Перейти до основного змісту
Підтримка України та запобігання ескалації: Столтенберг назвав головні завдання НАТО

Підтримка України та запобігання ескалації: Столтенберг назвав головні завдання НАТО

Підтримка України та запобігання ескалації: Столтенберг назвав головні завдання НАТО
. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час виступу у Давосі 24 травня. Фото: AP

Північноатлантичний альянс має й надалі підтримувати України та намагатись запобігти подальшій ескалації конфлікту у Європі, обумовленого російською агресією.

Про це під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

"НАТО має два фундаментальних завдання у відповідь на агресію Росії: надання підтримки Україні та запобігання ескалації війни", — зазначив він.

За словами генсека, війна в Україні продемонструвала, як економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливі місця — надмірну залежність від імпорту ключових товарів, наприклад енергоносіїв, ризики, створені експортом передових технологій, як-от штучний інтелект, а також нестабільність, спричинену іноземним контролем над важливою інфраструктурою, наприклад 5G-мереж.

"Війна президента Путіна з Україною зруйнувала мир у Європі. Це змінює правила гри – не лише для європейської безпеки, а й для глобального порядку", — наголосив Столтенберг.

Він додав, що протягом багатьох років НАТО та країни-союзники, зокрема США, Канада, Велика Британія та Туреччина підтримували Україну, забезпечуючи необхідним обладнанням та навчаючи десятки тисяч українських солдатів.

"Ми бачимо різницю, яка має значення щодня на полі бою. Після вторгнення Росії ми значно посилили нашу підтримку, надавши зброю та іншу допомогу на мільярди доларів, щоб допомогти Україні відстояти своє право на самооборону, закріплену у Статуті ООН", — підкреслив генсек.

За його словами, нині головна відповідальність НАТО полягає в тому, щоб захистити всіх союзників і не допустити ескалації цієї війни, оскільки це призведе до ще більших смертей та руйнувань.

"Нас, можливо, шокувало жорстоке вторгнення Росії, але не слід дивуватися. Це вторгнення було одним із найбільш передбачуваних актів військової агресії", — зауважив Столтенберг.

Посадовець зауважив, що напад Росії на Україну є частиною багаторічної практики РФ, коли Москва використовує військову силу задля досягнення своїх політичних цілей, згадавши про руйнування Грозного, російське вторгнення до Грузії, анексію Криму, й бомбардування Алеппо.

"Коли цього року Росія знову вторглася до України, НАТО було готове. Ми перекинули додаткові сили на схід від Альянсу. Сьогодні ми маємо понад 40 000 військовослужбовців під безпосереднім командуванням НАТО, за підтримки значних військово-повітряних та військово-морських сил. Ми подвоїли кількість багатонаціональних бойових груп від Балтійського до Чорного морів, і ми маємо 100 000 військовослужбовців у стані підвищеної готовності, готові відповісти на будь-яку агресію та захистити кожен дюйм території НАТО".

За його словами, ці дії є стримуванням агресивної політики Москви.

"Не спровокувати конфлікт, а запобігти конфлікту та зберегти мир", — підсумував генсек.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 90. Текстовий онлайн

"Зради не буде". Глава МЗС прокоментував заяви Франції про 15-20 років вступу України до ЄС

Країни Балтії та Словенія підтримують конфіскацію активів РФ на користь України

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок