Міхалков запропонував створити в РФ "євразійську кіноакадемію і Оскар"

Міхалков запропонував створити в РФ "євразійську кіноакадемію і Оскар"

Міхалков запропонував створити в РФ "євразійську кіноакадемію і Оскар"
Нікіта Міхалков. Фото: Wikimedia Commons

Російський режисер Нікіта Міхалков під час Євразійського економічного форуму запропонував створити власний "Оскар" і назвати його "євразійським". Про це повідомляє білоруське державна агенція БЕЛТА.

"Пропоную створити євразійську кіноакадемію і премію – євразійський "Оскар". Участь будуть брати картини, які відповідають ідеалам, що ми сформулюємо, а не фільми, що руйнують людську сутність. Премія має бути дорогою, за неї повинні битися", – сказав Міхалков.

За словами режисера, премію також можна вручати й одному найкращому іноземному фільму: "Щороку можна обирати фільм, що створений не на території євразійського простору, але який відповідав би нашим принципам. Впевнений, це надзвичайно важливо для політичного розвитку".

Які конкретно "принципи" повинні витримуватися, Міхалков не уточнив. Однак він також стверджує, що ця ідея начебто була сприйнята з "ентузіазмом" в Індії та Китаї.

"Це має бути вирішено на найвищому рівні. Це механізм політичного самозахисту сутності євразійства", – заявив Міхалков.

На думку режисера, спільними зусиллями можна заснувати призовий фонд у розмірі 3-5 мільйонів доларів, а статуетку можна виготовити у вигляді діамантового метелика.

Нікіта Міхалков — російський кінорежисер, актор та продюсер, пропагандист війни. Голова Союзу кінематографістів РФ. З 1998 року — президент Московського міжнародного кінофестивалю. Автор YouTube-каналу "БесогонTV".

У 1991 році отримав "Золотого лева" на Венеціанському кінофестивалі, а у 1993 був номінований на "Оскар" в категорії "Кращий фільм іноземною мовою" за фільм "Урга — територія любові".

У 1995 році був лауреатом "Оскару" у тій же категорії й отримав Гран-прі Каннського кінофестивалю за фільм "Стомлені сонцем". Володар "Спеціального лева" Венеціанського кінофестивалю у 2007 році за внесок в кіномистецтво і номінант на премію "Оскар" у 2008 році в категорії "Кращий фільм іноземною мовою" за фільм "12".

Внесений до Переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України. Латвія заборонила режисеру в'їзд до країни через підтримку війни.

Міхалков пробував виправдати війну, опублікувавши відео на своєму YouTube, де заявив, що таким чином Росія врятувала себе від військового вторгнення із боку Заходу, яке нібито готувалося з 1991 року. Він вважає, що війна – це "глобальна спроба наступу західної цивілізації на російський мир".

"Людина, яка народжена за законами цієї етики та цих традицій ніколи не погодиться з тим, що нам хочуть запропонувати. Починаючи від освячення одностатевих шлюбів у церкві до легалізації фашизму", – стверджує Міхалков.

Також режисер заявляв, що в Україні "одні нацисти", адже "існує документ, що ухвалює випустити із місць увʼязнення всіх колабораціоністів, незалежно від терміну". І за його словами, з таких людей взяли розписку про готовність воювати з Росією.

Крім того, Міхалков стверджував, що в Україну "готувалась біологічна зброя, яка випробовувалась на українських добровольцях. Ще плюс до того, що прораховували траєкторію цих птахів через Росію... Це абсолютно фашистська спроба винищення взагалі слов'янського етносу як такого".

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок