Елементи для апарату ШВЛ та захисні щитки створюють львівські винахідники

Елементи для апарату ШВЛ та захисні щитки створюють львівські винахідники

Елементи для апарату ШВЛ та захисні щитки створюють львівські винахідники

У Tech StartUp School львівської політехніки, що на вулиці Колесси 2, створюють захисні медичні щитки та елементи для роботи апаратів штучної вентиляції легень. Їх передадуть у лікарні.

3D-принтер створює одразу кілька конекторів для апаратів штучної вентиляції легень. Для друку одного потрібно майже півтори години.

"Це є петпластик, який не виділяє жодних випарів і тому він є безпечним для людини. Він є досить в широкому доступі, просто необхідно контролювати його якість, шукати надійних поставників", - розповідає завідувач лабораторії "Tech Labinno" Віктор Фрідріх.

Завдяки конектору апарат вентиляції легень можна буде використовувати для двох або чотирьох людей.

"Є певні обмеження, людина знову ж таки повинна перебувати в стані, коли вона вже не дихає самостійно, а потребує зовнішнього підключення до апарату ШВЛ. І коли в двох людей є приблизно однаковий об'єм легень, для того щоб знову ж таки відбувалось насичення легень киснем", - каже керівник Tech StartUp School Назар Подольчак.

Також у лабораторії створюють захисні медичні щитки.

"Маска складається з трьох елементів: захисний екран, нижнє кріплення та верхнє кріплення. Нижнє кріплення друкується в районі 20-ти хвилин на 3D-принтер, і на іншому ще 40 хв. Верхнє кріплення в районі двох годин, лазерна порізка самого щитка відбувається в районі двох хвилин" - каже завідувач лабораторії "Tech Labinno" Віктор Фрідріх.

І захисні маски, і конектори працівники стартап школи передадуть у лікарні. Вони запустили збір грошей на краудфандинговій платформі, і ті медзаклади, які не мають змоги придбати речі за собівартістю, можуть отримати їх безкоштовно.

"Бракує насамперед 3D-принтерів , тобто багато 3D-принтерів зараз стоять в школах, які не потрібні їм, які не використовують. Багато на фірмах стоять і якщо б була змога нам передати на час карантину, щоб якось суспільству справитись з пандемією коронавірусу", - говорить керівник Tech StartUp School Назар Подольчак.

20 конекторів вже замовила мерія для тестування у лікарнях, також медики замовили близько 4 тисяч щитків.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди