Тридцять психологів з Тернопільщини отримали сертифікати про завершення курсів з кризової психологічної допомоги. Вони будуть працювати із дітьми, які через війну отримали психологічні травми. Про це розповіла Суспільному начальниця обласного управління освіти і науки Ольга Хома.
За її словами, ці психологи працюють в інклюзивно-ресурсних центрах та в закладах, де живуть тимчасово переміщені люди. На сьогодні в області зареєстрували понад 22 тисячі дітей-переселенців.

"Не всі потребують психологічної допомоги. Є частина дітей, які виїхали, коли бойові дії тільки розпочалися, і вони більше не бачили цих трагічних подій. Але третина дітей бачила смерть, вибухи, руйнування, тому вони потребують психологічної допомоги. З першого дня війни, відколи в нас почалося поселення людей із зони бойових дій, такі послуги надавали. Але ми маємо розуміти, що більша частина курсів, навчань, які проходили наші психологи, не стосувалися війни, це були інші напрямки. Робота з дітьми, які отримали психологічні травми в час війни, на сьогодні є дуже актуальною", – говорить Хома.

Сертифікат отримала й Ольга Мисько. Вона працює в Гусятинському інклюзивно-ресурсному центрі. Каже, у їхній громаді живуть переселенці, тому доводиться працювати з дітьми, в яких залишився страх після пережитого.

"Приходять діти різного віку, з різними потребами. Є багато дошкільнят і школярів, які потребують допомоги. Трошки їх розвантажити, переключити від того, що вони пережили, побачили. Бувають випадки, коли звучить тривога, то вони здригаються, починають згадувати. Пробуємо їх забрати зі світу вибухів, подарувати їм краще сьогодення, щоби вони знову почали жити, як до війни", – сказала психологиня.

Курси відбувалися онлайн упродовж тижня. Його ініціював міжнародний благодійний фонд "Parimatch Foundation". Тернопільщина – перша область, яка бере участь у цих навчаннях, далі їх планують проводити в інших регіонах, розповіла операційна директорка міжнародного благодійного фонду "Parimatch Foundation" Анжела Фокіна. За її словами, проводила навчання Ізраїльська коаліція травми.

"З 2014 року "Ізраїльська коаліція травми" вже зайшла в Україну та навчала психологів. Тому після моніторингів, фітбеків від фахівців, від інших психологів ми зрозуміли, що це – найкращий сервіс-провайдер на сьогодні. Після першого модуля ми хотіли б зробити фітбек-сесію, подивитися, чого не вистачає, на що в батьків та у дітей є запит в першу чергу. Після отримання висновків від психологів ми зрозуміємо, яких фахівців сервіс-провайдерів треба шукати далі, щоби організувати другий чи третій модуль", – повідомила Анжела Фокіна.
Читайте також
- У громаді на Тернопільщині проживає дві з половиною тисячі переселенців
Читайте нас у Telegram - екстрені новини
Підписуйтеся на Суспільне Тернопіль у Viber
Приєднуйтеся до нас в Instagram