення відповідальності за розкрадання гуманітарки.
"Треба сподіватися, що прийнятий закон про посилення відповідальності буде впливати на те, що таке явище як крадіжка гуманіарки зникне. Хоча я сподіваюся, що в головах у людей почнуть відбуватися зміни і з’явиться розуміння, що це не просто злочин, за який ти можеш понести відповідальність. По суті, ти забираєш у людини, яка цього потребує, можливість існувати. Мова не йде про ухилення від сплати податків, десь хтось не доплатив, хтось недозаробив, умовно, твоїх коштів. Мова йде про існування людей, твоїх співгромадян. З певного боку це можна вважати сприянням ворогу. Адже ми бачимо, що наш ворог на сьогодні здійснює геноцид українців, і така діяльність є частиною цього геноциду. Дуже прикро, що такі речі вчиняють самі українці задля якихось там заробітків", – говорить Єгор Горлов.

Що стосується власне самої відповідальності за розкрадання гуманітарки, то тут все залежатиме від об'ємів гуманітарної допомоги, котру продали або використали з корисливою метою.
"Відповідальність включає в себе ряд моментів: від штрафу до позбавлення волі аж до восьми років. Залежно від того, скоєно злочин однією людиною чи групою осіб, а також від розміру завданої шкоди. Так, скажімо, одним з пунктів статті передбачено покарання за продаж або використання благодійних пожертв з метою отримання прибутку у значному розмірі. Значний розмір – це 434 тисячі гривень. Тобто, якщо людина продала гуманітарку на 450 тисяч гривень, за це на неї може чекати штраф на суму до 51 тисячі гривень або ж виправні роботи, або обмеження волі на строк до чотирьох років. Ось тут суспільство вважає це недостатнім, і я з людьми цілком згоден", – каже Єгор Горлов.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber